Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze 1 przyczepy


Witek309

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Witek309 napisał:

Plus bo stoi 600 metrów od miejsca gdzie mieszkam... 

idź obejrzeć w celach poglądowo-naukowych, nawet jeżeli jest poza budżetem lub ci układ nie pasuje albo kolor tapicerki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Niunius07 napisał:

Na zdjęciu z OtoMoto jest. 

Ale to jest zdjęcie jakby " z innych czasów", do tego jakieś zamglone. Ogólnie temat do wyjaśnienia przez oględziny, na szczęście blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, W210 napisał:

Znając klineterę to to że długo wisi nie oznacza że nie jest nic warta. Podejście kupca jak i wymagania odnośnie ceny weryfikują takie ogłoszenia i w naszym mniemaniu są nic nie warte. Oczywiscie to nie wyznacznik.

No właśnie o tym mowa, wartość sprzedawanej przyczepy czy innego przedmiotu to kwota jaką sprzedający jest w stanie otrzymać. Jeśli ogłoszenie wisi długi czas tzn..że nie ma amatora na taki przedmiot , albo stan nie adekwatny do ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też idę ją oglądać. Dziękuję Ci za cenne rady. 

Słuchajcie. Byłem dziś. Oglądałem. Zapach miły. Żadnych podejrzanych miejsc. Arcy bogate wyposażenie. Jedyne co mnie zaniepokoiło to fakt, że na środku przyczepy podłoga jakby pracuje, taki efekt jakby chodziło się po źle ułożonych wypuklych panelach. Daje to też efekt skrzypienia. 

Co myślicie? 

Czekam na wasza opinię, bo w zasadzie jestem na nią zdecydowany.... 

Proszę o radę.... Bardzo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Witek309 napisał:

Żadnych podejrzanych miejsc. Arcy bogate wyposażenie. Jedyne co mnie zaniepokoiło to fakt, że na środku przyczepy podłoga jakby pracuje, taki efekt jakby chodziło się po źle ułożonych wypuklych panelach. Daje to też efekt skrzypienia. 

Co myślicie? 

Zdarza się jeśli była intensywnie eksploatowana lub po prostu ktoś ze sporą wagą się tam przemieszczał.

Skrzypienia okolicznych mebli/podłogi u mnie czasem były wynikiem słabego ustabilizowania, jak po kilku dniach biwakowania zaczynało coś skrzypieć, to wiedziałem, że "usiadła" któraś podpora i wystarczyło wyregulować. Nigdy u mnie nie wyczułem uginającej się podłogi co wyraźnie odczułem zwiedzając przyczepy u handlarza który je wypożycza.

Moim zdaniem, taka podłoga jeśli daje tylko odczucie niestabilności a nie wyraźnego ugięcia w żaden sposób nie dyskwalifikuje zakupu. Zawsze zresztą można dołożyć poprzeczne wzmocnienie do ramy w newralgicznym miejscu.

Ale zdecydowanie powiedz sprzedającemu, że koledzy z forum postraszyli i niech opuszcza z ceny ;)

chyba, że on też zagląda na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Witek309 napisał:

Dlatego też idę ją oglądać. Dziękuję Ci za cenne rady. 

Słuchajcie. Byłem dziś. Oglądałem. Zapach miły. Żadnych podejrzanych miejsc. Arcy bogate wyposażenie. Jedyne co mnie zaniepokoiło to fakt, że na środku przyczepy podłoga jakby pracuje, taki efekt jakby chodziło się po źle ułożonych wypuklych panelach. Daje to też efekt zgrzypienia. 

Oglądałeś podłogę od spodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach suchego drewna? (jeśli to nie jakaś "perfuma")

2 godziny temu, filipert napisał:

Zdarza się jeśli była intensywnie eksploatowana lub po prostu ktoś ze sporą wagą się tam przemieszczał.

Moim zdaniem, taka podłoga jeśli daje tylko odczucie niestabilności a nie wyraźnego ugięcia w żaden sposób nie dyskwalifikuje zakupu. Zawsze zresztą można dołożyć poprzeczne wzmocnienie do ramy w newralgicznym miejscu.

