Skocz do zawartości

Spotkanie karawaningowo-rowerowe Głuchołazy 2-4.10.2020 (z Rowery)


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, golob napisał:

Apropo rychleb, nocowałeś tam kiedys na tym polu namiotowym pod budynkiem?

nie nocowałem, ale jest pole i w sezonie jest sporo namiotów, przyczep czy kamperów.

infrastruktury pola nie sprawdzałem , na parkingach jest zakaz kamperowania

 

 

20200816_154224_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki @bozka , @tantalos za namiar, choć jest on oddalony o 1,5 kilometra od poprzedniego. Tak więc mamy trzy miejsca do wyboru koło siebie (znalazłem jeszcze Osadę Chmielaki):

image.thumb.png.f7bc75a7ab54b9be1f6f312e981a2001.png

18 godzin temu, tantalos napisał:

Jednak sam wjazd na kemping jest wąski i stromy, długa przyczepa może zaorać tyłem.

18 godzin temu, bozka napisał:

trzeba uważać też przy wjeździe na łączkę blisko wody bo jest dość wysoki próg niewidoczny pod trawą.

W tym roku już dwa razy zgubiłem podkładki po tylnie podpory :mlot: Może będę musiał przejechać na moverze, tym bardziej, że chyba w nocy dojadę :(

Ja jestem niezależny od infrastruktury, więc mi to wsio ryba, który wybierzemy. 

 

Suzu - rozumiem, że Ty możesz przyjechać dopiero w piątek i w sobotę robimy wspólne traski? Bo ja raczej tak czy siak będę brał piątek wolny i albo dojadę w nocy z czwartku na piątek albo wyjadę w piątek rano. Chyba wolę pierwszą opcję, to w piątek mogę coś dodatkowo zrobić. Łza, jak u Ciebie z piątkiem?

 

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Z pobieżnego rzutu okiem na mapę, wynika, że relatywnie płaską, rodzinną trasę można wymyślić wzdłuż rzeki "Biała Głuchołazka".

Jak dla mnie bardzo fajna opcja, pytanie, czy z tyloma rowerami wejdziemy do pociągu?

18 godzin temu, tantalos napisał:
21 godzin temu, bozka napisał:

Bliżej tras rowerowych ok. 3 km będzie kemping w Jarnołtówku u miłej właścicielki.

 

Do czerwonego szlaku rowerowego będzie te 3 km ale do single tracka jest około 8 km

image.thumb.png.e7062e0dee88d1369b439fd7375a9892.png

 

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

możemy wyskoczyć np na Rycheby w mniejszym gronie.

Z dojazdem i powrotem jak byśmy mieli zrobić najciekawszą pętle (18 km, 400m przewyższenia) nie zajmie to więcej jak 4h.

Tutaj mówisz tylko o męskim wypadzie czy ze starszymi dzieciakami? Bo mi, a tym bardziej moim dzieciakom 400 metrów przewyższeń zajmie trochę :( Choć z wielką chęcią zrobiłbym tą "najciekawszą pętlę" z Wami :dzieki: Tylko nie wiem, czy logistycznie damy radę to zrobić w jeden dzień - trasa rodzinna + trasa zaawansowana. Trzeba to przemyśleć. Tym bardziej trzeba się zastanowić, co z transportem na jedną i na drugą trasę.

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Tyle że wówczas musiałbym jechać kamperem lub się dokoptować do kogoś kto zabrałby nas i nasze dwa rowery.

Bo jak rodzinny wypad to wszyscy musza jechać własnymi sprzętami lub dodatkowy dojazd 8 kilometrów do tras lub do pociągu a potem powrót. Wyjazd męski można zrobić jednym samochodem, no chyba, że zabieramy starsze dzieciaki to dwa.

Opcji mamy milion, trzeba się na coś zdecydować. Pierwsze i najważniejsze pytanie, czy mamy jeden dzień na jazdy czy dwa? U mnie niedziela raczej jest przeznaczona na powrót.

PS. Może poprosić o wydzielenie tego tematu z Rowerów np. do spotkań? Bo rozumiem, że jesteśmy otwarci na innych forumowiczów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lbuster napisał:

Suzu - rozumiem, że Ty możesz przyjechać dopiero w piątek i w sobotę robimy wspólne traski? Bo ja raczej tak czy siak będę brał piątek wolny i albo dojadę w nocy z czwartku na piątek albo wyjadę w piątek rano. Chyba wolę pierwszą opcję, to w piątek mogę coś dodatkowo zrobić. Łza, jak u Ciebie z piątkiem?

jeśli chodzi o mnie to mogę wyruszyć najszybciej w piątek "po szkole"  czyli dotrzemy późnym popołudniem lub nawet wczesnym wieczorem.

