Skocz do zawartości

Rezerwacja miejsca na kempingu za granicą.


Niunius07

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Niunius07 napisał:

I tu pytanie czy warto mieć taką kartę?

To zależy kiedy jeździsz. Jeśli tylko w sezonie, to nie ma sensu, ona wtedy nie działa. Każdy camping sam ustala, kiedy karta działa. Generalnie do końca maja i potem od września, ale to jest bardzo generalnie, niektóre nawet do 20.06 honorują, inne po sezonie dopiero np. od 15.09.

Ja w tym roku sporo zaoszczędziłem, w Chorwacji zwróciła mi się po 3 dobach, a bylismy ponad dwa tygodnie. Ostatnio nawet na Alexie wyszło 22zl taniej za dobę... 

Duzy plus jest taki, że sporo campingów ma opcję darmowej trójki dzieci do 5 lat, u moim przypadku generuje to jeszcze większe oszczędności.

Karta jest ważna od 01.01 do 31.12 i mam zamiar jeszcze coś z niej wycisnąć  ;)

Do karty polecam za jakieś 2-3 eur aplikację z mapą i opisem wszystkich campingów, jedt to zdecydowanie wygodniejszej niż papierowy katalog. Można ustawiać różne filtry do wyszukiwania.

Dodatkowy plus jest taki, że niektóre campingi chcą do momentu wyjazdu lub uregulowania rachunku jakis dokument "w zastaw", mając kartę ACSI biorą ją za zakładnika a nie np. paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

40 minut temu, pjetko napisał:

To zależy kiedy jeździsz. Jeśli tylko w sezonie, to nie ma sensu, ona wtedy nie działa. Każdy camping sam ustala, kiedy karta działa. Generalnie do końca maja i potem od września, ale to jest bardzo generalnie, niektóre nawet do 20.06 honorują, inne po sezonie dopiero np. od 15.09.

Ja w tym roku sporo zaoszczędziłem, w Chorwacji zwróciła mi się po 3 dobach, a bylismy ponad dwa tygodnie. Ostatnio nawet na Alexie wyszło 22zl taniej za dobę... 

Duzy plus jest taki, że sporo campingów ma opcję darmowej trójki dzieci do 5 lat, u moim przypadku generuje to jeszcze większe oszczędności.

Karta jest ważna od 01.01 do 31.12 i mam zamiar jeszcze coś z niej wycisnąć  ;)

Do karty polecam za jakieś 2-3 eur aplikację z mapą i opisem wszystkich campingów, jedt to zdecydowanie wygodniejszej niż papierowy katalog. Można ustawiać różne filtry do wyszukiwania.

Dodatkowy plus jest taki, że niektóre campingi chcą do momentu wyjazdu lub uregulowania rachunku jakis dokument "w zastaw", mając kartę ACSI biorą ją za zakładnika a nie np. paszport

 I wszystko jasne:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pjetko napisał:

Generalnie do końca maja i potem od września, ale to jest bardzo generalnie, niektóre nawet do 20.06

W tym roku był wyjątek. 

Generalnie, z przerwą na ferie zielonoświatkowe w DE, do końca czerwca a niektóre jeszcze w pierwszym tygodniu lipca. 

Dlatego datę wyjazdu do Chorwacji ustalamy w marcu jak w łapce jest katalog. 

9 godzin temu, Niunius07 napisał:

Do karty polecam za jakieś 2-3 eur aplikację z mapą i opisem wszystkich campingów, jedt to zdecydowanie wygodniejszej niż papierowy katalog. Można ustawiać różne filtry do wyszukiwania.

Również polecam :)

10 godzin temu, pjetko napisał:

Dodatkowy plus jest taki, że niektóre campingi chcą do momentu wyjazdu lub uregulowania rachunku jakis dokument "w zastaw", mając kartę ACSI biorą ją za zakładnika a nie np. paszport

Czy piszesz o karcie tekturowej wyrywanej z katalogu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, filipert napisał:

 

Czy piszesz o karcie tekturowej wyrywanej z katalogu? 

Tak, chodzi o analogową wersję "wyrwaną" z katalogu ;) Na dwóch kempingach tak miałem, że wzięli ją "na zakładnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pjetko napisał:

Tak, chodzi o analogową wersję "wyrwaną" z katalogu ;) Na dwóch kempingach tak miałem, że wzięli ją "na zakładnika".

OK, pytam, bo ACSI ma jeszcze opcję karty w plastiku i ona pełni taką rolę jak opisałeś:

https://www.acsi.eu/en/products/acsi-club-id/?utm_source=CampingCard&utm_medium=Internal%20ACSI%20network&utm_campaign=Header%20tab&_ga=2.108356418.1744269283.1603644968-1895185350.1603644964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, filipert napisał:

Wiem, ale ode mnie brali tą tekturową, zniżkową. Nie wiem, czy to reguła, czy może akurat ktoś tak sobie na tych konkretnych kempingach wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pjetko napisał:

Wiem, ale ode mnie brali tą tekturową, zniżkową. Nie wiem, czy to reguła, czy może akurat ktoś tak sobie na tych konkretnych kempingach wymyślił.

Raczej nie reguła, bo przeznaczenie inne a ja osobiście zawsze zostawiam jakiś dokument tożsamości, nawet jak równolegle jest przetrzymywana ACSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie reguła, bo przeznaczenie inne a ja osobiście zawsze zostawiam jakiś dokument tożsamości, nawet jak równolegle jest przetrzymywana ACSI.
W jakim celu zostawiasz swój dokument tożsamości osobom trzecim? To absurd i kategorycznie nie powinno się tego robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

W jakim celu zostawiasz swój dokument tożsamości osobom trzecim? To absurd i kategorycznie nie powinno się tego robić

?

Czasem wymagają. Rok temu w Zatonie w CRO, był problem, bo potrzebowaliśmy komplet dokumentów jadąc do Bośni i Hercegowiny, ostatecznie zgodzili się zostawić tylko legitymację ZUS żony. 

Oczywiście, że wolę nie zostawiać dokumentów ale wystarczy spojrzeć na regały w recepcjach kempingowych i tam pełno paszportów. 

Sam nie wiem czy to zwyczaj, przepis wewnetrzny, regulamin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czasem wymagają. Rok temu w Zatonie w CRO, był problem, bo potrzebowaliśmy komplet dokumentów jadąc do Bośni i Hercegowiny, ostatecznie zgodzili się zostawić tylko legitymację ZUS żony. 
Oczywiście, że wolę nie zostawiać dokumentów ale wystarczy spojrzeć na regały w recepcjach kempingowych i tam pełno paszportów. 
Sam nie wiem czy to zwyczaj, przepis wewnetrzny, regulamin? 
Pewności nie mam ale myślę że zabezpieczają się w przypadku jak nie zapłacisz z góry za cały pobyt. W każdym kempingu czy hotelu jak płaciłem odrazu przy zameldowaniu to po spisaniu danych oddawali dokument tożsamości.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.