Skocz do zawartości

Hobby 1992 wyłącznik światła nad stołem


beniamin82

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2020‎-‎09‎-‎20 o 08:38, beniamin82 napisał:

Robię wam te zdjęcia żeby znaleźć ten włącznik, i pomacałem żarówkę. Okazało się że lampa ma włącznik w środku nad żarówką. Dobrze że kupiłem LEDa, może się nie oparzę przy wyłączaniu.

4fe89d3379f9140374e63ccde839b736.jpg&key=f3e570158493902e87a0bd36fa9caae706bf226f6fd129d9f506c68f17a05cd01b78a3645f17719be9656c92f9fa4c61.jpg&key=5a29c87a7e876d4d95e8aa26acd406f5fb322d17bfe6d71d776ebd9b8b8b46393d22a5e9e8583e184ecc0d73083ce374.jpg&key=d14497365d472dfa6f545feb673011127941f0ba6f8d5029e020ed0731f9b112

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nadal zagadką pozostaje ten włącznik

Prawy włącza światło, lewy nie włącza nic... 8af443caaf6624995febf9488879ebe4.jpg&key=2fa429be9df6b9a51cfde7d0ed5dc8a2a9dbce32146aef857cbd19d9e78935b5

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Po kolei : zdjęcie nr 1: włącznik światła na zewnątrz

zdjęcie 2: włącznik światła nad kuchnią, jeden przycisk uruchamia dwie żarówki na 220V drugi jedna na 12V

Zdjęcie 3 oświetlenie salonu 220V

Zdjęcie 4 Włącznik światła w łazience analogicznie do kuchni jeden na 220 drugi 12V

I na spokojnie sprawdź dając prąd do wtyku gniada przyczepki z którego bolca bierze prąd do zasilania przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wyraziłem się jasno. Wiadomo że musi być zasilacz (w skrócie prostownik, przetwornik).

Zastanawiałem się czy ma instalacje 12V do oświetlenia i lodówki - bo to mi na podłączonej do auta przyczepie nie działa.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka i spłuczka działa po podpięciu do 220V. Po podłączeniu do samochodu, również na załączonym silniku nie działa ani pompka ani spłuczka ani 12V oświetlenie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beniamin82 napisał:

Po podłączeniu do samochodu, również na załączonym silniku nie działa ani pompka ani spłuczka ani 12V oświetlenie.

A załączyłeś światło przeciwmgłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beniamin82 napisał:

również na załączonym silniku

Włączony silnik nie ma nic do rzeczy, musisz załączyć wszystkie światła w szczególności mijania i tylne przeciwmgłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A załączyłeś światło przeciwmgłowe?
Nie, ale też wyłącznika nie znalazłem.
A przeciwmglowe działa bo sprawdzałem u sprzedawcy.
Ale sprawdzę przy okazji.

Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beniamin82 napisał:
3 minuty temu, filipert napisał:
A załączyłeś światło przeciwmgłowe?

Nie, ale też wyłącznika nie znalazłem.

przeciwmgłowe w aucie ;)

często w 7pin to jest źródło zasilania przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już gdzieś czytałem, ale to było fabrycznie czy ludzie przerabiali?

 

I skoro nie mam wyłącznika to przecież nie będę na nim jechał cały czas. No chyba że tylko na kibelek, to i tak na parkingu, więc spoko.

 

Sprawdzę to w Środę i dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beniamin zwyczajowo (fabrycznie) w starszych przyczepach, które wg przepisów nie musiały posiadać światła przeciwmgłowego włączenie w aucie takowych świateł powodowało podanie 12V na pin we wtyczce spinającej auto z przyczepą. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było włączyć lodówkę na 12V w czasie jazdy. Poczytaj troszkę forum, bo takich informacji jest dużo. Znajdź zasilacz w przyczepie, sprawdź bezpieczniki, sprawdź złącza we wtyczce i gnieździe od spinania z samochodem - wyczyść, sprawdź gniazdo miernikiem, czy są tam odpowiednie napięcia w odpowiednim czasie. Prześledź kable z wtyczki, dokąd idą prawdopodobnie do puszki, z której 12V idzie na lampy, spłuczkę bezpośrednio, albo przez zasilacz. To nie jest prom kosmiczny, dasz radę, tylko zrób to na spokojnie z miernikiem w ręku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Więc mimo włączenia przeciwmgielnego 12V się nie pojawiło.

