Skocz do zawartości

Wysokość haka?


mcube

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyjeżdżam z domu  to muszę zawrócić z budą na lokalnej drodze na  skrzyżowaniu 'T" o 180 stopni ponadto  zrobiłem już tym zestawem ok 10kkm w różnych warunkach i nie ma żadnych śladów i obcierek ;)

stabi mam AKS3000 poza tym co  mógłbym zrobić w ori el haku ? zeszlifować obudowę stabilizatora lub wyciąć okienko w zderzaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż byłem u siebie zmierzyć, też mam mniej. Dzisiaj albo jutro odbieram bude to przymierze czy przy max skręcie nie będzie chciało obcierać, ale jak zapinałem budę to jakoś nie wyglądało żeby miało być ciasno

51EB6102-7A18-46D0-8C15-C5AA7A6FE766.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - co do normy -musiałbym trochę pogrzebać w starej poczcie. Pamiętam ,że było to w odpowiedzi producenta haka podpiętej pod odpowiedź dealera Toyoty.

To była odpowiedź na moją reklamację. Pierwsza odpowiedź producenta...."zmień se pan haka..."  tekst do kabaretu... :mlot:

Potem była już tylko akceptacja mojej propozycji + brak zastrzeżeń co do kwestii gwarancyjnych  podkładki dystansowej 10mm. I to świetnie rozwiązało problem.

Takie dystanse powinny być w opcji jeśli producent nie radzi sobie  z tematem.

 

Ja mam AKS 3004

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w internetach: Hak holowniczy musi spełniać wymogi dyrektywy unijnej 94/20 EG oraz normy DIN 74058. Średnica kuli musi mieć od 49,61 do 50 mm, a średnica ramienia pod kulą nie może być mniejsza niż 27 mm i większa niż 29 mm. Minimalna odległość pomiędzy środkiem kuli holowniczej a zderzakiem powinna wynosić 60 mm .

W dyrektywie jak doczytałem to chyba strona 23-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maarec napisał:

nie wszystkiego teoretycy spróbują  w praktyce, u mnie wyobraźnia mówi, że jak zapnę na taki hak klucz o długości 8 metrów i wadze 1700kg to spokojnie taką nakrętkę odkręcę. Duże ramie się robi.  

 

 

 

Ktoś zakłada 8 metrowy klucz ? :look: po co?:niewiem:

:smirk:

7 godzin temu, maarec napisał:

.  Osobiście podjechałbym z końcówką haka do spawacza i zakończył dywagacje czy się odkręci czy nie :).

 

 

To jest dobra myśl, zawsze by ten ktoś spał spokojniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 11:10, Jarosław69 napisał:

Suzu  .. 55 mm pomiędzy powierzchniami to zdecydowanie za mało. Na zakrętach i mocnych wychyłach raczej będzie obcierka.Szybko weź się za temat ,żebyś nie tracił czasu  w sezonie. Jak najszybciej zrób przymiarkę do przyczepy.

 

Nic nie obciera, niezależnie od kąta skrętu itp. Podpinanie z kamerą czy moverem bezproblemowe i "bezobcierkowe" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎02 o 13:11, dudek_t napisał:

Nic nie obciera, niezależnie od kąta skrętu itp. Podpinanie z kamerą czy moverem bezproblemowe i "bezobcierkowe" ;)

Już to wyjaśniono. Kolega ma inny typ AKS. Mój obcierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Koledzy niebawem będę pierwszy raz zapinał do mojego mondeo mk4 z ori hakiem westfalia przyczepę ze stabilizatorem. Zastanawiam się czy nie będę miał problemu z odległością kuli od zderzaka. Zmierzyłem przed chwila i od zderzaka do środka kuli mam około 75mm. 

Niby wymagana przez UE to 65mm...

Zaczep to będzie KNOTT jak na foto. 

Będzie okej? 

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gggorskyyy napisał(a):

Zaczep to będzie KNOTT jak na foto. 

Problem w AKSie od Alko wynikało z szerokości zaczepu. Ten Knott jest smukły, więc nie spodziewał bym się tego że coś po drodze pójdzie nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.