Skocz do zawartości

Ogrzewanie Truma - pokrętło regulacji


steven

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dłubałem trochę w przyczepie i odpaliłem pierwszy raz piecyk Truma w celu sprawdzenia. Mam wersję z jednym pokrętłem regulacji oraz z iskrownikiem piezo. Zastanowiło mnie, że pokrętło regulacji chodzi z dość dużym oporem. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję. Ta osłona siedzi na jakiś zatrzaskach? Próbowałem ją wczoraj ściągnąć właśnie celem zajrzenia, ale żadnych śrub nie widziałem od przodu. Chyba, że są gdzieś pochowane, przyznam szczerze, że jakoś wnikliwie ich nie szukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacekzoo napisał:

Dół ciągniesz do siebie (zdecydowanie ale z wyczuciem) i po tym wysuwasz do góry

Chyba odwrotnie, najpierw szarpiesz górę do siebie a potem podnosisz do góry. Na dole sa takie haczyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, vrs napisał:

Chyba odwrotnie, najpierw szarpiesz górę do siebie a potem podnosisz do góry. Na dole sa takie haczyki. 

Pobite gary ? faktycznie masz rację, pomerdały mi się strony 

 

19E9AAA3-84E0-4014-8DF1-D94A71D68BA5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyjaśniona
A powie mi ktoś jeszcze czy na piecyku znajdę gdzieś oznaczenie modelu? Chciałbym wiedzieć co mam. Tabliczki znamionowej nie udało mi się zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steven napisał:

Kwestia wyjaśniona emoji846.png
A powie mi ktoś jeszcze czy na piecyku znajdę gdzieś oznaczenie modelu? Chciałbym wiedzieć co mam. Tabliczki znamionowej nie udało mi się zlokalizować.

W nowszych wersjach jak zdejmiesz obudowę to na piecyku w środku będziesz miał tabliczkę. Chyba gdzieś przy podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Obudowę trzeba oczywiście ciągnąć od góry, jak kolega vrs napisał. Tabliczka z oznaczeniem modelu znaleziona Nie miałem nic innego pod ręką więc napsikałem trochę WD40. Nieco pomogło, ale wydaje mi się, że mogło by być jeszcze lepiej. Mając więcej czasu przeszukałem forum i znalazłem wątek, który wydaje się być panaceum na mój problem. Dla zainteresowanych wrzucam link do tematu: https://forum.karawaning.pl/topic/22654-truma-3002-nie-grzeje-kropelka-oleju-w-zaw%C3%B3r-rozwi%C4%85znie/

A tu fotka mojej tabliczki i tego elementu gdzie dałem smarowanie
e4fb0fefb8918e54b86b5c72629a182e.jpge7a18ae40061d3961b5b3338b5aecf23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej roślinny, silnikowy albo do łańcucha rowerowego. Generalnie coś gęstego. WD40 to jest trochę taki rozpuszczalnik dobrze sie tym czyści ale nie koniecznie smaruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że WD40 to jest doraźne smarowidło, ale jak pisałem, nic innego pod ręką nie miałem. Moja przyczepa stoi u teściów a oni zbyt wiele sprzętu narzędziowego nie mają, więc jak czegoś nie zabiorę z domu to jest kłopot. Tak czy inaczej, narazie działa jako tako. Jak będzie chwila to wykręcę ten zawór i zrobię to jak kolega z linku, który wstawiłem. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.