13 minut temu, lbuster napisał:

Tutaj mówisz tylko o męskim wypadzie czy ze starszymi dzieciakami?

u mnie wyjazd na single bez 9-cio latka nie przejdzie   :-]

13 minut temu, lbuster napisał:

Opcji mamy milion, trzeba się na coś zdecydować. Pierwsze i najważniejsze pytanie, czy mamy jeden dzień na jazdy czy dwa? U mnie niedziela raczej jest przeznaczona na powrót.

ja się dostosuje do każdej opcji oprócz trudnych tras MTB (biorę sztywny rower - trasy pokroju rychlebskich (bez tych najtrudniejszych)  jak będzie sucho bez problemu na nim objadę )

jak coś można się podzielić np. kto będzie w piątek od rana może sobie skoczyć na single , sobota rodzinnie a niedziela ci co chcą wracać to wyjadą sobie wcześniej a ci co mogą zostać do wieczora (jak my) mogą wtedy sobie skoczyć na single.

13 minut temu, lbuster napisał:

PS. Może poprosić o wydzielenie tego tematu z Rowerów np. do spotkań? Bo rozumiem, że jesteśmy otwarci na innych forumowiczów?

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

jeśli chodzi o mnie to mogę wyruszyć najszybciej w piątek "po szkole"  czyli dotrzemy późnym popołudniem lub nawet wczesnym wieczorem.

To może lepiej bym wziął poniedziałek wolny i wtedy sobota i niedziela na jeżdżenie :hmm: Dzięki temu w piątek będę mógł "wcześniej" wyjechać (około 18:00 - 19:00) i przed północą mógłbym dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

"Lipova Lazne Zastawka" albo "Jesenik"

Lipowskie by było fajniejsze, bo tam są te single tracki, choć ciup więcej kilometrów. Dodatkowe pytanie, czy do stacji byśmy dojechali samochodami czy damy radę rowerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc trasę maratonu, naszą lokalizację oraz single track w Głuchołazach można zrobić taką traskę:

https://www.komoot.com/plan/tour/d08Av9QMwEJ-jQ=FygABNmLegUH9CbbFj-scNghAzMBe0gF0Cfsf5ug3BIL9glCENFErAD7gD-hB_ca4mw_gIBTgQyUC5hICQQh8EMigf-yYrjFEwA=/@50.2901618,17.4045753,13z

Tylko wyszło mi 600 m przewyższeń :( Trzeba by było ją skrócić jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

nie nocowałem, ale jest pole i w sezonie jest sporo namiotów, przyczep czy kamperów.

infrastruktury pola nie sprawdzałem , na parkingach jest zakaz kamperowania

tak wiem właśnie, jeździłem swego czasu dosc czesto na rychlebskie ale właśnie nie nocowałem nigdy, zawsze jednodniowo. Dzisiaj odkurzyłem z czeluści rower enduro nie ruszany chyba 2 lata i chce go przewietrzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lbuster napisał:

Jak dla mnie bardzo fajna opcja, pytanie, czy z tyloma rowerami wejdziemy do pociągu?

nie mam pojęcia ;) można spróbować, w razie czego przygotować plan B

 

23 godziny temu, lbuster napisał:

Tylko nie wiem, czy logistycznie damy radę to zrobić w jeden dzień - trasa rodzinna + trasa zaawansowana.

prawdopodobnie nie: pociąg jest koło 13 w Jesienikach, zanim dojedziemy z dzieciakami do Głuchołazów, to będzie 17, bo pewnie trzeba się będzie zatrzymać parę razy, zjeść obiad i takie tam  Zanim się zapakujemy, odwieziemy ich na camping - będzie się już ściemniać

23 godziny temu, lbuster napisał:

czy mamy jeden dzień na jazdy czy dwa

w moim przypadku 2 dni lub nawet trzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak między wódkę za zakąske.
Camping złota Dolina 144 od zeszłego roku troszkę się powiększył. Dokupili terenu.

Ale mają problem z WiFi. Praktycznie jest tylko przy recepcji.

Zasięg LTE czy GSM ma tam tylko Plus.

Maja dobre pierogi i placek ziemniaczany.


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają otwarte. Dzwoniłem kilka dni temu.

Czemu nie odpisują na maile nie wiem.
W razie czego zadzwoń i zapytaj
794043500

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vrs napisał:

@Suzu4x4 @lbuster Łza, wrzućcie jakieś fotki z tego wyjazdu bo mam ostatnio fazę na rowery ;)

na zachętę wrzucam kilka fotek z poprzedniego wyjazdu z tych okolic ;)

nie się co zastanawiać trzeba jechać ?

20200829_143330_resized.jpg

20200927_222353_resized.jpg

20200829_153752_resized.jpg

20200927_222237_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.