Skocz do zawartości

Usztywnienie tylnego zawieszenia w holowniku


Aśka

Rekomendowane odpowiedzi

ale wniosek taki że jak dobrze wyważysz przyczepke to tyłek nie siądzie ale może bujać.

 

Ok , ale w moim to i siedzi bez przyczepy ...hehehe wiec najpierw musze zmienić zawias ...a pózniej sie bede zastanawiał czy go twardzic... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ten temat to chyba tylko posiadaczy Daewoo dotyczy :bukiet: kurcze ja się nigdy przy żadnym aucie nie spotkałem z takimi problemami a tu widze że to problem na większą skale :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat to chyba tylko posiadaczy Daewoo dotyczy :bukiet: kurcze ja się nigdy przy żadnym aucie nie spotkałem z takimi problemami a tu widze że to problem na większą skale :serducha:

 

taka ich przypadłośc...trudno... ale kolega ma alfe 166 z haczykiem i tez to za dobrze nie wygladało... :bukiet::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma alfe 166 z haczykiem i tez to za dobrze nie wygladało...

 

co prawda niewiem jak 166 ale model 156 w kombi zachowuję się świetnie przy przyczepie (co prawda towarówce ale zawsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużym minusem jest też to ,że auta tego typu ...długie sedany maja oddalony dość znacznie hak od tylnej osi kół... co wpływa nie korzystnie na prowadzenie auta...w kombi jak już ktoś wspomniał zawias jest mocniejszy i tak tego może nie czuć , ( nie wiem nie miałem jeszcze kombi) , ale w sedanie da się to odczuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest okrutna : do ciągnięcia przyczepy nadaje się tylko pick-up diesel z reduktorem i napędem na 4 koła.

Taki zestaw jest idealny i żaden camper nie wjedzie tam, gdzie my.

Jakikolwiek wspaniały samochód( nawet Mondeo 1,6 benzyna) z napędem na 1 oś, pierwsze, co zrobi na łące, czy glinianej drodze, to się zakopie i osiądzie na brzuchu. Dalej to jakiś traktor, lina, urwany wydech lub inny kawałek samochodu.

Problem jest jeszcze jeden, już wcześniej poruszany : producenci przyczep robią zbyt słabe dyszle i całe zawieszenie, to takie puszczanie do nas oka, że niby wielka włóczęga ale tak na prawdę, to tylko po asfalcie i tylko wybetonowane campingi, a najlepiej niech stoi pod domem, a my dokładajmy antenki, bojlerki itd.

Podsumowując : usztywnianie cywilnego samochodu może skończyć wpadnięciem sprężyn do środka, złamaniem dyszla lub czymś pośrednim ale i tak paskudnym.

Jaka rada?

Skalkulować koszty całej zabawy: może tańsza przyczepa, może sprzedać samochód, by kupić sensowny zestaw.

Są jeszcze inne rady ale tutejsi "znawcy" je obśmiali, bo przerastały ich sfrustrowaną wyobraźnię więc nie wspomnę.

Prawda ma jeszcze inny wymiar: to kosztowne hobby, dla bardzo dobrych kierowców, dysponujących odpowiednim sprzętem, czasem ,zdolnościami technicznymi i traperskim zacięciem. Inaczej będzie to droga przez mękę na światłach awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego egebere chyba pomyliłeś fora bo nie jest ono dla bogaczy a zwykłych ludzi z niską pensją a chcących mimo wszystko korzystać z uroków podróży z przyczepą kampingową a nie dla tych którzy uważają że tylko pick-up diesel z reduktorem i napędem na 4 koła ( rady typu sprzedaż tego co masz i kupna czegoś sensownego jak to określiłeś zostaw dla siebie i znajomych ), to nie rajd terenowy dla dobrych kierowców jak to napisałeś ( tzn. że MY jesteśmy złymi kierowcami? ) a wypoczynek w godziwych warunkach, ciszy i spokoju, a przede wszystkim tanio.Ja gdybym miał dużo pieniędzy kupiłbym Kampera ( autobus ) w wersji amerykańskiej gdyż nic nie może się z nimi równać ( luksus ) ale jak się nie ma miedzi to się na du.... siedzi i korzysta z tego co się ma.Krótko jesteś na forum a już masz wyrobioną opinię on NAS forumowiczach pisząc ZNAWCY je obśmiali, bo przerastały ich sfustrowaną wyobrażnię chyba przesadziłeś z tym pisaniem po pierwsze a po drugie to po co jesteś na tym forum jeżeli nie pasujemy do Ciebie i twoich wyobrażeń o karawaningu przecież nikt cię nie zmuszał abyś się tutaj wypowiadał i mam nadzieję że wiecej nie będę musiał czytać takich tekstów jak Twój gdyż do tej pory takich nie było. Krytykujesz nasze teksty a sam nawet profilu nie uzupełniłeś, wolisz być szerokiemu forum nieznany? a to Moim zdaniem żle o Tobie świadczy gdyż wszyscy podają swoje dość dokładne dane. :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egebere masz prawo do swojego zdania i postępowania jak uważasz :bukiet: mi mój zestaw odpowiada i spełnia moje oczekiwania a jak będe chciał jeżdzić bardziej ekstremalnie to sobie kupie BWPa w wersji camper i twój pick-up nawet nie dychnie przy nim :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egebere rzeczywiście pick-up +przyczepa to dobry zestaw ale może powiesz wszystkim:1- jak pick-up zachowuje się bez przyczepy z uwzględnieniem jazdy po śliskich nawierzchniach?

2-jak wygląda sprawa komfortu podróżowania bez przyczepy?

3-po co wymyślono zbiorniki do napełniani wodą na pakę pick-up'a

Jeśli ktoś jeżdzi więcej z przyczepą niż "solo" to niech kupuje pick-up'a

bo według mnie tylko wtedy ma to sens. W Polsce samochody o nadwoziu typu pick-up kupowano dla "oliczenia VAT".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest odpowiedź na temat Usztywnienie tylnego zawieszenia w holowniku - kupno pickupa :serducha: . Logicznie myśląc już same rady typu - nie ingerować w fabrykę są bez sensu skoro czasami fabryczne wyeksploatowane zawieszenie jest zbyt miękkie. Ponawiam swoją myśl opartą na własnym doświadczeniu - jeżeli auto jest zbyt miękkie bez podpiętej przyczepy to zmieniamy sprężyny i ewentualnie amortyzatory na gazowe (na zalecane do danej marki) - jeżeli fabryczne nie stwarza problemów podczas codziennej eksploatacji a dopiero po podpięciu przyczepy, sprawdzamy poprawność załadunku przyczepy. Rady typu - zakup przyczepy darujcie sobie bo prościej jest np. odczepić przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Myślę, że osiągnąłeś to co chciałeś, sprowokowałeś jak tylko mogłeś najlepiej i cierpliwie oczekiwałeś na skutek, który w przypadku człowieka prowokowanego musiał wystąpić. Myślę, że za takie zachowanie należy Ci się bezwzględny zakaz wchodzenia na Forum. Obserwowałem Cię od dłuższego czasu i niestety przekroczyłeś jakiekolwiek ramy społecznego współistnienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.