 

Dzięki waszym informacjom znalazlem prostownik na nadkolu z wejściem 12V.

Kabel niby tam wchodzi ale muszę namierzyć skąd idzie i podpiąć pod przecimgielne. Ale to jak znajdę trochę czasu, pewnie wiosną. 38bd5ed1bdd011a03f24bfe9b821ff26.jpg&key=aeaf007f9a50fc898848094a7326ef421b291a82c0e8d59107845a94e301db45

 

 

I jeszcze jedno... Wstyd się było przyznać, ale budka jest z grudnia 91. Więc rocznik w temacie trzeba zmienić.

 

Tak daliśmy się zrobić przez handlarza na rocznik. Ale nadal uważam że stan jest bardzo dobry.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w przyczepie działa Ci przeciwmgłowe, to najprawdopodobniej nie będzie Ci działać zasilanie wnętrza przyczepy. W mojej Hobby z 89 roku była pod tylnym łóżkiem puszka prostokątna, do której przychodziły przewody z wtyczki 7pin i z tej puszki rozchodziły się również przewody na światła. Był tam również 1 luźny przewód, który po wpięciu go zamiast przewodu od przeciwmgielnego zasilał wnętrze przyczepy. U mnie wyglądało to na fabryczne rozwiązanie. Co prawda nie miałem przeciwmgielnego, ale przewód od tego światła był doprowadzony do lampy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krzy_ napisał:

Skoro w przyczepie działa Ci przeciwmgłowe, to najprawdopodobniej nie będzie Ci działać zasilanie wnętrza przyczepy. 

też mi się tak wydaje, raczej nikt nie podłączył równolegle p.mgielnych i zasilania przyczepy 

swoją drogą hobby z tych lat ma p.mgielne i jak jest to powinno działać i przyczepka z bez p.mielnego nie powinna przejść przeglądu ;)

inna kwestia że chyba nigdy go nie użyłem a trochę km z przyczepą się zrobiło

trzeba pamiętać że ten prąd z przeciwmgielnego jest słaby i instalacja w aucie może miec problem, zwłaszcza w nowych autach

do lodówki to się raczej nie nadaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi (na razie) na lodówce.

Chciałbym jednak móc w trasie skorzystać z własnego kibelka, szczególnie że mam dwójkę dzieci. Wygodniej zjechać na pierwszy lepszy parking i wpuścić dzieci do przyczepy, niż szukać przyzwoitej stacji paliw.

 

Może po prostu sam pociągnę z tego pinu od przeciwmgielnego (gdzieś się wepnę), jak stanę na siku to sobie włączę przeciwmgielne i już.

 

Światło w łazience być musi, bo okna tam nie mam. Spać na dziko nie planuję (na razie? :-))

 

Myślałem też że skoro namierzyłem prostownik z wejściem 12V to wrzucę tam żelowe aku 10Ah, tylko dla spłuczki w kibelku. Powinno być ok.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, beniamin82 napisał:

Myślałem też że skoro namierzyłem prostownik z wejściem 12V to wrzucę tam żelowe aku 10Ah, tylko dla spłuczki w kibelku. Powinno być ok.

 

kiedyś testowałem aku 10A i na weekend do kibelka wystarczyło, więc jest to jakaś opcja

sposobów jest całe mnóstwo, poczytaj na forum

skrzynkę z zasilaniem z auta 12V będziesz miał gdzie z przodu przyczepy - czarna skrzynka wielkości dwóch paczek papierosów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.