Skocz do zawartości

Hobby 1992 wyłącznik światła nad stołem


beniamin82

Rekomendowane odpowiedzi

Drugą noc spędzam w moim nowym nabytku. Prawie wszystko już odkryłem, przy uruchomieniu ogrzewania pomogli sąsiedzi z pola kempingowego (SWD), bez nich byłoby bardzo zimno...

 

Ale nie znalazłem włącznika światła nad stołem w tylnej podkowie. Była tam spalona żarówka którą wymieniłem.

Jedyne dwa przełączniki które nie wiem do czego służą to czarny mały przy lampie nad zlewem i okrągły w łazience przy gniazdkach.

 

 

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czarne są od 12v. Nikt tego nie wie jaką masz przyczepę ale  włącznik światła nad stołem powinien być przy drzwiach wejściowych, często jest dwu-klawiszowy i obsługuje światełko na zewnątrz. Różnie to z tymi instalacjami było, często rzeźby poprzednich właścicieli i ciężko coś ...wklejaj zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię wam te zdjęcia żeby znaleźć ten włącznik, i pomacałem żarówkę. Okazało się że lampa ma włącznik w środku nad żarówką. Dobrze że kupiłem LEDa, może się nie oparzę przy wyłączaniu.

4fe89d3379f9140374e63ccde839b736.jpg&key=f3e570158493902e87a0bd36fa9caae706bf226f6fd129d9f506c68f17a05cd01b78a3645f17719be9656c92f9fa4c61.jpg&key=5a29c87a7e876d4d95e8aa26acd406f5fb322d17bfe6d71d776ebd9b8b8b46393d22a5e9e8583e184ecc0d73083ce374.jpg&key=d14497365d472dfa6f545feb673011127941f0ba6f8d5029e020ed0731f9b112

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nadal zagadką pozostaje ten włącznik

Prawy włącza światło, lewy nie włącza nic... 8af443caaf6624995febf9488879ebe4.jpg&key=2fa429be9df6b9a51cfde7d0ed5dc8a2a9dbce32146aef857cbd19d9e78935b5

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 7 pinowe złącze a przyczepa nie ma akumulatora. Zakładałem że nie ma tutaj 12V, ale... Pompka wody chodzi na 12V, więc gdzieś musi być przetwornik.

Jeszcze muszę sprawdzić czy jest zasilanie po podpięciu do samochodu, bo jest jakiś dopisek długopisem w instrukcji. dcfe0b2c0e924ed5f4a477ea7bf53dca.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przyczepy mają oświetlenie, pobór wody-pompa, na 12V i 230V. Te na 12V tj. oświetlenie w kuchni, łazience, oraz w części mieszkalnej działają kiedy przyczepa jest podłączona do samochodu lub ma swój osobny akumulator. Kiedy jesteś podłączony do samochodu sprawdź wszystkie przyciski. Obejrzyj łazienkę, sprawdź spust wody w wc. Powinny zapalić się lampy pionowe oraz będzie działać wc. Nie wiem czy trafiłam z czasem?

Ja miałam Hobby 420 Prestige z 1992 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 12v  masz pewnie w szafce pod zlewem. 

Zobacz czy w okolicy tylnej lampy ( pod spodem ) nie masz jakiegoś przełącznika. Często zasilanie "awaryjne, na czas podróży " (lodówka, pompki, światełko w okapie i kiblu )  realizowane jest poprzez światło przeciwmgłowe tylne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Larysa napisał:

Kiedy jesteś podłączony do samochodu sprawdź wszystkie przyciski. Obejrzyj łazienkę, sprawdź spust wody w wc.

Powinny zapalić się lampy pionowe oraz będzie działać wc. Nie wiem czy trafiłam z czasem?

Ja miałam Hobby 420 Prestige z 1992 r.

U mnie to nie zadziałało, zdaje się że w katalogu jest napisane że prestige to mają, a classic tylko za dopłatą, i tego chyba właściciel nie wziął. Szkoda.  W podróży własny kibelek fajna sprawa, ale najwyżej z butelki się spłucze. Może za jakiś czas zainwestujemy w mały akumulator, tylko na oświetlenie i spłuczkę.

19 godzin temu, Thomas napisał:

Zasilacz 12v  masz pewnie w szafce pod zlewem. 

Zobacz czy w okolicy tylnej lampy ( pod spodem ) nie masz jakiegoś przełącznika. Często zasilanie "awaryjne, na czas podróży " (lodówka, pompki, światełko w okapie i kiblu )  realizowane jest poprzez światło przeciwmgłowe tylne. 

Niestety nie mam. Dzięki za cynk.

Poczytam jednak jak to zrobić, kończyłem technikum elektryczne i studia z automatyki, to pewnie dam radę sam sobie takie przyłącze zrobić, albo zianwestuję w 13pinowe złącze w przyczepie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beniamin82 napisał:
20 godzin temu, Thomas napisał:

Zasilacz 12v  masz pewnie w szafce pod zlewem. 

Zobacz czy w okolicy tylnej lampy ( pod spodem ) nie masz jakiegoś przełącznika. Często zasilanie "awaryjne, na czas podróży " (lodówka, pompki, światełko w okapie i kiblu )  realizowane jest poprzez światło przeciwmgłowe tylne. 

Niestety nie mam. Dzięki za cynk.

Gdzieś powinien być, bo jak ma niby działać sprzęt na 12V...

 

Godzinę temu, beniamin82 napisał:

kończyłem technikum elektryczne

więc to pewnie oczywiste ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ona w ogóle nie ma dodatkowej instalacji 12V. A tylko pompka i spłuczka jest na 12V po prostowniku z 220V?

Nie ma co gdybać. Jak znajdę czas to pomierzę i pooglądam.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz lampy w środku i zobacz co w sobie mają.  Zazwyczaj tak jak już pisali lampy mają 2 rodzaje żarówek na 12V i 230. Moze ten włącznik jest od 12V. Czasem można to potwierdzić wykręcając włącznik po rodzaju przewodów do niego idących. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, beniamin82 napisał:

Może ona w ogóle nie ma dodatkowej instalacji 12V. A tylko pompka i spłuczka jest na 12V po prostowniku z 220V?

Mam wrażenie, że sobie robisz jaja z nas...

Jeżeli cokolwiek działa na 12V to musi być zasilane z instalacji 12V.

P.S.

Ja tam jestem laikiem ale prostownik to chyba tylko część składowa zasilacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.