Skocz do zawartości

Podłaczenie wody z węża do instalacji wodnej w przyczepie


ArekK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy ktoś próbował zamontować pływak jak w dolnopłuku tradycyjnej spłuczki od WC w zbiorniku na wodę.

Kombinuje aby zainstalować taki pływak w zbiorniku do tego pływaka podłączyć wąż na polu kempingowym.

Wówczas woda w zbiorniku sama by się uzupełniała w momencie kiedy pompka wypompowywała by wodę dostarczając wodę do zlewu czy pod prysznic. 

Z góry dzięki za wszelkiego rodzaju uwagi.

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tak miałem w poprzedniej przyczepie ale i tak nigdy nie zostawiałem pokręconego kranu. Po prostu na czas napelniania mogłem sobie spokojnie odkręcić i za 3 min samo się zatrzymalo. Jednak to tylko plastikowy pływak, gdyby się zawiesił skutki byłyby nie warte komfortu. A i tak uważam że to wygoda.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten automat nie kłóci się z rurką przelewową, ona i tak powinna m.zd. być, ewentualnie ukształtowaną jak syfon i z zaworkiem do zamykania przelewu (np. na czas przejazdów. Działa do dokładnie jak w każdej spłuczce w WC. Ma za zadanie tylko utrzymywać określony poziom wody, ale zbiornik musi być tak czy siak otwarty do otoczenia (właśnie przez rurkę przelewową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawodowo mam do czynienia ze zbiornikiem znajdującym się na samochodzie dostawczym i wiele większym, ale zasada działania jest taka sama. Używam zaworu ze stali nierdzewnej, można wpisać w wyszukiwarkę "Zawór pływakowy nierdzewny DN15 napełniający 1/2". Od kilku lat działa bez awarii, używany w sezonie od wiosny do jesieni prawie codziennie do pilnowania stanu napełniania zbiornika 1000 l. Rurka przelewowa, albo otwór odpowietrzający musi koniecznie być (w przyczepie albo kamperze raczej sens ma tylko rurka przelewowa) i raczej nie zalecał bym jej zakręcać, bo prędzej czy później można zapomnieć ją odkręcić podczas napełniania, a to może mieć fatalne skutki. Chodzi o to, aby w układzie nie wytworzyło się ciśnienie, które może doprowadzić (a dokładniej rzecz ujmując prawie na pewno doprowadzi) do uszkodzenia zbiornika lub instalacji. 

Koszt takiego zaworu nawet z dodatkowymi redukcjami itp jest niższy niż to, co Kolega GT13 zaproponował (choć nie twierdzę, że to jest złe), za to jest ze stali nierdzewnej i u mnie przetestowane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie ma znaczenia z jakiego materiału wykonany jest pływak, bo "pracujemy" na niskiej temperaturze wody, tylko znaczenie ma stopień twardości wody, jej zanieczyszczenie np. żelazem, itp.  otwór i iglicę pływaka zalepiają właśnie związki rozpuszczone w wodzie. Tak czy siak trzeba to czyścić od czasu do czasu i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.