Skocz do zawartości

Wysokość haka?


mcube

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2018‎-‎10‎-‎21 o 13:51, Suzu4x4 napisał:

Za mała odległość od główki haka do mocowania poprostu nie zapniesz zaczepu na główce haka.
Wiem bo miałem taki hak w Toyocie LC
Jakież było moje zdziwienie jak przywiozłem przyczepę po dom (innym autem) chce podpiąć do Toyoty a tu się nie da ?

Skończyło się na wymianie całego haka

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

W przypadku mojej LC było podobnie. Co prawda dało się założyć zaczep ale obudowa AKS obcierała. Na szczęście miałem hak typu busowego z odkręcaną kulą na 2 śruby. Dorobiłem podkładkę dystansową z blachy 15mm i wyszło lepiej jak oryginał.

Widać to na zdjęciu w moim profilu obok.

Edytowane przez Jarosław69
xxx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zawsze można tą odkrecaną kulę zaspawać dla własnego bezpieczeństwa. Stabilizator z nowymi okładzinami odkręci kulę zanim miniemy bramę campingu. 

Też mam dwie końcówki haka, wersja normalna pod camping i obniżona pod towarowkę bo wadziła o podjazd.

 

Teraz pytanie o taki hak jak na filmiku, wygląda, że nie ma opcji na stabilizator? Zawadzi o zderzak?

Akcja w 3.13

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Teraz pytanie o taki hak jak na filmiku, wygląda, że nie ma opcji na stabilizator? Zawadzi o zderzak?

Hak niemal identyczny jak u mnie, tylko, że tutaj full automat, a u mnie trzeba samemu go zamknąć. U mnie robi go Bosal. Raczej nie powinno być problemu z zaczepieniem stabilizatora.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zawsze można tą odkrecaną kulę zaspawać dla własnego bezpieczeństwa. Stabilizator z nowymi okładzinami odkręci kulę zanim miniemy bramę campingu. 
Też mam dwie końcówki haka, wersja normalna pod camping i obniżona pod towarowkę bo wadziła o podjazd.
 
Teraz pytanie o taki hak jak na filmiku, wygląda, że nie ma opcji na stabilizator? Zawadzi o zderzak?
Akcja w 3.13
 
A robił ktoś taką akcję z zaspawaniem?

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Hak identyczny jak u mnie, tylko, że tutaj full automat, a u mnie trzeba samemu go zamknąć. U mnie robi go Bosal. Raczej nie powinno być problemu z zaczepieniem stabilizatora.

image.png.71abd0d56b8bec8ef20d04ffe6f46a65.png

 

nie mam pewności, że się zmieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, danielpoz napisał:

Tylko forumowi eksperci teoretycy. :)

nie wszystkiego teoretycy spróbują  w praktyce, u mnie wyobraźnia mówi, że jak zapnę na taki hak klucz o długości 8 metrów i wadze 1700kg to spokojnie taką nakrętkę odkręcę. Duże ramie się robi.  Osobiście podjechałbym z końcówką haka do spawacza i zakończył dywagacje czy się odkręci czy nie :).

 

21 minut temu, jacek00 napisał:
25 minut temu, maarec napisał:
image.png.71abd0d56b8bec8ef20d04ffe6f46a65.png
 
nie mam pewności, że się zmieści

Musisz poszukać innego zdjęcia ? Tu niestety niewiele widać

ogólna dezinformacja panuje. Ford Polska jest rok za murzynami jeżeli chodzi o wprowadzanie nowości. Od lipca można zamawiać (albo i wcześniej) smaxa z nowymi silnikami, nową skrzynią a8, a oni dalej w konfiguratorze mają poprzednie wersje. W cenniku, który sami datują na kwiecień 2018 są już nowe wersje silników i skrzyni ale wiele danych technicznych jest okrojonych poprzez wpis b.d.  Tutaj z pomocą przychodzi strona ford.de, gdzie są kilka kroków do przodu, tylko tego cholernego języka to się nawet translator wstydzi poprawnie tłumaczyć.

