Skocz do zawartości

Caravanstore XL 360


ArekK

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poważnie, jak kupowałem budę to gość miał omnistora w tym wymiarze i jak ktoś wcześniej napisał worek jest ciaśniejszy, na załamaniu dachu bardzo się napinała. A dwa że faktycznie części do fiammy są za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja też byłem i zmierzyłem. Miałeś rację - u mnie do kratki lodówki jest około 14 cm, natomiast oparcie markizy wypada na wysokości około 8 cm

Uśmiechnąłem się jak to przeczytałem, że mój wzrok cały czas dobrze mierzy ?

Ale dziękuję za zmierzenie. Mam jeszcze pytanie - czy markiza podczas jazdy porusza się tak, że te 8cm styku może się "obniżać"? Bo u mnie będzie na delikatny styk raczej i ten zwis będzie nachodził na światełko. Czy tylko już ewentualnie do góry podskakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

A tak poważnie, jak kupowałem budę to gość miał omnistora w tym wymiarze i jak ktoś wcześniej napisał worek jest ciaśniejszy, na załamaniu dachu bardzo się napinała. A dwa że faktycznie części do fiammy są za grosze

Tak się wam często psuje?  ? Jakościowo jednak Thule wypada lepiej. Takie jak moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

A tak poważnie, jak kupowałem budę to gość miał omnistora w tym wymiarze i jak ktoś wcześniej napisał worek jest ciaśniejszy, na załamaniu dachu bardzo się napinała. A dwa że faktycznie części do fiammy są za grosze

A no właśnie, bo tak z grubsza mierząc mam jakieś 4,20 - 4,30 prostego relingu. I teraz np. Caravanstore 410 ma szerokość futerału 415cm przy szerokości materiału markizy 384cm. A jak jest w Thule? Bo podają tylko szerokość futerału 4,25cm. Która będzie lepiej się układała?

7 minut temu, Voku napisał:

Tak się wam często psuje?  ? Jakościowo jednak Thule wypada lepiej. Takie jak moje zdanie.

@Voku - właśnie oglądałem Twój filmik z markizą i byłem na początku nastawiony na nią, ale szukam również zestawu z przedsionkiem i Fiamma ma dedukowany Privacy Room, który na filmach wydaje się być dużo fajniejszym rozwiązaniem niż QuickFit. Tylko teraz po zmierzeniu przyczepy widzę że są wyżej niż normalnie drzwi i światełko nad nimi, a Thule ma "lepszy" zwis do tego. Natomiast w ogóle na początku myślałem o Caravanstore 440 że mi wejdzie a dzisiaj raczej muszę pozostać przy 410. Różnica idzie nie tyle o szerokość markizy czy też samego materiału, a o dodatkową nogę i rafter w 440. A jak to jest w Thule? W 4,25 wg. instrukcji jest 3-cia noga, a rafter? Widziałem że Ty masz taki na środku tylko nie pamiętam czy dokupywałeś czy był w zestawie już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wam często psuje?  Jakościowo jednak Thule wypada lepiej. Takie jak moje zdanie.
Oba zawiasy mi poszły, oczywiście z mojej winy bo nie przyczepiłem markizy i mi ją wiatr porwał do góry.

U Ciebie też zawias w Thule nie poszedł i nie musiałeś wymieniać całej nogi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, danielosmachos napisał:

A no właśnie, bo tak z grubsza mierząc mam jakieś 4,20 - 4,30 prostego relingu. I teraz np. Caravanstore 410 ma szerokość futerału 415cm przy szerokości materiału markizy 384cm. A jak jest w Thule? Bo podają tylko szerokość futerału 4,25cm. Która będzie lepiej się układała?

@Voku - właśnie oglądałem Twój filmik z markizą i byłem na początku nastawiony na nią, ale szukam również zestawu z przedsionkiem i Fiamma ma dedukowany Privacy Room, który na filmach wydaje się być dużo fajniejszym rozwiązaniem niż QuickFit. Tylko teraz po zmierzeniu przyczepy widzę że są wyżej niż normalnie drzwi i światełko nad nimi, a Thule ma "lepszy" zwis do tego. Natomiast w ogóle na początku myślałem o Caravanstore 440 że mi wejdzie a dzisiaj raczej muszę pozostać przy 410. Różnica idzie nie tyle o szerokość markizy czy też samego materiału, a o dodatkową nogę i rafter w 440. A jak to jest w Thule? W 4,25 wg. instrukcji jest 3-cia noga, a rafter? Widziałem że Ty masz taki na środku tylko nie pamiętam czy dokupywałeś czy był w zestawie już?

Co do szerokości to poszukaj w wątku o markizach ktoś chyba tam kiedyś podawał, ale w thule będzie trochę mniej tego worka bo jest robiony na ciasno. Ale podawany jest wymiar worka a nie markizy.
Jak bym miał kupować zabudowę to i tak kupił bym z Obelinka zresztą już jedną ścianę mam więc kwestia dokupienia pozostałych s serii Queen , ale można kupować oryginały jak kto woli.
Rafter powyżej 4m jest w zestawie.

 

 

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Oba zawiasy mi poszły, oczywiście z mojej winy bo nie przyczepiłem markizy i mi ją wiatr porwał do góry.

