Skocz do zawartości

Hobby Premium ok 5 lat - jak to z tą jakością jest...?


DjPedro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

I my niespodziewanie zdecydowaliśmy się na Hobby 400 Sfe De luxe model 2021 - wygląda trochę "lżej" niż wcześniejsze modele dzięki węższemu pasowi na ścianie. Tak mi się przynajmniej wydaje...:):)  Podobno był to ostatni zamówiony prze z S Camp egzemplarz na ten rok. Oczywiście z pakietem prysznicowym i ma dotrzeć na przełomie listopada i grudnia, ale  ja ją tam zostawię żeby mi założyli  to co domówiliśmy czyli: mover Enduro, Solar 150 W,  akumulator  100 Ah i Duocontrol.  BTW. wczoraj zajrzałem do konfiguratora Hobby i już są notki że podatek wzrasta z 16 na 19 % od 01.01.2021.

Chcieliśmy małą przyczepę z prysznicem, oddzielną umywalką głównie dla nas dwojga - bo teraz łącznie z camp Vanem mamy w sumie 7 miejsc do spania - ale zwykle będą potrzebne 2 lub 4  jesli będziemy jeździć z wnukami :):)

Byliśmy w  ubiegłą sobotę w Bieruniu, obejrzeliśmy Fendta 435 - w sumie OK ale dla mnie jakiś taki za bardzo ociężały z wyglądi a ptem Weinsberga i...załamaliśmy się tym co ujrzeliśmy - jesli chodzi o przyczepy Weinsberg. naprawdę katastrofalna jakość wykończenia. naprawdę nieciekawie to wygląda a cena golasów minimalnie niższa od Hobby.

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

I my niespodziewanie zdecydowaliśmy się na Hobby 400 Sfe De luxe model 2021

Gratki Paweł!!

A sprawdziłeś ile ma szerokości łóżko dla dzieciaków? Bo ze specyfikacji wynika, że chyba równy 1m (zresztą podają, że miejsc do spania jest 3). Jest możliwość jego poszerzenia??

Ja rozważałem identyczny układ w Adrii Altea 402 PH. Tam chyba jednak łóżka są odrobinę mniejsze, choć w zasadzie identyczne, ale podają, że są 4 miejsca do spania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Zulos napisał:

A sprawdziłeś ile ma szerokości łóżko dla dzieciaków? Bo ze specyfikacji wynika, że chyba równy 1m (zresztą podają, że miejsc do spania jest 3). Jest możliwość jego poszerzenia??

Nie zależy nam na tym, żeby na tym rozkładanym spała dwójka dzieci. wystarczy ,że zmieści się jedno. Ponieważ wnuki rosną bardzo szybko, pewnie niedługo może być i tak,że jesli pojedziemy z nimi, czyli w czwórkę to my będziemy spać w przyczepie a dzieci w kamperze - albo odwrotnie:) Po prostu nie chcemy większej przyczepy. Mam zamiar zrobić jej DMC 1350 kg, żeby ją doposażyć. Co prawda mój T5 ma DMC holowanej przyczepy 2200 kg ale bez przesady. My dziadki już takiej wielkiej nie będziemy potrzebować a z małą łatwiej się  wszędzie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawel1966 napisał:

Nie zależy nam na tym, żeby na tym rozkładanym spała dwójka dzieci. wystarczy ,że zmieści się jedno. Ponieważ wnuki rosną bardzo szybko, pewnie niedługo może być i tak,że jesli pojedziemy z nimi, czyli w czwórkę to my będziemy spać w przyczepie a dzieci w kamperze - albo odwrotnie:) Po prostu nie chcemy większej przyczepy. Mam zamiar zrobić jej DMC 1350 kg, żeby ją doposażyć. Co prawda mój T5 ma DMC holowanej przyczepy 2200 kg ale bez przesady. My dziadki już takiej wielkiej nie będziemy potrzebować a z małą łatwiej się  wszędzie jeździ.

No to w takim razie będzie dla Was rzeczywiście idealna. Dobry wybór i niech płynie po morzach i oceanach asfaltu!

