Skocz do zawartości

Usztywnienie tylnego zawieszenia w holowniku


Aśka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może to co zaproponuję to lekka partyzantka ale awaryjnie u mnie zdawało egzamin a walczyłem z siedzącym tyłem dosyć długo. 

 

attachicon.gifpodkadkaz.jpg

przepraszam ale naprawde odradzam to rozwiąznie  ! :)

taki sposobem wyłączasz z pracy jeden/dwa zwoje a reszta bierze na siebie ich prace - to prosta droga pęknięcia sprężyny,

 

jak ktoś potrzebuje do sprezyny zadań specjalnych :) to można zamówiec np w http://www.pospring.republika.pl/oferta.html

albo :

http://www.springs.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo aut kombi tak ma. Mój teść miał Kia Ceed SW i miał dokładnie te same objawy. Każdy próg zaliczał.

Choć ceed to bliźniacze auto, optycznie wydawało mi się, że lepiej wygląda ten prześwit w Kia. Ja na szczęście nie trę dyszlem, a koło manewrowe mam z dużą oponką, pewnie dzięki dużo lżejszej przyczepie. Z obserwacji samochodów w podobnej klasie najbardzie podoba mi się prześwit Focusa, muszę jeszcze ocenić ciągnącego przyczepę.

 

Przy wyborze kolejnego samochodu pozostać przy hatchbacku chyba, bo z tego co czytam to kombi może być gorsze, w sumie bagażnika i tak nie potzrebuję ciagnąc przyczepę?

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo aut kombi tak ma. Mój teść miał Kia Ceed SW i miał dokładnie te same objawy. Każdy próg zaliczał.

 

ja w ceedzie SW wymieniłem spręzyny z tyłu przy przebiegu 115tys, choc juz przy 60 widac bylo jak tył siada po obciążeniem

po wymianie stoi wyzej o ok 1cm i chyba mniej sie poddaje

ASO twierdzilo ze w tych samochodach (ceed, sportage) po 80tys juz widac ugniatanie tyłu.

 

Choć ceed to bliźniacze auto, optycznie wydawało mi się, że lepiej wygląda ten prześwit w Kia. Ja na szczęście nie trę dyszlem, a koło manewrowe mam z dużą oponką, pewnie dzięki dużo lżejszej przyczepie. Z obserwacji samochodów w podobnej klasie najbardzie podoba mi się prześwit Focusa, muszę jeszcze ocenić ciągnącego przyczepę. Przy wyborze kolejnego samochodu pozostać przy hatchbacku chyba, bo z tego co czytam to kombi może być gorsze, w sumie bagażnika i tak nie potzrebuję ciagnąc przyczepę?

do HB mozesz zalozyc sprezyny od kombi (w Hyundai/Kia pasują), podobno są twardsze

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ceedzie SW wymieniłem spręzyny z tyłu przy przebiegu 115tys, choc juz przy 60 widac bylo jak tył siada po obciążeniem

po wymianie stoi wyzej o ok 1cm i chyba mniej sie poddaje

ASO twierdzilo ze w tych samochodach (ceed, sportage) po 80tys juz widac ugniatanie tyłu.

 

do HB mozesz zalozyc sprezyny od kombi (w Hyundai/Kia pasują), podobno są twardsze

Dzięki za info. Mam 150 tyś, może to dobry moment żeby wymienić sprężyny, zobaczę jak będzie po i co serwis na to żeby wrzucic od kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do firm produkujących sprężyny. Odpowiedź była krótka, nie produkują sprężyn do zawieszenia samochodowego. Co zaś się tyczy  polibuszy, czyli gum nad lub pod sprężyny, to w Previ może być ciężko dopasować, bo te sprzedawane w sieci są do au t terenowych. Obawiam się, że w Previ nie będą się trzy mały i wypadną, bo gniazda nad i pod sprężyną są bardzo płytkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do firm produkujących sprężyny. Odpowiedź była krótka, nie produkują sprężyn do zawieszenia samochodowego. Co zaś się tyczy  polibuszy, czyli gum nad lub pod sprężyny, to w Previ może być ciężko dopasować, bo te sprzedawane w sieci są do au t terenowych. Obawiam się, że w Previ nie będą się trzy mały i wypadną, bo gniazda nad i pod sprężyną są bardzo płytkie.

Andrzej przyspawaj kawał rury do sprężyny , zrób na stałe i po kłopocie :bravo: :bravo: :bravo::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Cześć Kazik. Wiem, że w Grecji, szczególnie przy rzymskich ruinach jest sporo powyrzucanych sprężyn. Zapakuj jeden komplecik i przywieź, a ja z flaszeczką podjadę do Ciebie i je zamontujemy  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Cześć Kazik. Wiem, że w Grecji, szczególnie przy rzymskich ruinach jest sporo powyrzucanych sprężyn. Zapakuj jeden komplecik i przywieź, a ja z flaszeczką podjadę do Ciebie i je zamontujemy  :]

No niestety Grecji w tym roku nie było mi dane oglądać sprawy rodzinne wzioły górę , ale Chorwacja zaliczona od dolnej strony Omiś i w dół , no ale co do srężyn to tak jak piszę i po kłopocie :] :] :]:przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję temat , u mnie po instalacji podtlenku lpg(butla 90 litów) w renault grand espace i zabraniu 7 osób na pokład tył dobijał na nie równościach , myślałem nad wymianą spręzyn na inne ale poprzedni właściciel wstawił nowe , więc szkoda je wymieniać i zainwestowałem w coś takiego

https://www.firstfour.co.uk/defender-110-130-air-lift-spring-helper-kit.html

Teraz mam regulację wysokości i twardości ale przy pełnym obciązeniu nie przekraczam 0,4 bara w ukladzie, na razie jakoś sie to sprawdza zobaczymy jak to bedzie z zywotnościa poduch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję bieda edition i do pompowania jest wentyl taki jak przy kołach ale w opcji mozna dokupić kompresor ze sterowaniem na pilota tylko cena zestawu się podwaja .Postaram się porobić fotki jak to wygląda po roku uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.