Skocz do zawartości

Grzanie wody na gaz czy prąd


bb03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś znający się podpowie czy avionale dart ma grzanie ciepłej wody na prąd? Na gaz ma, działa sprawdzone. Do czego służy ten kontakt pod pokrętłem od gazu? Proszę pomóżcie. 

Drugie zdj. to wewnętrzna strona pokrętła od gazu i kontaktu niżej, a trzecie zdjecie to gniazdko do którego idą kable ze zdj. 1i2

 

 

 

 

 

 

IMG_20201014_145555.jpg

 

 

IMG_20201014_145651.jpg

IMG_20201014_145701.jpg

Edytowane przez bb03 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zmieniam zdanie...

Nie pamiętałem jak to sterowanie wersji elektrycznej wyglada. 

Możesz mieć wersje z grzałką bo sterowanie od grzałki jest 0-1

BC6B763D-F79A-4ACC-940A-144A1DDE81DB.thumb.png.31beddd048a6137db3543896d9056deb.png

ja miałem kiedyś inne sterowanie, miało dwie pozycje, takie jak to poniżej  

AE8B06D0-95A2-4B82-A241-8F2E5470464A.thumb.jpeg.6014859ef4c79b7e2dcb6f3ec95b3287.jpeg

A jak nalejesz wody i włączysz ten przełącznik to po 30 min nie masz cieplej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam pytanie w tej kwestii, bo zastanawiam  się czy nie zlecić jeszcze w S campie przed odbiorem przyczepy wymiany zamontowanej standardowo w fabryce  5 litrowej Trumy Therme na boiler zasilany na gaz i 230 V. (Myslę o np. Truma boilerze 10 litrów) albo jest jeszcze jedna opcja, czyli np ELGENA Nautic compact ze zbiornikiem 10 litrów.  która może pracować na 230 V  lub ogrzewana gorącym powietrzem z piecyka Truma.  Wydaje się to dość ciekawy, rozwiązaniem bo nie musiałbym, robić instalacji gazowej do podłączenia boilera a mółgbym  wykorzystać przewody z rozprowadzenia ciepła. Oglądam właśnie katalog Reimo i zauważyłem takie rozwiązanie.

Wydaje się , że mógłbym to bez problemu umieścić ten boiler np. obok zbiornika na wodę, bo tam idą rury rozprowadzające ciepło. Wtedy do podgrzania wody ( gdybym nie miał 230 V) używałbym piecyka S 3004, który ma trumavent.  Użytkuje ktoś taki wynalazek?

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ten 5 litrowy Truma TT masz też teoretycznie ogrzewany powietrzem z piecyka, przynajmniej ma taką opcję standardowo, ale nie działa to praktycznie wcale albo słabo zależy jak mocno grzejesz piecykiem i jak daleko masz bojler od piecyka. 
Ten 10l to jest chyba tylko w opcji na Gaz opcja na 230V już trochę kosztuje. Ale to chyba najlepsze rozwiązanie. 
Ostatni widziałem w przyczepie zamontowaną Trume Combi robiła za wszystko łącznie z grzaniem przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Ale to ten 5 litrowy Truma TT masz też teoretycznie ogrzewany powietrzem z piecyka, przynajmniej ma taką opcję standardowo, ale nie działa to praktycznie wcale albo słabo zależy jak mocno grzejesz piecykiem i jak daleko masz bojler od piecyka. 
Ten 10l to jest chyba tylko w opcji na Gaz 
Ostatni widziałem w przyczepie zamontowaną Trume Combi robiła za wszystko łącznie z grzaniem przyczepy. 

No tat masz rację - ten 5 litrowy truma terme będzie mieć przeprowadzony wąż z gorącym powietrzem i gdy piecyk będzie chodził z włączonym trumawnetem to woda będzie się ogrzewać. Nie wiem tylko na ile to jest faktycznie sprawne, gdybyśmy stali bez 230 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pawel1966 napisał:

No tat masz rację - ten 5 litrowy truma terme będzie mieć przeprowadzony wąż z gorącym powietrzem i gdy piecyk będzie chodził z włączonym trumawnetem to woda będzie się ogrzewać. Nie wiem tylko na ile to jest faktycznie sprawne, gdybyśmy stali bez 230 V.

To się nie sprawdzi :P Chyba że będzie zima -25C a piecyk będzie chodzi cała noc. Ja mam bojler po przeciwnej stronie niż piecyk i nie zagrzejesz tym wody. Kupuj Gazowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1966 miałem boiler Trumy b10e w poprzedniej przyczepie i mogę o nim powiedzieć same dobre rzeczy.

Nigdy nie miałem termy 5l wiec nie wypowiem się jak się ma jedno do drugiego 

7 minut temu, Voku napisał:

Chyba że będzie zima -25C a piecyk będzie chodzi cała noc.

Wystarczy około 5*C na plusie żeby piecyk chodził cała noc na małym płomieniu. Czy to coś ugrzeje, trochę może tak ale do mycia się raczej nie. 

Poza tym ile osób jest w stanie umyć się w 5l wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vrs napisał:

@pawel1966 miałem boiler Trumy b10e w poprzedniej przyczepie i mogę o nim powiedzieć same dobre rzeczy.

Nigdy nie miałem termy 5l wiec nie wypowiem się jak się ma jedno do drugiego 

Wystarczy około 5*C na plusie żeby piecyk chodził cała noc na małym płomieniu. Czy to coś ugrzeje, trochę może tak ale do mycia się raczej nie. 

Poza tym ile osób jest w stanie umyć się w 5l wody?

Żeby piecyk działał z nawiewem, to nie da się go włączyć na mały płomień, to trzeba grzać Panie.
Z trumy 5l u mnie 2 osoby biorą prysznic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała truma daje radę na 230 V - woda jest gorąca po ok 30 minutach, no ale jest jej tylko 5 litrów.  To nam do tej pory wystarczało, tym bardziej, ze zawsze zatrzymywaliśmy się na campingach z podłączniem do 230 V.  nie miałem rozporwadzenia powietrza w burstnerze więc nie wiem na ile piecyk byłby w stanie ogrzać wodę. Czyli jednak truma - gaz i 230 V. W katalogu Reimo widzę coś takiego jak truma boiler gas/elektro - o tym piszecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Voku napisał:

Żeby piecyk działał z nawiewem, to nie da się go włączyć na mały płomień, to trzeba grzać Panie.

Aha... :]

Jak taki piecyk działa w zimie to mam, powiedzmy, pewne wyobrażenie ;)

Moim zdaniem przy +5 *C powinno już być ok.

Na ile trzeba taki piecyk ustawić przy -30 też już coś było pisane na forum w temacie sylwestra w Niedzicy.

;)

2 minuty temu, pawel1966 napisał:

Reimo widzę coś takiego jak truma boiler gas/elektro - o tym piszecie?

Ja pisze o Truma B10E albo GE. Bo różnie to nazywają

To

https://ogrzewania.pl/Truma-Boiler-GasElectric?gclid=EAIaIQobChMI0ZzY2cW87AIViO3tCh1ibgrfEAQYASABEgJ_f_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Nie ma znaczenia na ile trzeba ustawić piecyk. Podgrzewanie wody powietrzem z piecyka to poroniony pomysł, w jakiejś ekstremalnej sytuacji można próbować, ale nie do normalnego użytkowania. Tylko bojler.
 

Zgadzam się z Tobą w 100%.

Dodatkowo wersja z grzałką elektryczna grzeje wodę chyba w 10 czy 15 min w trybie mieszanym wiec jest przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.