Skocz do zawartości

Wiązka haka do Viano


jacuzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam Viano W639 2008 3.0CDI. Zakupiłem oryginalny używany odpinany hak westfalia A6393100895 w bd stanie, ale brakuję mi jeszcze wiązki haka.

Może ktoś mógłby doradzić jaką instalację wybrać i na co jeszcze zwrócić uwagę, aby to zrobić raz a dobrze i nie przerabiać, gdy już będzie przyczepa?

Z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krzysztof57 napisał:

Dużo danych technicznych i nigdzie nie napisane że zasila lodówkę.

Bo zasilanie do lodówki nie idzie przez moduł tylko osobnym przewodem dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adam Rogowski napisał:

Bo zasilanie do lodówki nie idzie przez moduł tylko osobnym przewodem dodatkowym.

Zwróciłem uwagę na to, bo w jednym z wcześniejszych wątków koledzy pisali że zamawiali i kupowali "wszystko co potrzebne" a potem się okazywało że wiązka do zasilania lodówki była kosztownym nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof57 napisał:

a potem się okazywało że wiązka do zasilania lodówki była kosztownym nieporozumieniem.

Po huk kupować , jak wystarczy dołożyć konkretnie 2a przewody konkretne z AKU czyli + oraz minus. Ja tak własnie zrobiłem, co prawda hak był już zamontowany z modułem jak auto kupiłem a przy okazji montażu LPG i tak środek auta z tyłu był wypruty to sobie pociągnąłem przewody bezpośrednio z AKU i wszystko działa jak laleczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof57 napisał:

Dużo danych technicznych i nigdzie nie napisane że zasila lodówkę.

czy chodzi Ci o stałe zasilanie tzw. "stały plus"?

w załączonej instrukcji jest bezpośrednio z akumulatora na bezpieczniku 30A do pinu 9 gniazda.

MP5S.pdf

Dodatkowo będę to sam zakładał, więc wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacuzo napisał:

czy chodzi Ci o stałe zasilanie tzw. "stały plus"?

w załączonej instrukcji jest bezpośrednio z akumulatora na bezpieczniku 30A do pinu 9 gniazda.

Proste jak budowa cepa, chociaż teraz młodzi nie wiedzą co to było:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacuzo napisał:

czy chodzi Ci o stałe zasilanie tzw. "stały plus"?

w załączonej instrukcji jest bezpośrednio z akumulatora na bezpieczniku 30A do pinu 9 gniazda.

MP5S.pdf 624 kB · 2 pobrani

Lodówka powinna chyba być  na 10 - "po zapłonie'

Moje uwagi wywodzą się stąd :   

Fabryczne przystosowanie auta do dedykowanej wiązki

dodany przez misha81, 28 Lipiec w Elektryka i elektronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje wszystkim za uwagi. 

Hak i moduł założony. Jest "stały +" pin 9-ty (15A) oraz 10-ty (6A) doładowywanie akumulatora przyczepy po zapłonie.

Zdecydowałem się na ten polski moduł MP5S-G13. Faktycznie założenie modułu jest proste jak budowa cepa.
Z ciekawostek kanał z instalacją w Viano idzie przez środek podłogi. Aby się tam dostać musiałem zdemontować siedzenia, boczki i wykładzinę podłogową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.11.2020 o 13:23, jacuzo napisał:

...Hak i moduł założony. Jest "stały +" pin 9-ty (15A) oraz 10-ty (6A) doładowywanie akumulatora przyczepy po zapłonie.

Zdecydowałem się na ten polski moduł MP5S-G13. Faktycznie założenie modułu jest proste jak budowa cepa.
Z ciekawostek kanał z instalacją w Viano idzie przez środek podłogi. Aby się tam dostać musiałem zdemontować siedzenia, boczki i wykładzinę podłogową.

 

Też zastanawiam się nad tą wiązką elektryczną i w poniedziałek jadę do mechanika, aby zapytać jak bardzo będzie musiał rozpruwać moje auto, aby ją podłączyć. Dzięki za potwierdzenie, że ta wiązka ma wszystko, co potrzebne do przyczepy kempingowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.