Skocz do zawartości

Ford Focus MK II 1,6 TDCI 80KW


Seba1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich użytkowników.

Skutecznie docieram do decyzji , że chcę w sezonie 2021 wybrać się pierwszy raz w życiu na karawaning.

Posiadam samochód jak w tytule. Focus MK II 2010 r kombi 1,6 tdci 80kw.

W dowodzie wygląda to tak"

F1 1885 kg

F2 1885 kg

F3 3185 kg

G 1316 kg

O1 1300 kg

Na podstawie krótkiego opisu mojego auta oraz parametrów z dowodu rej co poradzicie.

Montować hak i rozpoczynać przygodę czy jednak szukać wypożyczalni oferującej wypożyczenie przyczepy wraz autem holującym? 

Pozdrawiam.Seba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekzoo napisał:

Kiedyś ciągało się maluchem i się żyło. Nie napisałeś jak liczna rodzinka. Jeżeli np 2os lub 2+1 To jakąś małą budkę możesz zapiąć. Szału nie będzie ale da się jechać

Faktycznie.

Chcemy się wybrać we dwoje z żoną.

Ale jeśli to ma być faktycznie "katorga" dla nas i auta to jestem skłonny przynajmniej ten pierwszy raz poszukac oferty wraz z holownikiem.

Acha.Zapomniałem dodać.Jedynie kategoria B prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem spod świateł nie będziesz ale katorga też nie jak dobierzesz odpowiednią budkę. Mam na myśli coś w masie powiedzmy do 900kg. Na dwójkę budka będzie już wygodna a auto też nie spuchnie. Najcięższe graty do auta i tyle. Zwłaszcza, że te lekkie i małe budy zazwyczaj są też stosunkowo wąskie I nie mają aż takich oporów jak szersze. 
 

bardziej niż wypożyczanie holownika i budy, wytestowałbym pożyczenie jakiejś małej budy i pociągnął fordem. A parę stówek na hak potraktowałbym w najgorszym wypadku jako ,,frycowe,, jak jednak nie będziesz usatysfakcjonowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

Mistrzem spod świateł nie będziesz ale katorga też nie jak dobierzesz odpowiednią budkę. Mam na myśli coś w masie powiedzmy do 900kg. Na dwójkę budka będzie już wygodna a auto też nie spuchnie. Najcięższe graty do auta i tyle. Zwłaszcza, że te lekkie i małe budy zazwyczaj są też stosunkowo wąskie I nie mają aż takich oporów jak szersze. 
 

bardziej niż wypożyczanie holownika i budy, wytestowałbym pożyczenie jakiejś małej budy i pociągnął fordem. A parę stówek na hak potraktowałbym w najgorszym wypadku jako ,,frycowe,, jak jednak nie będziesz usatysfakcjonowany 

Jeśli chodzi o pojęcie "mala buda" a idealnie Hobby coś jesteś w stanie wskazać/polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ale Ty chcesz wypożyczyć? Bo ja zrozumiałem tak że albo hak i kupić budę, albo wypożyczyć auto z budą

Tak.

Przepraszam za nieprecyzyjność z mojej strony.

Chciałbym wynająć przyczepę na 7 dni .Bądz wypożyczenie auto z przyczepą(oczywiscie w tej opcji wchodzi w grę większa kwota na dobę).

Kwestia tylko tego na ile mój Focus podoła.

Edytowane przez Seba1977 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

To nie pytaj co bym polecił tylko szukaj wypożyczalni i patrz co mają w ofercie. Szukaj takiej 800-900dmc. Max 1000 ale wtedy ile się da to ładuj do auta

Rozumiem.

Bardzo dziękuję za dotychczasowe info.

Rozgladam sie w takim razie po okolicznych wypożyczalniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC przyczepy nie ma znaczenia o ile się mieści w przepisach. Znaczenie ma ile się do tej przyczepy nałoży...

Ja tam bym wolał jechać przyczepą o DMC powiedzmy 1200 załadowaną na 1100 niż DMC 900 załadowaną na 1100. Te przyczepy pewnie bedą się różniły osiami i oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.