Jump to content
irekww

avondale penne

Recommended Posts

irekww

witam dziekuje za przyjecie na forum

mam problem z elektryką 12 v

wydaje mi sie że zig x8 przestał ładować akumulator przy demontażu odłączyły  sie 2 przewody teraz nie wiem jak mają być podłączone 

dodatkowo przy otwarciu panelu sterowania zauważyłem nie wpiete 2 kojejne przewody mam taki panel sterowania 

jakie napięcia powinny być na wyjsciach z prawidłowo działającego zig x8 i gdzie podłaczyć 2 przewody 

20200902_135057.jpg

20200924_102736.jpg

ed

Bez urazy, ale na Forum nikt nie ma kuli z której można wywróżyć jak naprawić Twoją awarię. Za mało szczegółów.

czepkateam
10 godzin temu, irekww napisał:

wydaje mi sie że zig x8 przestał ładować akumulator przy demontażu odłączyły  sie 2 przewody teraz nie wiem jak mają być podłączone 

"+" aku do zacisków 1 lub 2, "-" aku do 3 lub 4.

dodatkowo przy otwarciu panelu sterowania zauważyłem nie wpiete 2 kojejne przewody mam taki panel sterowania 

No tego to faktycznie nikt nie wywróży... Ale jako że zasilacz ma po dwa wejścia/wyjścia, to dwa (+/-) są do podłączenia (ładowania) aku, a dwa do zasilania obwodu 12v podczas podłączenia do sieci zewn. 230v - to tak na mój chłopski rozum, bo ciężko coś jednoznacznie wywnioskować. Sprawdź czy po podpięciu przyczepy pod 230, masz zasilane odbiorniki 12v (przy odłączonym aku). Jeśli nie działają - to z dużym prawdopodobieństwem, 2 zagadkowe przewody, to te zasilające, które powinny być podpięte w zasilaczu analogicznie do aku. Musisz znaleźć z kąd "idą" te dwa przewody. 

jakie napięcia powinny być na wyjsciach z prawidłowo działającego zig x8 i gdzie podłaczyć 2 przewody 

Napięcie powinno wynosić ok. 13.8V. Co do podłączenia tych dwóch przewodów - patrz wyżej. 

Marcin83

Czy problem został rozwiązany pytam ponieważ u mnie też są tylko dwa przewody . Wszystko wygląda oryginalnie.

krzall

Masz dwa przewody czerwony i czarny do ziga.  Podłączasz na piny do plusa czerwony do minusa czarny. Ma śmigać. Daj znać ck i jak. Zaciśnij wtyczki mocniej żeby nie spadało i nie iskrzyło. U mnie siedzialy bardzo mocno. 

Jakbyco pytaj ..

W dniu 29.09.2020 o 20:29, czepkateam napisał:

"+" aku do zacisków 1 lub 2, "-" aku do 3 lub 4.

No tego to faktycznie nikt nie wywróży... Ale jako że zasilacz ma po dwa wejścia/wyjścia, to dwa (+/-) są do podłączenia (ładowania) aku, a dwa do zasilania obwodu 12v podczas podłączenia do sieci zewn. 230v - to tak na mój chłopski rozum, bo ciężko coś jednoznacznie wywnioskować. Sprawdź czy po podpięciu przyczepy pod 230, masz zasilane odbiorniki 12v (przy odłączonym aku). Jeśli nie działają - to z dużym prawdopodobieństwem, 2 zagadkowe przewody, to te zasilające, które powinny być podpięte w zasilaczu analogicznie do aku. Musisz znaleźć z kąd "idą" te dwa przewody. 

Napięcie powinno wynosić ok. 13.8V. Co do podłączenia tych dwóch przewodów - patrz wyżej. 

U mnie te dwa chyba biało pomarańczowy I niebiesko pomarańczowy idą na zasilanie budy do panelu sterowania . Ze schematu widzę że tam muszą iść 

Screenshot_20220316-110904_OfficeSuite~3.jpg