coraz bardziej korci mnie smax viniale na prawie pełnym wypasie, a tu proszę jaki może być zonk z hakiem. O tym czy pasuje dowiem się po dostarczeniu zamówionego klocka wartego pewnie ze 190.000zł.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było to tak :

W standardowym haku Bring odległość powierzchni haka do powierzchni zderzaka wynosiła około 40mm. Patrząc od góry odległość od środka kuli haka do powierzchni zderzaka była około 65/67 mm . Polska norma dla haków przewiduje 65 mm. O ile zaczep się zapinał to jednak na zakrętach obudowa mocno się pocierała.

Rozwiązaniem było dołożenie podkładki stalowej 10 mm . Przestało się pocierać i w miarę wygodnie dało się zapinać przyczepę (kamera cofania+mover=milimetrowa precyzja). W przypadku ręcznego zapinania polecałbym odległość nie mniejszą niż 75mm.

Z moich doświadczeń wynika ,że musi być odległość od środka kuli do powierzchni zderzaka minimum 70mm. Inaczej będzie trudno założyć zaczep bez każdorazowej obcierki. Do samej jazdy wystarczy zapewne 68/69 mm.

Wysokość od powierzchni jezdni do powierzchni haka to 42/46 cm w zależności od stopnia załadowania auta.

 

Przypominam ,że miałem hak typu busowego na płycie z możliwością 2-ch wysokości.  Kula mocowana na 2 śruby więc mogłem z tym zrobić wszystko.

Natomiast w haku jak na Marka filmie...można tylko trzymać kciuki jeśli dealer nie będzie miał możliwości zmierzenia na pojeździe.

70 mm - warto o tej cyfrze pamiętać - to minimum !!!

 

Zaraz pójdę i zmierzę ile mam na aktualnym holowniku.

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta bo wartość w byłym holowniku  podałem z pamięci a teraz znalazłem dokładną notatkę z rysunkiem. Odległość była około 62mm.  Trochę obcierało na zakrętach.

W aktualnym holowniku mam 66 mm i jest na styk.  Nie obciera ale kartonik to max co bym wcisnął na zakręcie pomiędzy powierzchnię obudowy AKSu a zderzaka.

(kwestia dokładności pomiaru - milimetry na linijce) Dlatego pisałem ,że idealną wartością byłoby 70mm.

Z ori elektrycznymi hakami nic w zasadzie nie da się zrobić.

Przypominam ,że obowiązująca w Polsce norma to 65 mm.

21 minut temu, maarec napisał:

patrząc na dokładny filmik na mondeo, jest nadzieja, że nie spaprali tego całkowicie :)

 

 

U mnie powierzchnia zderzaka jest płaska. W tym fordzisku kula jest w okolicach przetłoczenia które powiększa przestrzeń.

Pozostaje tylko zmierzyć w na konkretnym egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko forumowi eksperci teoretycy.
Kurczę, byłem w sobotę w sklepie z hakami i innymi takimi pierdołami, i wyjaśniono mi, że do tego modelu samochodu prawdopodobnie nie ma opcji na wersję europejską haka, bo ten model wychodził tylko na Stany.

Więc zostaję mi tylko kwestia odpowiedniej wysokości haka no i spróbuję to zaspawać żeby móc jeździ że stsbilizatorem.

PS. Faktycznie ten stabilizator aż tak robi robotę?

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu  .. 55 mm pomiędzy powierzchniami to zdecydowanie za mało. Na zakrętach i mocnych wychyłach raczej będzie obcierka.Szybko weź się za temat ,żebyś nie tracił czasu  w sezonie. Jak najszybciej zrób przymiarkę do przyczepy.

Norma krajowa to 65 mm a wygoda to wszystko co powyżej tej wartości.

36 minut temu, Wezyr666 napisał:

PS. Faktycznie ten stabilizator aż tak robi robotę?

 Za to pytanie powinieneś dostać karę ...chłosty   !   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.