Skocz do zawartości

Czy ktoś spotkał grypę


Dioblik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Voku napisał:

Teoretycznie masz obowiązek, przejść kwarantannę 10 dniową po kontakcie z zakażonym. 

Dalej nie wiem co rozumiesz przez kwarantanne dobrowolną? Z tego co mówisz to wnioskuje, że jeśli spotkałes kogoś kto jest zakażony to sam się izolujesz? W tym wypadku nikt przecież nie bedzie wiedział że odbywasz kwarantanne i nikt tym samym nie bedzie Cie kontrolował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dioblik napisał:

Dalej nie wiem co rozumiesz przez kwarantanne dobrowolną? Z tego co mówisz to wnioskuje, że jeśli spotkałes kogoś kto jest zakażony to sam się izolujesz? W tym wypadku nikt przecież nie bedzie wiedział że odbywasz kwarantanne i nikt tym samym nie bedzie Cie kontrolował?

To po co jest kwarantanna i kto ją ustala? Miałem kontakt z chorym i nikt nawet się ze mną nie skontaktował w tej sprawie, odbyłem ją dobrowolnie.
I to mimo tego że zgłaszałem taki kontakt telefonicznie i to nie raz do sanepidu jak i na infolinie NFZ zero jakiegokolwiek odzewu, zero jakiegokolwiek wpisu na mój temat w systemie. Chciałem nie być po prostu posądzony o to że narażam innych, ale widocznie u nas się tak nie da.
Dla sanepidu nie istniałem ale zapewne nie tylko ja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

To po co jest kwarantanna i kto ją ustala? Miałem kontakt z chorym i nikt nawet się ze mną nie skontaktował w tej sprawie, odbyłem ją dobrowolnie.
I to mimo tego że zgłaszałem taki kontakt dobrowolnie i to nie raz do sanepidu jak i na infolinie NFZ zero jakiegokolwiek odzewu, zero jakiegokolwiek wpisu na mój temat w systemie. Chciałem nie być po prostu posądzony o to że narażam innych, ale widocznie u nas się tak nie da.
Dla sanepidu nie istniałem ale zapewne nie tylko ja.  

No właśnie, dlatego dopytuje co znaczy "dobrowolna" . Wylądowalismy całą rodzinną na kwarantannie " nie dobrowolnej " A o tej pierwszej nie wiedziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mundek28 napisał:

Ogólnie jest burdel od dołu /zaznaczam od dołu do góry/ ale na górze też.Wiosną w moim szpitalu było70łóżek covidowych i się nudziliśmy .Teraz jest tyle samo łóźek w tym 4 respiratorowe -wszystkie zajęte w tym na respiratorze leży kobieta 31 lat szczupła i zgrabna ale okropnie wyglądająca-umiera .W Zielonej Górze na respiratorze leży 29 letnia kobieta w 26 tygodniu ciąży -ona też umiera jest na granicy śmierci i życia.To nie są staruchy z chorobami współistniejącymi.Ja od dzisiaj też jestem na kwarantannie-dodatni ,nie zdołałem się uchronić.Na oddziale respiratorowym zostało dwóch moich kolegów -oby nie mieli pecha i mogli pomagać .

A niektórzy nadal wierzą, że to zwykłe grypopodobne nieszkodliwe ustrojstwo.

@mundek28,  rozumiem, że jesteś z pierwszej linii frontu, zdrowiej, trzymaj się, bo lekko nie jest. My, spoza linii frontu chyba jedyne co możemy dla Was zrobić, to starać się na ten front nie pchać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy nadal wierzą, że to zwykłe grypopodobne nieszkodliwe ustrojstwo.
[mention=17826]mundek28[/mention],  rozumiem, że jesteś z pierwszej linii frontu, zdrowiej, trzymaj się, bo lekko nie jest. My, spoza linii frontu chyba jedyne co możemy dla Was zrobić, to starać się na ten front nie pchać...
 
A grypa jest nieszkodliwa? Nie jest. Mnóstwo osób rok w rok na świecie umiera z powodu grypy i powikłań. Grypa jest niebezpieczną chorobą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacek00 napisał:
43 minuty temu, filipert napisał:
A niektórzy nadal wierzą, że to zwykłe grypopodobne nieszkodliwe ustrojstwo.
[mention=17826]mundek28[/mention],  rozumiem, że jesteś z pierwszej linii frontu, zdrowiej, trzymaj się, bo lekko nie jest. My, spoza linii frontu chyba jedyne co możemy dla Was zrobić, to starać się na ten front nie pchać...
 

A grypa jest nieszkodliwa? Nie jest. Mnóstwo osób rok w rok na świecie umiera z powodu grypy i powikłań. Grypa jest niebezpieczną chorobą

Zgadza się, nie bagatelizuję wirusa grypy, natomiast coroczna fala zachorowań na grypę jakoś nie zapełniała OIOMów i nie brakowało respiratorów i nikt nie myślał o szpitalach polowych.

Grypa, tak sadzę,  jest bardziej przewidywalna w objawach i leczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, filipert napisał:
Zgadza się, nie bagatelizuję wirusa grypy, natomiast coroczna fala zachorowań na grypę jakoś nie zapełniała OIOMów i nie brakowało respiratorów i nikt nie myślał o szpitalach polowych.

Grypa, tak sadzę,  jest bardziej przewidywalna w objawach i leczeniu.

 

Nie do końca. W czasach największych epidemii grypy też szpitale były oblozone. Tylko z mediów tego się nie dowiesz, i nikt z tego powodu nie przestawał leczyć ludzi, odwoływać zabiegów, operacji itp.

