Skocz do zawartości

Caravanstore XL 360


ArekK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Nie ukrywam że jestem tu świeżutki, troszkę poszperałem na forum ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem, dlatego postanowiłem rozpocząć nowy wątek. 

Przymierzam się do zakupu markizy, no i oczywiście czym więcej czytasz tym większe za i przeciw. Pytanie jak oceniacie markizę od Fiammy Caravanstore XL? Jak się zachowuje podczas jazdy, nie macie poobijanej przyczepy? Jak z wytrzymałością worka po np 3-4 latach? Jak że szczelnością podczas np burzy i wiatru na polu jak są założone ściany do tego? 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc 

Pozdrawiam 

Arek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, ArekK napisał:

Pytanie jak oceniacie markizę od Fiammy Caravanstore XL?

Jest ok

7 minut temu, ArekK napisał:

Jak się zachowuje podczas jazdy, nie macie poobijanej przyczepy?

Nie, są specjalnie odbojniki 

8 minut temu, ArekK napisał:

Jak z wytrzymałością worka po np 3-4 latach?

Mam dwa lata, jak umyje to wygląda jak nowa

8 minut temu, ArekK napisał:

Jak że szczelnością podczas np burzy i wiatru na polu jak są założone ściany do tego? 

Nie mam ścianek, ale przy wietrze czy burzy zwijam markizę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jaki narazię widzę w tej markizie to to, że w momencie gdy suwak jest zasunięty to nie jest on w najniższej części worka. Potrafi dzięki temu, woda przez suwak wchodzić do wnętrza worka i stać sobie właśnie w tym najniższym miejscu. Nie są to jakieś duże ilości, ale po rękach potrafi pocieknąć przy otwieraniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam prawie cały otwarty worek na parkingu. Zamknięty jest tylko w czasie jazdy.  Nie skrapla mi się woda na rurze alu i całość jest w miarę sucha.

Mam długą markizę  i brakuje mi rzepowego zapięcia w środku - byłoby łatwiej składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AdamH napisał:

Trzymam prawie cały otwarty worek na parkingu. Zamknięty jest tylko w czasie jazdy. 

Postępuję tak samo, jednak jest to kolejna rzecz do zrobienia przed wyjazdem i po przyjeździe na miejsce parkingowania :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na forum cały temat o markizach. Nie podchodź do tego jak do przedsionka bo markiza nigdy go nie zastąpi a będzie ok. Na szybkie wypady markiza niezastąpiona ściany dają przytulną atmosferę i chronią od wiatru, ale jak pisałem przedsionka nie zastąpią.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam caravanstore plus komplet ścianek z obelinka. Jest fajnie :)

Worek cały czas zamkniety i nic Się nie dzieje.

Edytowane przez Dioblik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie. Jestem również na etapie wyboru markizy, mam dwa typy: CaravanStore Fiammy lub Thule Omnistore 1200. Patrząc na rysunek techniczny to worek z markizą CaravanStore jest dużo dłuższy w "zwisie" i ma aż 15 cm. Mam pytanie do użytkowników tej markizy - mieści się Wam w przestrzeni pomiędzy relingiem montażowym a oświetleniem zewnętrznym? Bo u mnie jak zmierzyłem jest tylko 12cm i chyba nie będę mógł jej zamontować. Thule ma na rysunku 11.6cm. Więc zastanawiam się czy każda przyczepa ma na różnej wysokości oświetlenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fiamme Caravanstore 360 i mieści się bez problemu, tak to wyglada u mnie. Niestety nie zmierzę ile mam do lampy bo przyczepa na zimowaniu.

3efd4ce55868618c270cc01001083ec1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielosmachos napisał:

Witajcie. Jestem również na etapie wyboru markizy, mam dwa typy: CaravanStore Fiammy lub Thule Omnistore 1200. Patrząc na rysunek techniczny to worek z markizą CaravanStore jest dużo dłuższy w "zwisie" i ma aż 15 cm. Mam pytanie do użytkowników tej markizy - mieści się Wam w przestrzeni pomiędzy relingiem montażowym a oświetleniem zewnętrznym? Bo u mnie jak zmierzyłem jest tylko 12cm i chyba nie będę mógł jej zamontować. Thule ma na rysunku 11.6cm. Więc zastanawiam się czy każda przyczepa ma na różnej wysokości oświetlenie? 

Tak ma różne wysokości. zależy od modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiamma ma jedną zaletę względem Thule - masę części zamiennych za psie pieniądze.. Ja z tego powodu po raz kolejny wybrałem Fiammę gdzie zawias nogi kosztuje 30 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, borek6 napisał:

Ja mam Fiamme Caravanstore 360 i mieści się bez problemu, tak to wyglada u mnie. Niestety nie zmierzę ile mam do lampy bo przyczepa na zimowaniu.

3efd4ce55868618c270cc01001083ec1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję. Nie wydaje się mieć tych 15cm z daleka... 

3 godziny temu, Marcin T napisał:

Tutaj masz do porównania Fiammę 310. Może coś pomoże.

 

2.jpeg

Chyba drzwi i światełko jest jednak niżej... 

W mojej te drzwi i światełko jakoś wysoko ? Fiammę chciałem bo ma fajny przedsionek w zestawi : Fiamma Caravanstore Zipp, cały komplet. Ale chyba nie będzie możliwe patrząc na wymiary... 

5e74b97f49caf.webp 5e74b97fcfa53.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, danielosmachos napisał:

Dziękuję. Nie wydaje się mieć tych 15cm z daleka... 

Chyba drzwi i światełko jest jednak niżej... 

W mojej te drzwi i światełko jakoś wysoko ? Fiammę chciałem bo ma fajny przedsionek w zestawi : Fiamma Caravanstore Zipp, cały komplet. Ale chyba nie będzie możliwe patrząc na wymiary... 

5e74b97f49caf.webp 47 kB · 0 pobrań 5e74b97fcfa53.webp 62 kB · 0 pobrań

Jeśli mowa o tej przyczepie:

image.thumb.png.107eb6247bbaf0e4a9b86385fc666c85.png

to markiza Ci się zmieści bez problemu. Markiza ma kształt owalny - opiera się o ścianę w środkowym punkcie, i nie przylega na całej wysokosci. 

Tu masz zdjęcie modelu jak mój - zwróć uwagę jak wysoko jest kratka lodówki

image.png.fc72310c1fc03c52887d66113c575709.png

I moja markiza nawet tej kratki lodówki nie dotyka:

IMG_20200704_135317.thumb.jpg.1a0950ee3de620c53168dc19380747b2.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.