Jump to content
Kajetan

Koronawirusowe wakacje na Mazurach 2020 - Pole namiotowe Korol w Sajzach

Recommended Posts

Commander

Jak oceniasz ten Szaniec... W skali od 1 do 10. Pytam bo był kolega w sierpniu i się rozczarował...

Ja...może przyszły rok...🤔

Kajetan
13 godzin temu, vrs napisał:

Dużo ludzi było ?

Pół godziny, stania w korku, do parkingu...  :blink:

13 godzin temu, Commander napisał:

Jak oceniasz ten Szaniec... W skali od 1 do 10. Pytam bo był kolega w sierpniu i się rozczarował...

Ja...może przyszły rok...🤔

Jeśli znasz historię, wiesz gdzie jesteś i o co w tym chodzi, to 8-9. Jak przyjechałeś obejrzeć jakieś ruiny, bo pisało na internetach, ze trzeba i bardziej interesuje Cię ekran twojego smartfona, to max 3. Oczywiście, nie mam wątpliwości, że w Twoim przypadku to ta pierwsza wersja 😄

Ja w swoim życiu byłem już trzeci raz i za każdym razem odbiór był inny.

Ze średnimi chłopakami, pojechałem jeszcze do Pozezdrza, do kwatery Himmlera, żeby zaliczyć już wszystkie hitlerowskie domki letniskowe :lol:

To najmniej znane miejsce, zagubione w lesie i niezbyt oznakowane. Jego "utrzymaniem" zajmuje się lokalny pasjonat historii, który za 5 zł od głowy, wprowadza w rys historyczny miejsca. Ma na parkingu swój wóz Drzymały, w którym opowiada nad makieta o historii miejsca i Pozezdrza. Warto dać te 5 zł.

Same bunkry - szału nie ma ale kawałek historii jest, więc przynajmniej można powiedzieć, że veni, vidi, vici 😉

DSC05094.thumb.JPG.027fb01ee858173083983c6835ebec6a.JPGDSC05096.thumb.JPG.cb93144651bce6eb242610d15f39a6b6.JPGDSC05099.thumb.JPG.fdf2303de59f90c46d4eec67f7ec003a.JPGDSC05097.thumb.JPG.dddb846ae91d83f05cb7e2587e390f30.JPGDSC05101.thumb.JPG.5f476ff9076df2d60c642bcb85e072ef.JPG

Edited by Kajetan (see edit history)

Piotrekm13

Miałem tam być w tym roku, z pożyczoną przyczepą, ale ze względu na koronę odpuściłem. Z dzisiejszego punktu widzenia mogłem zagryźć wargi i jechać.

Może przyszłe wakacje się zobaczy...

Kajetan
Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Miałem tam być w tym roku, z pożyczoną przyczepą, ale ze względu na koronę odpuściłem. Z dzisiejszego punktu widzenia mogłem zagryźć wargi i jechać.

Może przyszłe wakacje się zobaczy...

Ale miałeś być w Sajzach, konkretnie, czy ogólnie na Mazurach ?

Piotrekm13

W Sajzach nie. Miałem wstępnie upatrzone kilka miejscówek w okolicy Giżycka, po to aby właśnie było bliżej Wilczego Szańca.

Może za rok się uda, to przyda się twoja relacja.

nomadka
17 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

W Sajzach nie. Miałem wstępnie upatrzone kilka miejscówek w okolicy Giżycka, po to aby właśnie było bliżej Wilczego Szańca.

Może za rok się uda, to przyda się twoja relacja.

Najbliżej to będziesz miał na terenie samego szańca 😀 To byłoby chyba ciekawe doświadczenie, niestety dowiedziałam się już na wycieczce z kempingu  https://wilczyszaniec.olsztyn.lasy.gov.pl/nocleg#.X4KtUuZxe00