Skocz do zawartości

Zakup rodzinnej przyczepy 2+3


Marcin Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, pjetko napisał:

 

Aż tak ciężko nie będzie. Moja Adria Aviva 360 DK kosztowała 10400 E netto, ale nie był to "golas". Golasa można dostać za niecałe 10 tys E netto, co przy obecnym kursie i stawce VAT 23% daje ok 55 tys zł., a to już jest dużo bliżej do 50 tys. Fakt, będzie to podstawa, ale podstawa w tym modelu nie jest tragiczna.

Pisałem o Dethleffs’ie, konkretnie o modelu w rozmiarze 480

Poza tym definicja golasa jest w podstawowych liniach rożna u różnych producentów. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Moim zdaniem będzie cieżko. 

Jak będziesz kupował od dilera w PL to zapłacisz polski VAT. Te ceny które są w tej chwili w konfiguratorach niemieckich mają VAT 16%.

cjoy 480qlk, chyba najtańszy dethleffs z pietrusem plus pakiet z ciepłą wodą i mosikitierą i łóżko 3p to okolo16,7k eur z naszym vatem. Co daje 75k pln. Powiedzmy że coś urwiesz z tej ceny. Choć przy takich kwotach i absolutnie podstawowym wyposażeniu będzie to ciężkie...

I tak z 50 zrobiło się 75 za najtańszy model, z absolutnie podstawowym wyposażeniem

https://klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/nowe-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-fabrycznie-nowa-weinsberg-caraone-390-qd-najnowszy-model-2020-x-3-sztuki

 

Od reki z kasą negocjować można i pewny rabat 

A to pierwsza lepsza oferta jest 

Na firmę VAT do odliczenia 

Edytowane przez DarkWater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DarkWater napisał:

https://klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/nowe-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-fabrycznie-nowa-weinsberg-caraone-390-qd-najnowszy-model-2020-x-3-sztuki

 

Od reki z kasą negocjować można i pewny rabat 

A to pierwsza lepsza oferta jest 

Na firmę VAT do odliczenia 

Ooo super, i rabat pewny.

jak kupisz to daj znać co kupiłeś i za ile.

Bo widzę że dla Ciebie przyczepa to przyczepa bez znaczenia jakiego producenta i w jakim rozmarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi tu na początku zarzucił że nie czytałem forum, ale odnoszę wrażenie że piszący tu nie pofatygowali się nawet przeczytać o czym jest post i jakie mam pytania.

Nie interesuje mnie nowa przyczepa 50 tys to nie 25 czy 30. Ulep czy nie każdy wyrabia sobie opinię. Gdybym chciał nową to bym ją po prostu kupił.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 17:06, Marcin Wrocław napisał:

To cóż to za przyczepa za 50tys?

 

2 godziny temu, Marcin Wrocław napisał:

Ktoś mi tu na początku zarzucił że nie czytałem forum, ale odnoszę wrażenie że piszący tu nie pofatygowali się nawet przeczytać o czym jest post i jakie mam pytania.

Nie interesuje mnie nowa przyczepa 50 tys to nie 25 czy 30. Ulep czy nie każdy wyrabia sobie opinię. Gdybym chciał nową to bym ją po prostu kupił.

Dziękuję

Zapytałeś, więc dostałeś odpowiedzi, a teraz zarzucasz, że nie czytamy... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jak napisał jest nowy i raczkuje a tu od razu „kup nową tylko nowa” a jak mu się nie spodoba ten sposób spędzania czasu ? Moja propozycja weź wypożycz przyczepę na weekend pojedź sobie zobacz jak to jest idą długie jesienne wieczoru czytaj forum ;) karawaning wg mnie to nie tylko kupno przyczepy to styl życia to nie tylko zapiać przyczepę na hak i jazda to są pewne rytuały które trzeba lubić ja swojej wymarzonej szukałem bardzo długo startowałem z budżetem 20 a skoczyło się na 30 kupiłem przyczepę z 2003r i każdy kto ją oglądał nie dał by tyle lat ile ma. Szukanie przyczepy to też frajda którą niektórzy będę Ci psuli nie zrażaj się jak byś potrzebował pomocy dzwoń powodzenia i wierzę że Ci się uda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.