Skocz do zawartości

Wysokość haka?


mcube

Rekomendowane odpowiedzi

Za mała odległość od główki haka do mocowania poprostu nie zapniesz zaczepu na główce haka.
Wiem bo miałem taki hak w Toyocie LC
Jakież było moje zdziwienie jak przywiozłem przyczepę po dom (innym autem) chce podpiąć do Toyoty a tu się nie da :/

Skończyło się na wymianie całego haka

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mała odległość od główki haka do mocowania poprostu nie zapniesz zaczepu na główce haka.
Wiem bo miałem taki hak w Toyocie LC
Jakież było moje zdziwienie jak przywiozłem przyczepę po dom (innym autem) chce podpiąć do Toyoty a tu się nie da :/

Skończyło się na wymianie całego haka

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Nie każdy hak tak ma, trzeba sprawdzić, bo sporo jednak pasuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przyczyna tkwi w sposobie  montażu haka . U mnie zamontowano hak po usunięciu belki w samochodzie . Ponieważ w niektórych samochodach hak zastępuje belkę . Osoba montująca hak nie przeczytała instrukcji ponieważ tyle haków już zamontowała i kłopot gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wezyr666 ja miałem też hak na wysokości 49cm.

Kemping z zadartym przodem a laweta znowu strasznie mnie "gniotła".

IMG_20180827_162854.thumb.jpg.4373aaa405462666d65384a4112c5260.jpg

Znalazłem gościa w Ujeździe koło Tomaszowa Mazowieckiego i mi obniżył na 42cm.

Koszt z wysyłką 100zl.

IMG_20180831_173333.thumb.jpg.0f04b0a99534da6011f25048579138bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wysokość zaczepu przyczepy jest standardowa i koniec. Jeśli masz auto na seryjnych oponach z seryjnym zawieszeniem to standardowy hak do tego modelu będzie odpowiedni. W zasadzie nie ma regulowanych haków poza tymi do off roadu i ewentualnie do busów w postaci flansz z główką haka na dwie śruby. Niestety taki hak nie nadaje się do zaczepu typu AKS, Winterhoff lub podobnych z okładzinami stabilizującymi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


No i tu właśnie jest problem bo mam auto przystosowane do wypraw - podniesione. Nie wiem też czy ma to znaczenie, ale auto jest ze Stanów z fabrycznym hakiem. Jak zrobię foto to pokażę jak to u mnie wygląda. Ale z tego co piszecie skończy się na jakiś modyfikacjach haka.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu właśnie jest problem bo mam auto przystosowane do wypraw - podniesione. Nie wiem też czy ma to znaczenie, ale auto jest ze Stanów z fabrycznym hakiem. Jak zrobię foto to pokażę jak to u mnie wygląda. Ale z tego co piszecie skończy się na jakiś modyfikacjach haka.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Witaj

Tak jak Koledzy piszą w Ujezdzie są producenci swoich haków i są w stanie coś indywidualnego wyprodukować za dość rozsądne pieniądze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wezyr666 napisał:

Jak byłem z psem to zrobiłem zdjęcia - tak to u mnie wygląda. 26150f5d8c47483c2088036b105763d1.jpg0fb7aab2a7db206dedefa9ad1c0753ad.jpg

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Taki hak może być używany ze stabilizatorem? Chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej kuli nie podepniesz stabilizatora.

Ja mam jak też wyżej niż norma przewiduje i mam przez to zadarty dziub. Czym to skutkuje...? Oberwałem już obie podkładki pod łapy, a miałem fajne, raz na leśnej drodze po zjeździe z asfaltu mało nie oderwałem tylnej ściany, na DK 7 przy tych ich remontach i progach i mijankach jak jadę to mam pełne pory.

 

40 cm od gruntu do szczytu główki to moim zdaniem idealny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się wpina ten hak, ale nie da rady odkręcić kuli i zapiąć go do góry nogami?

Screenshot_2018-10-21-21-33-33-311_com.android.browser.thumb.png.6c750b73bc387a67bb5c5ef6af3d4ef2.png

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.