Skocz do zawartości

Rezerwacja miejsca na kempingu za granicą.


Niunius07

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do katalogu kempingów. Oprócz kat./gwiazdki/ podane jest: ilość miejsc, ilość pryszniców, pralek, suszarek, ilość kabin z prysznicem i umywalką, łazienki rodzinne, sklep, restauracja, odległość do wody, place dla dzieci, jakie sporty można uprawiać, czy jest wypożyczalnia rowerów, ilość i rodzaj podłączeń do przyczep czy kamperów. Najważniejsze, podane są dane do GPS - adres, mapa kraju i jak dojechać. Cennik -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 minut temu, filipert napisał:

My korzystamy z katalogu ACSI i zawsze przed dojazdem dzwonimy, czy będzie miejsce.

Dlatego właśnie nawet bez rezerwacji można śmiało jechać i z trasy dzwonić - w obecnych czasach w większości miejsc odbierają telefony osoby, które jakieś tam pojęcie w języku angielskim mają, żeby się z nimi dogadać. Zawsze można też wyguglować po włosku czy chorwacku: "czy macie wolne piczki?";-) W Chorwacji będzie to coś w stylu "mate slobodne mjesta?". Co ciekawe i jeszcze niedawno nie do pomyślenia - idzie się dogadać po angielsku w coraz większej ilości miejsc na Węgrzech. I o ile Chorwat, albo Słoweniec zrozumie Polaka gadającego po polsku (i odwrotnie), o tyle z Węgrem nie dogadasz się w żadnej kwestii w ten sposób;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Larysa napisał:

Wracając do katalogu kempingów. Oprócz kat./gwiazdki/ podane jest: ilość miejsc, ilość pryszniców, pralek, suszarek, ilość kabin z prysznicem i umywalką, łazienki rodzinne, sklep, restauracja, odległość do wody, place dla dzieci, jakie sporty można uprawiać, czy jest wypożyczalnia rowerów, ilość i rodzaj podłączeń do przyczep czy kamperów. Najważniejsze, podane są dane do GPS - adres, mapa kraju i jak dojechać. Cennik -

Patrzyłem ten katalog on-line i pewnie go zamówię:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, andiat napisał:

Termale Lipot https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=lipot+furdo

Bez rezerwacji i masz wszystko do siebie i do dzieci

Byłem w tym roku w Chorwacji i wszędzie pustki

Dzięki super miejsce widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 19:34, Tomii napisał:

Jeżdżę w ciemno, ale przed wyjazdem zazwyczaj mam jakiś plan awaryjny.  Odbicie się od recepcji może wydawać się niczym przyjemnym, ale to zawsze daje możliwość nowej przygody, wyzwania, jakiś dreszczyk emocji. Prędzej zostanę w domu niż coś zarezerwuję :lol:

popieram.

przez ostatnie kilka lat zdarzyło mi się raz że był problem z miejscem i dopiero na trzecim czy czwartym kempingu udało nam się znaleźć miejsce.

Ale było to w środku sezonu , nad Gardą gdzie w sezonie zawsze jest tłoczno i nałożyło się to że byliśmy w trzy ekipy i chcieliśmy mieć trzy miejsca obok siebie.

W przypadku stresu o brak miejsca wolę wybrać sobie kilka kempingów w okolicy która mnie interesuje i po prosu zadzwonić dzień przed przyjazdem na recepcje i zapytać czy jest miejsce.
 

 

W dniu 8.10.2020 o 16:30, Niunius07 napisał:

Dlatego pytam czy jak jeździcie to czy w ogóle rezerwuje czy zawsze jedziecie w ciemno i nie ma tak żeby nie znaleźć miejsca na fajnym kempingu. Bo z tego co czytam to chyba w ciemno

 

Rezerwacja miejsca z dużym wyprzedzeniem to zabicie przyjemności ze swobody podróżowania jaką daje nam karawaning.