 

Dziś problem jest głównie taki, że np. masz pacjenta onkologicznego z covid (albo sercowego, albo jakiegokolwiek innego z chorobą współistniejącą). Taki pacjent z racji bycia zarażonym trafia do szpitala zakaźnego gdzie leczy się go na covid a przestaje na jego choroby współistniejące. Jaki jest tego efekt końcowy? Wiadomo.

 

Co do zapchanych szpitali to też z tym jest różnie. W mediach pokazują kolejki pod szpitalami zakaźnymi, a relacje ludzi na żywo spod szpitali pokazuje, że kolejek nie ma. W takiej Warszawie w szpitalu MSWIA na Wołoskiej też nic pod szpitalem się nie dzieje, nie ma żadnych karetek. Problemem tez jest personel, który notorycznie trafia na kwarantannę - czemu w takiej Danii personel bezobjawowy normalnie może leczyć i pracować dalej a u nas już nie? Nie wiem.

 

A jaka jest prawda? Jaki będzie skutek tej całej pandemii i wszystkich działań? Dowiemy się może kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Dziś problem jest głównie taki, że np. masz pacjenta onkologicznego z covid (albo sercowego, albo jakiegokolwiek innego z chorobą współistniejącą). Taki pacjent z racji bycia zarażonym trafia do szpitala zakaźnego gdzie leczy się go na covid a przestaje na jego choroby współistniejące. Jaki jest tego efekt końcowy? Wiadomo.

Nie do końca, leczenie choroby odbywa się normalnie tylko w szpitalu covidowym, ewentualne objawy covida są monitowane bo na czym ma polegać leczenie na Covid? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, leczenie choroby odbywa się normalnie tylko w szpitalu covidowym, ewentualne objawy covida są monitowane bo na czym ma polegać leczenie na Covid? 

No właśnie nie. W szpitalu covidowym często nie masz specjalistow z danej dziedziny. Wiadomo, że w szpitalu stricte dedykowanym, np. onkologicznym będziesz mieć lepszą opiekę onkologiczna niż w szpitalu ogólnym.

 

Przecież obecnie wszystko jest podporządkowane pod covida. Spadły ilości zabiegów, operacji, wykrywalności nowotworów i innych poważnych chorób. I to nie dlatego że ludzie przestali chorować a dlatego, że szpitale przestały leczyć i diagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu taka ciekawostka covid vs grypa wg profesora Kuny, który publicznie mówi, że powikłania pogrypowe są dużo niebezpieczniejsze niż w przypadku Covid:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-16/lekarze-w-programie-gosc-wydarzen-transmisja-od-1925/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze Ty jacek00 realnie patrzysz na świat jak i wielu podobnych . Takie patrzenie przecież nic nie odbiera ludziom którzy naprawdę w szpitalach covidowych pracują nieraz na granicy wytrzymałości . Zostali wpleceni w system złego zarządzania , absurdalnych przepisów i tak to wygląda .  Zarządzanie  ze strony ludzi władzy , decyzyjnych , przypomina taką dawną francuska komedię jak gość jechał za polewaczką i widział tylko strugi deszczu , wycieraczki nie nadążały , strugi deszczu ,stres , panika ........a wystarczyło inaczej jechać .Tylko że teraz to nie do śmiechu .
To co puścił Leon 35 to przeżyliśmy realnie tak więc nie odosobniony przypadek .
Syn miał wypadek w pracy , dość duży odprysk młotka wbił się w przedramię tak nieszczęśliwie ze były kłopoty z usunięciem .
Udało się go umieścić w szpitalu ( nie kovidowym ) ale musiał podpisać że ma podejrzenie coronovirusa . W szpitalu spędził kilka dni ,,jak podpisał to zrobili mu test , szpital zarobił i tak to się kręci . I sprawdza się stare porzekadło - " jak nie wiadomo o co chodzi ...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze Ty jacek00 realnie patrzysz na świat jak i wielu podobnych . Takie patrzenie przecież nic nie odbiera ludziom którzy naprawdę w szpitalach covidowych pracują nieraz na granicy wytrzymałości . Zostali wpleceni w system złego zarządzania , absurdalnych przepisów i tak to wygląda .  Zarządzanie  ze strony ludzi władzy , decyzyjnych , przypomina taką dawną francuska komedię jak gość jechał za polewaczką i widział tylko strugi deszczu , wycieraczki nie nadążały , strugi deszczu ,stres , panika ........a wystarczyło inaczej jechać .Tylko że teraz to nie do śmiechu .

To co puścił Leon 35 to przeżyliśmy realnie tak więc nie odosobniony przypadek .

Syn miał wypadek w pracy , dość duży odprysk młotka wbił się w przedramię tak nieszczęśliwie ze były kłopoty z usunięciem .

Udało się go umieścić w szpitalu ( nie kovidowym ) ale musiał podpisać że ma podejrzenie coronovirusa . W szpitalu spędził kilka dni ,,jak podpisał to zrobili mu test , szpital zarobił i tak to się kręci . I sprawdza się stare porzekadło - " jak nie wiadomo o co chodzi ...

 

Ten filmik to nie pierwszy przypadek. Niestety wśród znajomych już było kilka takich przypadków w przypadku dzieci czy nawet doroslych. Wszyscy aby mogli być obsłużeni przez szpital musieli się zgadzać na to, że mają podejrzenie covid

 

Czy to jest normalne? Z jakiego powodu szpitalowi zależy aby każdy pacjent miał podejrzenie covid? Chyba wiadomo co jest powodem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.