Skocz do zawartości

PROŚBA O POMOC


KrzysiekJunior

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maciej napisał:

W sumie tak, bo rano, jak nie schowasz, może się okazać że nie ma ani pompy ani zbiornika, oczywiście o ile znajdzie się złodziej na kempingu, co raczej wykluczam. Swoja drogą, ciekawe czy jest jakiś adaptor który można podłączyć wodę z sieci ? 

Wydaje mi sie że Kiki cos takiego podłączał. Najpierw montował wewnętrzny zbiornik, ale chyba później montował jakis adapter z reduktorem.

Na tym forum też czytałem gdzies o pomyśle aby w zbiorniku wewnętrznym zamontować zwykły pływak od spłuczki. Być może ktoś juz coś takiego instlował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

57 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Wydaje mi sie że Kiki cos takiego podłączał. Najpierw montował wewnętrzny zbiornik, ale chyba później montował jakis adapter z reduktorem.

Na tym forum też czytałem gdzies o pomyśle aby w zbiorniku wewnętrznym zamontować zwykły pływak od spłuczki. Być może ktoś juz coś takiego instlował.

 

Proszzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 17:15, peja76 napisał:

Mój kolega zakupił Angielską przyczepę w tym roku jeszcze przed Covidem, interesowała go tylko Angielka bo chcieli dużą łazienkę z prysznicem. Po przeczytaniu forum odradzałem mu zakup takiej przyczepy bo niby zamakają, obejrzał dużo przyczep i faktycznie były zamoknięte, zniszczone, ale po 2 miesiącach polowania udało się kupić nie zamokniętą, z twardymi ścianami, moverem i na fakturę Vat 23%, 2007r śliczną pachnącą, jak mi zadzwonił i pojechałem obejrzeć to koparytka mi opadła, po prostu  igła.

Tak samo piszą co nie którzy o przyczepach z dużymi oknami jakie to one zniszczone i co nie tylko, a ja miałem Dethleffs Camper 650 2005r z dużymi oknami, piękna czysta przyczepa, wszystko działało, nawet żadnej ryski nie miała, gdzie nie zajechałem to wszyscy jaka ładna przyczepa pewno po 2010r. Poświadczyć moje słowa może kolega @ddarko112 który ją oglądał na polu kempingowym.  Po przyczepę byłem sam w Francji, kupowałem od pierwszego właściciela, przyczepa nigdzie nie jeżdziła stała jako stacjonarna w jednym miejscu, opony jak ją zabierałem to nowe z kolcami ale spękane rok produkcji 2005r. Także można tylko trzeba szukać a nie słuchać tych co nie mieli ale słyszeli i widzieli i umieją tylko krzyczeć.

Większość osób co jezdzi Angielkami nawet tu nie zagląda, chyba że coś się stanie, albo zaliczą wtopę, potem taka a nie inna opinia.

Moje zdanie jest takie, być ostrożnym!!!!! i szukać!!!!!!, bo wszystko co ma swoje lata może być wysłużone, nie ważne jak marka.

 

Potwierdzam. Peja miał świetna przyczepę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 21:09, Piotrekm13 napisał:

Wydaje mi sie że Kiki cos takiego podłączał. Najpierw montował wewnętrzny zbiornik, ale chyba później montował jakis adapter z reduktorem.

Na tym forum też czytałem gdzies o pomyśle aby w zbiorniku wewnętrznym zamontować zwykły pływak od spłuczki. Być może ktoś juz coś takiego instlował.

Ja mam zamontowany taki zawór ale w wewnętrznym baniaku ,sprawdza się znakomicie, podpinam sobie wode na stałe z sieci i tylko korzystam .Dorobiłem sobie jeszcze dodatkowe złącze gdybym musiał donosić wodę, podpinam do niego pompke na zewnątrz i mam tak zrobioną instalacje ze moge ręcznie włączyć tą zewnętrzna pompe i przepompowac przyniesioną wode do wewnętrznego baniaka ,lub też wypomować z niego wodę gdy chce go opróżnić, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jackvoyager napisał:

Ja mam zamontowany taki zawór ale w wewnętrznym baniaku ,sprawdza się znakomicie, podpinam sobie wode na stałe z sieci i tylko korzystam .Dorobiłem sobie jeszcze dodatkowe złącze gdybym musiał donosić wodę, podpinam do niego pompke na zewnątrz i mam tak zrobioną instalacje ze moge ręcznie włączyć tą zewnętrzna pompe i przepompowac przyniesioną wode do wewnętrznego baniaka ,lub też wypomować z niego wodę gdy chce go opróżnić, 

Jeśli chodzi o złącze, to angielki wydaje mi sie że mają normalnie takie złącze do podłączenia zewnętrznej pompki. Kwestia dorobienia wewnętrznego zbiornika z pompką, plus dodatkowe podłaczenie wody z sieci, i pływak ze spłuczki. Chyba że się pogubiłem to niech ktoś poprawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Jeśli chodzi o złącze, to angielki wydaje mi się że mają normalnie takie złącze do podłączenia zewnętrznej pompki.

Dobrze piszesz ,ale ja napisałem "Dorobiłem sobie jeszcze dodatkowe złącze gdybym musiał donosić wodę, podpinam do niego pompkę na zewnątrz" czyli oprócz oryginalnego przyłącza o którym napisałeś mam dodatkowe i do niego podpinam pompkę ,do oryginalnego takiego przyłącza trzeba specjalna złączkę ,a ja zrobiłem sobie złącze na zwykłej złączce do węża ogrodowego . w ogóle  wszystkie swoje przeróbki związane z wodą zrobiłem na takich właśnie ogrodowych złączkach ,sprawdzają się znakomicie , bo skoro wytrzymują ciśnienie sieci wodociągowej to tym bardziej wytrzymają ciśnienie pompki , i co najważniejsze tanie i ogólnie dostępne we wszystkich sklepach ogrodniczych jak coś.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.