Co do jakości Hobby to oglądałem ostatnio 3-letniego kampera Hobby (po 4 sezonach), użytkowanego prywatnie (nie z wypożyczalni) i nie znalazłem nic, co mogłoby świadczyć o jakichkolwiek jakościowych brakach, niedoróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach w Bieruniu zwątpiłem w Weinsberga...a też braliśmy pod uwagę jeden model, z dużą lodówką, kuchnią z przodu i panoramicznym oknem nad nią. Ale niestety...zamknięcie drzwi do łazienki powodowało wyginanie się całej ścianki...Nie wiem czy pociągnęłaby długo.

Hobby wygląda zdecydowanie bardziej solidnie. Zresztą to mała przyczepa więc nie powinna się rozklekotać w przeciągu kilku lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pawel1966 napisał:

Hobby wygląda zdecydowanie bardziej solidnie. Zresztą to mała przyczepa więc nie powinna się rozklekotać w przeciągu kilku lat.

Nie ma takiej opcji, jak będzie w prywatnych i zapewne troskliwych rękach:D

A kamper, który oglądałem to wersja, tzw. "budżetowa" - tańsza i uboższa bo OnTour, a nie DeLuxe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i albo z tymi zastrzeżeniami co do jakości jest coś nie tak, albo fabryki pracują leniwie, bo zapytałem na targach w Poznaniu dlaczego nie przywieźli żadnego samochodu to odpowiedzieli mi, że już żadnego samochodu nie mają, bo wszystkie wyprodukowane na pniu się sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zulos napisał:

No i albo z tymi zastrzeżeniami co do jakości jest coś nie tak, albo fabryki pracują leniwie, bo zapytałem na targach w Poznaniu dlaczego nie przywieźli żadnego samochodu to odpowiedzieli mi, że już żadnego samochodu nie mają, bo wszystkie wyprodukowane na pniu się sprzedają.

Ja właśnie uzyskałem info, że Adria nie przyjmuje już zamówien na przyczepy na 2021 rok. Tak więc chyba jest mega bum na nowe pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

No i albo z tymi zastrzeżeniami co do jakości jest coś nie tak, albo fabryki pracują leniwie, bo zapytałem na targach w Poznaniu dlaczego nie przywieźli żadnego samochodu to odpowiedzieli mi, że już żadnego samochodu nie mają, bo wszystkie wyprodukowane na pniu się sprzedają.

Na placu w S campie czy innych firmach z Bieunia stoi kilka przyczep dostępnych "od ręki". ale podobno np. Hobby termin realizacji ma na lipiec 2021. Nasza byłą zamówiona wcześniej, więc po prostu wstrzeliliśmy się w  ostatnim momencie, chyba,że to tzw ściema na podkręcenie atmosfery, ale chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od danego modelu i cyklu produkcyjnym. Np model x jest produkowany od 1.10 do 15.10 a jakiś inny model np w marcu. Diler ma rozpiskę z modelami i datami okresów produkcujnych. Jak masz szczęście to odbierasz nowy model w sierpniu a jak pecha to na przyszłe wakacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pawel1966 napisał:

Na placu w S campie czy innych firmach z Bieunia stoi kilka przyczep dostępnych "od ręki". ale podobno np. Hobby termin realizacji ma na lipiec 2021. Nasza byłą zamówiona wcześniej, więc po prostu wstrzeliliśmy się w  ostatnim momencie, chyba,że to tzw ściema na podkręcenie atmosfery, ale chyba nie.

Gratulacje, fajna przyczepa, przy t5 będzie fruwała, teraz będzie relaks podczas jazdy.

Na początku września dzwoniliśmy o nową Hobby 545kmf, jak byśmy zamówili w wrześniu, to najwcześniej by była na początek maja. Myślę że nie kłamali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opnie! wczoraj oglądaliśmy na placu wnętrze większej przyczepy hobby - ale z tego samego standardu De Luxe. Zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie - jesli chodzi o jakość i kolorystykę - bo ta nasza będzie w takich samych. WIem też, że będzie miała jakoś nowy zaczep ze stabiizatorem Knott ( a nie winterhoff). no i koło podporowe z wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.