Skocz do zawartości

Remont Knaus


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie - przejrzałem te foty i miałem zadać to samo pytanie.
Na początkowych fotach widzę i ubytki i wiercenia a później jakby zaszpachlowana blachę następnie wymalowana czy pryśnięta podkładem , gdzieś tam też przewija się sklejkowy środek ale jego na razie zostawmy
Najbardziej mnie ciekawi właśnie jak jest naprawiona blacha zewnętrzna widoczna na jednym ze zdjęć jako zaszpachlowana ciemno szaro (ta druga fota od końca) bo ze zdjęć nie sposób dociec jak naprawę wykonano a to w tym wszystkim jest najistotniejsze.
Przypuszczam że to nakładka i szpachlowanie ale nie chciałbym przesądzać a sama nakładkę też można rożnie zrobić

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie dokopałem się do dziur od wewnątrz wklejałem nowa blache na klej szceliwo wurtha. Później tam gdzie trzeba było uzupełniałem drewniany stelaż. Miedzy konstrukcje styropian. Od zewnątrz sciana uszczelniona i skrecona pod listwą na małe wkręty co kilka cm. Teraz na to uszczelka i aluminiowa listwa. 

Niestety poprzednie naprawy zrobily durszlak z poszycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotki, ale to miejsce co wyglada jak dołożona blacha to oryginalne poszycie. Poprzedni właściciele dołożył z jednej strony z zewnątrz i od środka blachy które znitowal ze sobą i mialy zastąpić brak drewnianego stelaża w całym narożniku przyczepy. Tu na fotce widać jaka blacha byla od środka, taka sama byla w przednim schowku. I nieco mniejsza na zewnatrz po której widac ślady na ostatnim zdjęciu.

 

20200730_185232.jpg

20200730_184950.jpg

20200808_131031.jpg

Po demontażu wyglądało to tak.

20200805_200114.jpg

Następnie dzien po dniu kawalek po kawalku wstawiałem nowe elementy drewnianej konstrukcji, plus metalowe blaszki w miejscu gdzie były dziury.

20200808_131053.jpg

20200808_134427.jpg

Ostatecznie wszystko dodatkowo skrecone jest śrubami pod listwa aluminiowa zewnętrzną 

20200829_120349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że poszycie zostało również przyklejone do nowego stelaża, najpierw sciana frontowa, a później boczna. Do sklejania używałem wurtha k+d klej szczeliwo. Oprócz tego, że stelaz jest klejony dodatkowo pod listwa aluminiowa dłuższymi wkrętami jest ze sobą skręcony. Tylny narożnik naprawiony został analogicznie w ten sam sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,
Czy jest osoba na tym forum, która mogłaby poratować zdjęciami jak zmontowane są drzwi przesuwane w modelu gdzie na tyle przyczepy jest stolik i rozkładane łóżko piętrowe oddzielane drzwiami przesuwnymi od reszty przyczepy. Myślałem, że zrobiłem fotki i na myśleniu się skończyło. Głównie chodzi mi o to w jaki sposób są ze sobą złączone, jak wygląda u dołu prowadzenie drzwi, jakie tam są elementy itd. 

Edytowane przez TomoSundwind (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.