Skocz do zawartości

Wysokość haka?


mcube

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam regulowaną wysokość, dowiedziałem się o tym po zamontowaniu haka w ASO mazdy, kiedy 2 śruby  mi za słabo dokręcili i hak z maksymalnej wysokości opadł w minimalną a ja myślałem, że właśnie cepkę gubię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 28.11.2011 o 21:25, ufolz napisał:

mi wymienili główkę haka (koszt 50zł) Łódź róg ul.Pomorskiej i ul.Krokusowej

 

potrzebuje namiaru na tą firmę, pomożesz?

u mnie wysokość kuli haka wynosi 49cm. -(

jest problem z kempingiem ale jeszcze gorzej mi sie ciągnie lawete

wróce z urlopu to musze temat załatwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,  jestem nowy na tym forum, i jak to z nowymi bywa - zawsze mają "kilka" pytań?

I także ja mam, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy posiadając główkę haka na wysokości ok 49 cm jest szansa, że będzie to robiło robotę z większością przyczep ?

Pytam dlatego, że planuje zakupić przyczepkę i fajnie by było móc ją samodzielnie przyciągnąć pod chatę,  no chyba, że to jest loteria i nie ma uniwersalnej wysokości haka i powinienem zacząć od namierzenia kempingu, który chcę kupić a potem rozpocząć kombinację z hakiem . 

Jak możecie to doradźcie ?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za niedokładne wertowanie stron, chyba mi się to otworzyło od połowy tematu jak szukałem. 

Znam już mniej więcej ową wysokość wg. Polskiej normy i z relacji innych użytkowników forum,  zastanawiam się jak to rozegrać, czy kupić hak regulowany w takim przedziale jaka jest norma, czy może najpierw znaleźć przyczepę i potem dorobić pod nią hak i dopiero zaciągnąć ją pod dom. Teoretycznie opcja 2 jest lepsza, ale dłużej trwająca. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wysokość zaczepu przyczepy jest standardowa i koniec. Jeśli masz auto na seryjnych oponach z seryjnym zawieszeniem to standardowy hak do tego modelu będzie odpowiedni. W zasadzie nie ma regulowanych haków poza tymi do off roadu i ewentualnie do busów w postaci flansz z główką haka na dwie śruby. Niestety taki hak nie nadaje się do zaczepu typu AKS, Winterhoff lub podobnych z okładzinami stabilizującymi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomekk napisał:

Witam

Wysokość zaczepu przyczepy jest standardowa i koniec. Jeśli masz auto na seryjnych oponach z seryjnym zawieszeniem to standardowy hak do tego modelu będzie odpowiedni. W zasadzie nie ma regulowanych haków poza tymi do off roadu i ewentualnie do busów w postaci flansz z główką haka na dwie śruby. Niestety taki hak nie nadaje się do zaczepu typu AKS, Winterhoff lub podobnych z okładzinami stabilizującymi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

@tomekk Z jakiego powodu nie pasuje do aks-ów? 

 

Jest to dla mnie bardzo istotna informacja

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.