Jump to content
Dioblik

Czy ktoś spotkał grypę

Recommended Posts

Dioblik

Z racji tego , że wczoraj okazało się że moja Córka chodzi do klasy z koleżanką która ma bezobjawowego wirusa - wylądowaliśmy na kwarantannie... 

No i przymusowy urlop. Ciekawy jestem czy grypa jeszcze istnieje? Bo ostatnio wszystko nazywane jest covid...

Budrys

U nas od września nie było żadnej infekcji. Przypuszczam, że powodem jest nieprzyprowadzanie zakatarzonych dzieci do przedszkola.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

leszek
50 minut temu, Dioblik napisał:

Ciekawy jestem czy grypa jeszcze istnieje? Bo ostatnio wszystko nazywane jest covid...

A jak będzie grypa jak lekarze POZ dostają dodatkowo 40 zł za stwierdzenie telefonicznie ze masz covid bezobjawowy a coś drugie tyle jak cie przyjmie  . A bezobjawowoych nawet na test teraz nie trzeba wysyłać tylko kwarantanna i telefon od lekarza  po paru dniach jak się czujesz  .  Masz teraz czas to poszperaj w internecie a dużo ciekawych rzeczy można znaleźć , oczywiście o ile nie czyta się tylko głównego nurtu propagandy .

jacekzoo
18 minut temu, leszek napisał:

lekarze POZ dostają dodatkowo 40 zł za stwierdzenie telefonicznie ze masz covid bezobjawowy a coś drugie tyle jak cie przyjmie 

Masz jakieś źródło?

Mars
12 minut temu, jacekzoo napisał:

Masz jakieś źródło?

Taaa, pewnie jakiś pudelek lub inny tak samo bardzo "wiarygodny" portal...

Edited by Mars (see edit history)

jacek00
Masz jakieś źródło?
Sam NFZ podawał że za "covidy" płaci więcej i ile. Ludzie pytali w trybie dostępu do informacji publicznej

jerrylin
1 godzinę temu, jacek00 napisał:
2 godziny temu, jacekzoo napisał:
Masz jakieś źródło?

Sam NFZ podawał że za "covidy" płaci więcej i ile. Ludzie pytali w trybie dostępu do informacji publicznej

Także jestem zainteresowany źródłem. Gdzie mogę znaleźć informację NFZ o tym o czym piszesz? 

jacek00
Także jestem zainteresowany źródłem. Gdzie mogę znaleźć informację NFZ o tym o czym piszesz? 
Jak znajdę to zapodam. Ktoś na pewno publikował na Twitterze

leszek
7 godzin temu, jacekzoo napisał:

Masz jakieś źródło?

Przecież sobie tego nie wymyśliłem . Wystarczy wpisać w google " 40 zł lekarz poz " i pełno artykułów i odniesień do ustawy .
na przykład tu :    https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26383561,40-zl-dodatkowo-od-nfz-dostanie-lekarz-poz-za-teleporade-dla.html    Facet podpisał się z imienia i nazwiska a artykuł z 09.10 tak więc na czasie 

peja76
1 minutę temu, leszek napisał:

Przecież sobie tego nie wymyśliłem . Wystarczy wpisać w google " 40 zł lekarz poz " i pełno artykułów i odniesień do ustawy .
na przykład tu :    https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26383561,40-zl-dodatkowo-od-nfz-dostanie-lekarz-poz-za-teleporade-dla.html    Facet podpisał się z imienia i nazwiska a artykuł z 09.10 tak więc na czasie 

Mój kolega ma virusa, jest na kwarantanni w domu, miał dość mocny katar i nic więcej, poszedł do rodzinnego, zrobili mu test i okazało się że ma,  od 14 do 24 kwarantanna, jego rodzina też, na dodatek cała rodzina po 24 musi przejść test i dalej mają kwarantanne następne 10 dni, on już nie jeżeli będzie negatywny.

mundek28

Ogólnie jest burdel od dołu /zaznaczam od dołu do góry/ ale na górze też.Wiosną w moim szpitalu było70łóżek covidowych i się nudziliśmy .Teraz jest tyle samo łóźek w tym 4 respiratorowe -wszystkie zajęte w tym na respiratorze leży kobieta 31 lat szczupła i zgrabna ale okropnie wyglądająca-umiera .W Zielonej Górze na respiratorze leży 29 letnia kobieta w 26 tygodniu ciąży -ona też umiera jest na granicy śmierci i życia.To nie są staruchy z chorobami współistniejącymi.Ja od dzisiaj też jestem na kwarantannie-dodatni ,nie zdołałem się uchronić.Na oddziale respiratorowym zostało dwóch moich kolegów -oby nie mieli pecha i mogli pomagać .

Voku

Ja nie wiem jak działa ta kwarantanna, ale ja byłem na dobrowolnej a nawet nie byłem nigdzie zgłoszony czy odnotowany, równie dobrze mogłem łazić po markecie.

mundek28

Najważniejsze że sie nie dusisz i twoja żona i bliscy też nie umierają.Rozumieć nie musisz, od tego są lepiej wykształceni w tym temacie/ nie mówię o internetowych mędrcach/

Voku
3 minuty temu, mundek28 napisał:

Najważniejsze że sie nie dusisz i twoja żona i bliscy też nie umierają.Rozumieć nie musisz, od tego są lepiej wykształceni w tym temacie/ nie mówię o internetowych mędrcach/

Tu się akurat mylisz, bo u mnie w rodzinie było i jest słabo, ale czy covida nie wiem, może tak może nie. 

Dioblik
9 godzin temu, Voku napisał:

Ja nie wiem jak działa ta kwarantanna, ale ja byłem na dobrowolnej a nawet nie byłem nigdzie zgłoszony czy odnotowany, równie dobrze mogłem łazić po markecie.

Co to jest ta kwarantanna dobrowolna ? I czym się charateryzuje , tzn . Kto ją zarządza itd?