Jump to content
Seba1977

Ford Focus MK II 1,6 TDCI 80KW

Recommended Posts

Seba1977

Witam serdecznie Wszystkich użytkowników.

Skutecznie docieram do decyzji , że chcę w sezonie 2021 wybrać się pierwszy raz w życiu na karawaning.

Posiadam samochód jak w tytule. Focus MK II 2010 r kombi 1,6 tdci 80kw.

W dowodzie wygląda to tak"

F1 1885 kg

F2 1885 kg

F3 3185 kg

G 1316 kg

O1 1300 kg

Na podstawie krótkiego opisu mojego auta oraz parametrów z dowodu rej co poradzicie.

Montować hak i rozpoczynać przygodę czy jednak szukać wypożyczalni oferującej wypożyczenie przyczepy wraz autem holującym? 

Pozdrawiam.Seba.

jacekzoo

Kiedyś ciągało się maluchem i się żyło. Nie napisałeś jak liczna rodzinka. Jeżeli np 2os lub 2+1 To jakąś małą budkę możesz zapiąć. Szału nie będzie ale da się jechać

Seba1977
13 minut temu, jacekzoo napisał:

Kiedyś ciągało się maluchem i się żyło. Nie napisałeś jak liczna rodzinka. Jeżeli np 2os lub 2+1 To jakąś małą budkę możesz zapiąć. Szału nie będzie ale da się jechać

Faktycznie.

Chcemy się wybrać we dwoje z żoną.

Ale jeśli to ma być faktycznie "katorga" dla nas i auta to jestem skłonny przynajmniej ten pierwszy raz poszukac oferty wraz z holownikiem.

Acha.Zapomniałem dodać.Jedynie kategoria B prawa jazdy.

jacekzoo

Mistrzem spod świateł nie będziesz ale katorga też nie jak dobierzesz odpowiednią budkę. Mam na myśli coś w masie powiedzmy do 900kg. Na dwójkę budka będzie już wygodna a auto też nie spuchnie. Najcięższe graty do auta i tyle. Zwłaszcza, że te lekkie i małe budy zazwyczaj są też stosunkowo wąskie I nie mają aż takich oporów jak szersze. 

bardziej niż wypożyczanie holownika i budy, wytestowałbym pożyczenie jakiejś małej budy i pociągnął fordem. A parę stówek na hak potraktowałbym w najgorszym wypadku jako ,,frycowe,, jak jednak nie będziesz usatysfakcjonowany 

Seba1977
8 minut temu, jacekzoo napisał:

Mistrzem spod świateł nie będziesz ale katorga też nie jak dobierzesz odpowiednią budkę. Mam na myśli coś w masie powiedzmy do 900kg. Na dwójkę budka będzie już wygodna a auto też nie spuchnie. Najcięższe graty do auta i tyle. Zwłaszcza, że te lekkie i małe budy zazwyczaj są też stosunkowo wąskie I nie mają aż takich oporów jak szersze. 

bardziej niż wypożyczanie holownika i budy, wytestowałbym pożyczenie jakiejś małej budy i pociągnął fordem. A parę stówek na hak potraktowałbym w najgorszym wypadku jako ,,frycowe,, jak jednak nie będziesz usatysfakcjonowany 

Jeśli chodzi o pojęcie "mala buda" a idealnie Hobby coś jesteś w stanie wskazać/polecić?

jacekzoo

Jaki budżet?

Seba1977
6 minut temu, jacekzoo napisał:

Jaki budżet?

Jeśli chodzi o przyczepe to tak max 350zł doba.

jacekzoo

Ale Ty chcesz wypożyczyć? Bo ja zrozumiałem tak że albo hak i kupić budę, albo wypożyczyć auto z budą

Seba1977
4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ale Ty chcesz wypożyczyć? Bo ja zrozumiałem tak że albo hak i kupić budę, albo wypożyczyć auto z budą

Tak.

Przepraszam za nieprecyzyjność z mojej strony.

Chciałbym wynająć przyczepę na 7 dni .Bądz wypożyczenie auto z przyczepą(oczywiscie w tej opcji wchodzi w grę większa kwota na dobę).

Kwestia tylko tego na ile mój Focus podoła.

Edited by Seba1977 (see edit history)

jacekzoo

To nie pytaj co bym polecił tylko szukaj wypożyczalni i patrz co mają w ofercie. Szukaj takiej 800-900dmc. Max 1000 ale wtedy ile się da to ładuj do auta

Seba1977
1 minutę temu, jacekzoo napisał:

To nie pytaj co bym polecił tylko szukaj wypożyczalni i patrz co mają w ofercie. Szukaj takiej 800-900dmc. Max 1000 ale wtedy ile się da to ładuj do auta

Rozumiem.

Bardzo dziękuję za dotychczasowe info.

Rozgladam sie w takim razie po okolicznych wypożyczalniach.

jacekzoo

Jak znajdziesz jakąś budę to wrzuć tutaj, popatrzymy

Seba1977
16 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak znajdziesz jakąś budę to wrzuć tutaj, popatrzymy

Jasna sprawa.Podrzucę jak tylko coś znajdę.

Ale realnie to wydaje mi sie że na samym B i moim Focusiku to raczej karawaningu nie rozpocznę😆

16 minut temu, jacekzoo napisał:

vrs

DMC przyczepy nie ma znaczenia o ile się mieści w przepisach. Znaczenie ma ile się do tej przyczepy nałoży...

Ja tam bym wolał jechać przyczepą o DMC powiedzmy 1200 załadowaną na 1100 niż DMC 900 załadowaną na 1100. Te przyczepy pewnie bedą się różniły osiami i oponami.

Seba1977

Hobby DeLuxe 490KMF.

masa własna 1252kg dmc 1400 kg.

Ta wydaje mi się byc interesująca.