Ale rozumiem że jak ktoś chce jechać w konkretne miejsce w konkretnym czasie to  może chcieć zarezerwować , lecz uprzedzam że nie znając kempingu może się okazać że zarezerwowana za niemałą kasę parcela nie będzie nam odpowiadać i wtedy zaczynają się schody .

Więc osobiście wolę jechać w ciemno i wybierać na miejscu tym bardziej że nigdy do końca nie wiem czy i gdzie pojadę .

Dodam tylko że na wielu z wymienionych powyżej kempingach byliśmy po kilka razy  i nigdy nie było problemu ze znalezieniem miejsca dla jednego zestawu (gorzej w kilka ekip jak chce się koło siebie)  choć słyszałem jakieś opowieści że czasem ludzie stoją "w poczekalni" przed kempingiem po kilkadziesiąt godzin jak się jakieś miejsce zwolni.

Nas to nigdy nie spotkało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Dodam tylko że na wielu z wymienionych powyżej kempingach byliśmy po kilka razy  i nigdy nie było problemu ze znalezieniem miejsca dla jednego zestawu

I to jest to o co mi chodziło żeby zasięgnąć info od kogoś kto był i wie o co biega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Niunius07 napisał:

I to jest to o co mi chodziło żeby zasięgnąć info od kogoś kto był i wie o co biega

dodam tylko że jeśli chodzi o duże kempingi na północy Włoch i Chorwacji to kluczowe w tym wszystkim jest śledzenie kalendarza niemieckich ferii letnich które kończą się najczęściej w drugiej połowie czerwca (ferie te są ruchome i podzielone terminami na różne landy - trzeba co roku szukać informacji na necie).

Z końcem tych ferii obłożenie na kempingach w wyżej wymienionych rejonach spada o 50 %  ;)

oczywiście mam na myśli lata ubiegłe bo co będzie w przyszłym roku w związku z covidem to ciężko przewidzieć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

dodam tylko że jeśli chodzi o duże kempingi na północy Włoch i Chorwacji to kluczowe w tym wszystkim jest śledzenie kalendarza niemieckich ferii letnich które kończą się najczęściej w drugiej połowie czerwca (ferie te są ruchome i podzielone terminami na różne landy - trzeba co roku szukać informacji na necie).

Z końcem tych ferii obłożenie na kempingach w wyżej wymienionych rejonach spada o 50 %  ;)

oczywiście mam na myśli lata ubiegłe bo co będzie w przyszłym roku w związku z covidem to ciężko przewidzieć ?

 

O tym co piszesz to nawet nie miałem pojęcia. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemcami nie jest tak prosto w wakacje, bo mają podobnie jak my ferie - różne landy w różnym okresie i generalnie przez cały czas wakacji - tzn. mniej więcej od ostatniego tygodnia czerwca do drugiego tygodnia września.

Ale jeśli ktoś wybiera się w te "niemieckie" rejony w połowie czerwca, to kluczowe jest sprawdzenie kiedy kończą ferie zielonoświątkowe, które z reguły są na przełomie maja/czerwca, ale one (jak i Boże Ciało) są ruchome i czasem wchodzą nawet w drugą połowę czerwca.

Tak było bodajże w zeszłym roku, kiedy wstrzeliłem się na UL w tygodniową przerwę po późnych feriach zielonoświątkowych, a przed pierwszym tygodniem wakacji. Jak wjeżdżałem na Lido to w kierunku wyjazdowym był mega korek, składający się w 90% z przyczep i kamperów niemieckich, a jak już zaparkowałem na miejscu na kolejny tydzień to wokół mnie w dwóch alejkach na 16 parcel, były dwie zajęte i tak zostało.

Są osoby na tym forum co mogą to potwierdzić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Niunius07 napisał:

I tu pytanie czy warto mieć taką kartę?

Czasem 2 noclegi i zwraca się :)

Ale działa z reguły do końca czerwca i potem od końcówki sierpnia z małymi wyjątkami.

Niestety, w tym roku, w czerwcu bardzo nieliczne kempingi oferowały sensowny okres rabatowy, mam nadzieję,  że to przejściowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.