Skocz do zawartości

Felgi aluminiowe do przyczepy


Student0108

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzięki za odzew DMC wynosi 1000kg przyczepa knaus passat zdjalem z niej felgi stalowe niestety są tak zajechana że trudno odczytać jakie et wiem że rozstaw śrub 4x100 opona 13 mam do kupienia aluski 14 które jeździły na vw polo jeśli głupio pytam proszę o poradę jestem młody w caravingu więc pytam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Student0108 napisał:

Witam dzięki za odzew DMC wynosi 1000kg przyczepa knaus passat zdjalem z niej felgi stalowe niestety są tak zajechana że trudno odczytać jakie et wiem że rozstaw śrub 4x100 opona 13 mam do kupienia aluski 14 które jeździły na vw polo jeśli głupio pytam proszę o poradę jestem młody w caravingu więc pytam 

Zostań przy rozmiarze 13 bo gruba opona sporo amortyzuje. 1000 kg to dużo.... Ciężko będzie coś dobrać z osobówek z uwagi na masę. Przydałoby się mieć tak z 600 kg na kole i w feldze i w oponie.

Pytałem o masę bo np do Niewiadowki byłoby od Polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Commander napisał:

Zostań przy rozmiarze 13 bo gruba opona sporo amortyzuje. 1000 kg to dużo.... Ciężko będzie coś dobrać z osobówek z uwagi na masę. Przydałoby się mieć tak z 600 kg na kole i w feldze i w oponie.

Pytałem o masę bo np do Niewiadowki byłoby od Polo.

Hej dzięki za pomoc A może mógłbyś coś podpowiedzieć jaki alus jaka opona może też się w to zaglebialeś sorki że tak atakuje tematami ale chciałem mieć przyczepę mam i chce żeby była i żeby wygladala super no i mam zamiar trochę z nią pośmigać dlatego zależy mi dać wobec niej dużo żeby ona potem mogła się odwdzięczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wyższy poziom nigdzie mnie nie wynosi pytam bo niby kto pyta nie błądzi A lepiej spytać bardziej doświadczonych niż robić sobie krzywdę kupilem przyczepę chce żeby mi służyła mi i rodzinie i żeby czuć z tego frajdę nie znam się za bardzo myśląc że ktoś pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomogą... Przyczepa to nie osobówka, trzeba trochę zrozumieć konstrukcję.

 

Są inne felgi i inne opony. Auto waży około 1500kg i ma cztery koła, więc waga się inaczej razkłada jak w przyczepce które waży 1000kg a ma tylko dwa koła.

 

Ja też jestem początkujący i mogę Ci tylko poradzić żebyś zaczął od wymiany uszczelnień i sprawdzeniu szczelności.

 

Felgami i wyglądem zajmiesz się na końcu. Najpierw sprawność techniczna.

 

Masz twardą podłogę w narożnikach?

 

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Student0108 napisał:

Hej dzięki za pomoc A może mógłbyś coś podpowiedzieć jaki alus jaka opona może też się w to zaglebialeś sorki że tak atakuje tematami ale chciałem mieć przyczepę mam i chce żeby była i żeby wygladala super no i mam zamiar trochę z nią pośmigać dlatego zależy mi dać wobec niej dużo żeby ona potem mogła się odwdzięczyć 

Ja jeżdżę na Hankookach RA08. To są opony wzmocnione, dostawcze. Mają dobre opinie i śmiało je polecę. Jeśli chodzi o felgi to zobacz na jakieś używki do przyczep. Nowe będą drogie....

Dobry początek.

Opony, hamulce i najazd.... 

Reszta potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Beniamin 82 i Commander że jesteście tak pomocni może na początku jestem zbyt nadgorliwy i chce za dużo zrobić na pierwszy strzał może lepiej pomału małymi kroczkami nie odrazu Rzym zbudowano super ludzie są tutaj naprawdę od wczoraj jestem duzo pytam więcej wiem pozdrawiam was wszystkich serdecznie macie jeszcze jakieś podpowiedzi sugestie piszcie śmiało ja jutro w pracy A myślami w przyczepie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Student0108 napisał:

A myślami w przyczepie

Też na początku tak miałem.

Sam chciałem zmienić felgi na alu żeby wyglądało na bajerze, skończyło się na pomalowanych kołpakach na biało....  Felga ma być sprawna, opona dobra wzmocniona typu C lub reinforced - to przede wszystkim,  a sam piękny wygląd felgi.... Jak będziesz robił zestaw dedykowany to wtedy może to być priorytet, a tak to podczas jazdy mało istotne,  cepa więcej stoi niż prezentuje się na przejazdach, na campie stoi z przedsionkiem, po powrocie pod wiatą i nikogo nie obchodzą jej felgi...  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Commander napisał:

Zostań przy rozmiarze 13 bo gruba opona sporo amortyzuje. 1000 kg to dużo.... Ciężko będzie coś dobrać z osobówek z uwagi na masę. Przydałoby się mieć tak z 600 kg na kole i w feldze i w oponie.

Pytałem o masę bo np do Niewiadowki byłoby od Polo.

Chyba nie całkiem Polo. W niewiadówce są felgi chyba od Fiata. Fiat a VW to chyba 2mm różnicy na rozstawie śrub (100 a 98mm jak pamiętam). Można założyć pod warunkiem zastosowania specjalnych śrub z pływającymi podkładkami, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Felgi aluminiowe do przyczepy
7 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Chyba nie całkiem Polo. W niewiadówce są felgi chyba od Fiata. Fiat a VW to chyba 2mm różnicy na rozstawie śrub (100 a 98mm jak pamiętam). Można założyć pod warunkiem zastosowania specjalnych śrub z pływającymi podkładkami, czy jakoś tak.

Kolega ma Knausa....

Możliwe, że jest tam taki właśnie rozmiar otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.