U Ciebie też zawias w Thule nie poszedł i nie musiałeś wymieniać całej nogi?

Ale już nie chodzi o takie wypadki, chodzi o jakość wykonana i materiały. .
W Caravanstore jeszcze jak dla mnie jest słabe chowane nóg (chyba że coś się zmieniło) czyli wsuwane do belk od boku, thule ma wkładane do belki do środka co jest trochę wygodniejsze przy dużych markizach. No i naciąganie materiału przez grzechotkę a nie ręcznie. 
Caravanstore na pewno przez większy worek lepiej nadaje się na wszystkie załamania dachu i pozwoli na więcej niż thule. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie chodzi o takie wypadki, chodzi o jakość wykonana i materiały. .
W Caravanstore jeszcze jak dla mnie jest słabe chowane nóg (chyba że coś się zmieniło) czyli wsuwane do belk od boku, thule ma wkładane do belki do środka co jest trochę wygodniejsze przy dużych markizach. No i naciąganie materiału przez grzechotkę a nie ręcznie. 
Caravanstore na pewno przez większy worek lepiej nadaje się na wszystkie załamania dachu i pozwoli na więcej niż thule. 
 
No takie wypadki bo nic innego się z markizą nie dzieje

Co do jakości to workowa jest całkiem ok. U mnie przez 4 lata intensywnego użytkowania się nic złego nie dzieje - poza wspomnianymi przygodami z zawiasami.

Rozkładanie przy 360 nie było problemem. Ciekawe jak będzie przy 420. Grzechotka faktycznie byłaby lepsza. Tutaj zgoda.

Fiamma ma jeszcze jeden atut - jest lżejsza niż Thule, no i tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem rok temu Fiammę. Piszecie, że Thule robi worki na styk, a ja myślałem, że Fiamma ma ciasno. Trzeba elegancko zwijać, aby się schowała w worku, więc jak Thule ma być jeszcze ciaśniejsze to istotna uwaga, zwłaszcza dla kogoś, kto markizę zwija jednoosobowo.

8 godzin temu, danielosmachos napisał:

Mam jeszcze pytanie - czy markiza podczas jazdy porusza się tak, że te 8cm styku może się "obniżać"?

Nie. Musi dobrze huśtać na boki budą, aby worek obił się o blachę. Nie naciąga się.

 

8 godzin temu, danielosmachos napisał:

A no właśnie, bo tak z grubsza mierząc mam jakieś 4,20 - 4,30 prostego relingu.

To musisz dokładnie zmierzyć czy 420 czy 430. Jeśli 430 ja kupiłbym 440. Worek ma na tyle luzu po bokach, że da radę.

 

8 godzin temu, danielosmachos napisał:

Caravanstore 410 ma szerokość futerału 415cm przy szerokości materiału markizy 384cm

Jadę zaraz do mojej cepy to zmierzę ile jest luzu w worku po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin T napisał:

@danielosmachos, taki jest luz w Fiamma Caravanstore XL 310.
 

IMG_3097.jpg

@Marcin T - dziękuję. Domyślam się że będzie podobny we wszystkich rozmiarach, chociaż porównując 410 do 440 szerokość plachty jest odpowiednio 384 i 414.

43 minuty temu, jacekzoo napisał:

Taka prawda, że co weźmiesz będziesz zadowolony. Ja też męczyłem temat przed zakupem, a to tylko kawał szmaty na nogach. Bierz co bardziej podpasuje wymiarem

Gdybym brał samą markize to też bym tak podchodził. Ale ja się nastawiam na montaż przedsionka do markizy i dla mnie Fiamma ma lepszy ten dedykowany niż Thule QuickFit albo dopinane ściany. A rozmiar ma o tyle znaczenie pomiędzy 410 a 440 że w tej drugiej jest dodatkowa noga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, danielosmachos napisał:

Domyślam się że będzie podobny we wszystkich rozmiarach, chociaż porównując 410 do 440 szerokość plachty jest odpowiednio 384 i 414.

 

Czyli po 26 cm w każdej. Gdyby mierzyć tak u mnie, byłoby identycznie.
Na Twoim miejscu wszedłbym w zakup największej możliwej. Wbrew pozorom te 30 cm zwłaszcza podczas deszczu to dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin T napisał:
 

Czyli po 26 cm w każdej. Gdyby mierzyć tak u mnie, byłoby identycznie.
Na Twoim miejscu wszedłbym w zakup największej możliwej. Wbrew pozorom te 30 cm zwłaszcza podczas deszczu to dużo :)

Też chcę wziąć tę 440 bo oprócz tych 30 cm w prawie tej samej cenie ma w zestawie dodatkowy rafter i nogę.. Tylko dlatego tak dopytuję bo w mojej przyczepie będą już załamania przy 4.4 i nie wiem czy da się założyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Voku napisał:

Ja mam 4,5 i w noga nie jest potrzebna nigdy jej nie potrzebowałem zresztą to jest opcja dodatkowa w Thule, Rafter jest w standardzie powyżej 4m

@Vokutylko Wy nie rozkładacie chyba przedsionka, a on jednak trochę obciąża markize i długa belka 4m bez podparcia to myślę właśnie że trochę będzie cisnęło. A już nie rozumiem koncepcji Fiammy że przy 410 nie ma a 440 już ma wpływ na obciążenie i dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.