Skocz do zawartości

Felgi aluminiowe do przyczepy


Student0108

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.10.2020 o 20:42, Student0108 napisał:

Hej dzięki za pomoc A może mógłbyś coś podpowiedzieć jaki alus jaka opona może też się w to zaglebialeś sorki że tak atakuje tematami ale chciałem mieć przyczepę mam i chce żeby była i żeby wygladala super no i mam zamiar trochę z nią pośmigać dlatego zależy mi dać wobec niej dużo żeby ona potem mogła się odwdzięczyć 

Felgi od polo mogą nie wytrzymać. Żadna wersja Polo nie miała nacisku na pojedynczej osi cirka 1 tony lub więcej, więc felgi nie były projektowane pod takie obciążenia, i to przy dużo większej dynamice zmian obciążenia, niż ma to miejsce w przypadku samochodów. Tak samo nie były przewidziane do przenoszenia przy takim obciążeniu sił bocznych. Proponuję nie zakładać do przyczepy "czego popadnie", na zasadzie "kolega ma po taniości", bo może to mieć opłakane skutki. 

Zresztą, zakładanie większych felg do przyczepy, a zatem opon o niższym profilu,  sztywniejszych, żeby miała się ona "odwdzięczyć" to pewnego rodzaju nieporozumienie. Za taki "prezent" przyczepa odwdzięczy się w najlepszym razie poluzowanymi mocowaniami różnych sprzętów czy trzeszczeniem zabudowy przy każdym ruchu mieszkańca, drobnymi ale uciążliwymi awariami (zamków, klamek od zabudowy meblowej, szuflad itp) a w miarę upływu czasu i przejechanych kilometrów, np. rozszczelnieniem, pęknięciami elementów szkieletu i poszycia, demolką zabudowy.   Obawiam się,  że jeśli już znajdziesz satysfakcjonujące cię felgi, i dobierzesz opony pasujące nośnością, i osiągniesz "super wygląd", to opony będą twarde jak kamory, nie będą tłumiły wcale nierówności, a zestaw może prowadzić się wręcz fatalnie i dawać się paskudnie we znaki podczas jazdy, a do tego długo możesz się tą przyczepą nie nacieszyć.  

Zrzucić to można tylko na karb braku doświadczenia, bo tu nie wygląd jest ważny (większe fele, niższe i szersze laczki - są z wielu powodów niewskazane). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.