Spójrz, czy to ugięcie przenosi się na spód podłogi, tzn. ktoś inny o słusznej wadze wchodzi, a ty oglądasz od spodu czy dolna warstwa podłogi (dolna sklejka) widocznie się ugina. Jeśli tak, to jest to m.zd. niepokojące, bo może świadczyć albo o totalnym zmęczeniu podłogi, albo o uszkodzeniu listew w podłodze. Jeśli spód się nie ugina, a tylko góra jest jakby "sprężysta", to moze być oznaką właśnie podmęczenia czy przemieszczania się kogoś naprawdę ciężkiego w przyczepie - wygniecenia styropianu w podłodze, albo odklejenia się/odspojenia (oderwania)  górnej sklejki od listew konstrukcyjnych (zwłaszcza jeśli buło klejone i mocowane tylko sztyftami - trudno to będzie sprawdzić, bo jest wykładzina, której nie ruszysz). Sprawdź to też w wejściu do przyczepy przy drzwiach, czy przy wchodzeniu podłoga się tam nie ugina. 

Pomacaj te okolice podłogi dłonią, czy pod wykładziną nie są wyczuwalne jakieś nierówności. 

Jeśli ugięcie przenosi się na dolną warstwę sklejki (tą "czarną"), to b. niedobrze, jeśli tylko górna warstwa tak ma - to "tylko" niedobrze ale niekoniecznie kaplica, trzeba by się temu bliżej przyjrzeć. 

Co do spodu podłogi - to "czarne" zwykle nie było czarne, a raczej ciemnobrunatnobroązowe (tak bym do opisał), spójrz, czy to jest oryginalne wykończenie sklejki (powinno być nie do oddzielenia od sklejki, zespojone z dolnym formirem, gładkie i jednorodne, nielepiące), czy ktoś zabezpieczał podłogę jakimiś nieoryginalnymi środkami, typu bitex itp - jeśli to ostatnie, to powinny zapalić się lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czyś napisał:

Zapach suchego drewna? (jeśli to nie jakaś "perfuma")

Spójrz, czy to ugięcie przenosi się na spód podłogi, tzn. ktoś inny o słusznej wadze wchodzi, a ty oglądasz od spodu czy dolna warstwa podłogi (dolna sklejka) widocznie się ugina. Jeśli tak, to jest to m.zd. niepokojące, bo może świadczyć albo o totalnym zmęczeniu podłogi, albo o uszkodzeniu listew w podłodze. Jeśli spód się nie ugina, a tylko góra jest jakby "sprężysta", to moze być oznaką właśnie podmęczenia czy przemieszczania się kogoś naprawdę ciężkiego w przyczepie - wygniecenia styropianu w podłodze, albo odklejenia się/odspojenia (oderwania)  górnej sklejki od listew konstrukcyjnych (zwłaszcza jeśli buło klejone i mocowane tylko sztyftami - trudno to będzie sprawdzić, bo jest wykładzina, której nie ruszysz). Sprawdź to też w wejściu do przyczepy przy drzwiach, czy przy wchodzeniu podłoga się tam nie ugina. 

Pomacaj te okolice podłogi dłonią, czy pod wykładziną nie są wyczuwalne jakieś nierówności. 

Jeśli ugięcie przenosi się na dolną warstwę sklejki (tą "czarną"), to b. niedobrze, jeśli tylko górna warstwa tak ma - to "tylko" niedobrze ale niekoniecznie kaplica, trzeba by się temu bliżej przyjrzeć. 

Co do spodu podłogi - to "czarne" zwykle nie było czarne, a raczej ciemnobrunatnobroązowe (tak bym do opisał), spójrz, czy to jest oryginalne wykończenie sklejki (powinno być nie do oddzielenia od sklejki, zespojone z dolnym formirem, gładkie i jednorodne, nielepiące), czy ktoś zabezpieczał podłogę jakimiś nieoryginalnymi środkami, typu bitex itp - jeśli to ostatnie, to powinny zapalić się lampki.

W mojej Hobby podłoga od spodu jest gladka i czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga powinna być sztywna i równa. To co opisujesz to być może zniszczenia od przeciekającego brodzika . Tak czy inaczej wygląda na to że podłoga jest do naprawy i nie będzie to łatwe ani tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Witek309 napisał:

I taki zapach był... Nie stechlizny... Raczej przyjemny.... Delikatny... Ale nie czulem nigdy takiego.... 

Przeczytaj PW pisałem już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.