Skocz do zawartości

Hobby Premium ok 5 lat - jak to z tą jakością jest...?


DjPedro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem w trakcie wyboru przyczepy. Szukam przyczepy jednoosiowej, maks do 10 lat, najlepiej ok 5 lat. Mam swoje typy jeśli chodzi o układ (idealny to jak w Dethleffs 545 lub 540 QMK). Szukam głównie pośród marek: Knaus, Tabbert, Dethleffs, Fendt (i nie tych najtańszych linii). Dość mały jest wybór pośród kilkuletnich przyczep... Najwięcej kilkuletnich używanych jest Hobby. Natomiast już na starcie gdy zacząłem poszukiwania natrafiałem na opinie, że Hobby się mocno pogorszyło z jakością na przestrzeni ostatnich lat. Nawet jeden dealer przyczep mi odradzał mówiąc, że sami wychodzą z tej marki bo mają niezadowolonych klientów.

Natomiast przyznam, że design Hobby Premium bardzo mi odpowiada. Stąd moje pytanie, jak to jest faktycznie z tą jakością w linii Premium i awaryjnością różnych elementów?  To co również przemawia za Hobby to relatywnie największy wybór pośród używanych.

Czy faktycznie jest tak słabo? Czy najwięcej jest opinii wynikających z tego, że nowych w PL najwięcej sprzedaje się Hobby i ilość złych opinii jest proporcjonalna do ilości nowo sprzedawanych przyczep? I podkreślam, że chodzi mi o linię Premium, niższe miałem okazje oglądać i faktycznie wykonanie elementów sprawiało wrażenie bardzo delikatnych.

Będę wdzięczny za komentarze, w szczególności od bezpośrednich użytkowników.  

Z góry dziękuję! :)

Edytowane przez DjPedro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hobby jest słabo, jak znasz języki to poczytaj fora np w DE...

Premium to w ogóle jest ciekawy temat, tam był gruby problem z tymi ciemnymi oknami. One się pod wpływem temperatury odkształcały i robiły się nieszczelne. Może to potem poprawiono w późniejszych rocznikach. Poza tym przyczepa premium a podpory najtańsze itd.

Dla mnie współczesne Hobby jest zrobione z mielonego kartonu, bywały przypadki że ludziom po jednym wyjeździe odpadły fronty od szafek kuchennych albo powyginany się meble „od upału”. To nie przypadek że na rynku jest sporo przyczep 5 letnich akurat kiedy kończy się gwarancja na szczelność. 

Popatrz tez po masach przyczep Fendt, Dethleffs czy Tabbert bedą zawsze 200-300 kg cięższe w tym samym rozmiarze co Hobby.

Zresztą nawet to nie jest prawdą bo Hobby ma swoje rozmiary i np. 650 w Hobby ma 8,2m a u innych producentów 8,7m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, vrs napisał:

 

Zresztą nawet to nie jest prawdą bo Hobby ma swoje rozmiary i np. 650 w Hobby ma 8,2m a u innych producentów 8,7m...

Dokładnie tak jest :ok:  Przedsionki do Hobby mierzone po kedrze  są nawet ( były) o 80 cm krótsze przy tych samych oznaczeniach cyfrowych w porównaniu z innymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Premium ale Excellent 2015r, też się nasłuchałem niestworzonych historii że co to się nie dzieje i to przeważnie od osób które nie miały ale słyszały , pojechaliśmy w tamtym roku na targi z zamiarem zakupu Knausa a wyszliśmy z zamiarem zakupu Hobby. Zrobiliśmy przez sezon jakieś 7tyś km, tylko po Polsce tydzień w tydzień jechaliśmy na weekend, i powiem że nic nie chciało się spierdzielić ani rozsypać, z tego co zauważyłem wszystko wygląda że jest delikatne ale jednak działa i jest wytrzymałe, co jest najlepsze w tym wszystkim że nawet jak lampę zbijesz albo co to wszędzie kupisz, czy to nową czy to używaną, bo tego tyle jeżdzi że szok. Wejdż na obojętnie jakie pole, to więcej jak połowa to Hobby, 40% Angielki reszta to reszta. Jak tyle tego jest to niestety jest jak jest jeden dba i jedzie drugi nie dba ale wymaga i oczywiście jak trafisz. Następna sprawa to odsprzedaż nasza sprzedała się w 3 dni, kupujący szukali tylko Hobby, Fendt i Tabberta, więc jeśli ktoś myśli również kiedyś o odsprzedaży to lepiej wybrać z tych marek, takie jest moje zdanie.

Jeszcze jedno, że niby z takich słabych materiałów zrobione Hobby, moi klienci dzień wcześniej byli oglądać Fendt i mówili że  fronty szafek się marszczyły, a rocznik też był 2015.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vrs napisał:

Zresztą nawet to nie jest prawdą bo Hobby ma swoje rozmiary i np. 650 w Hobby ma 8,2m a u innych producentów 8,7m...

Ale w jaki sposób ma swoje rozmiary? Zawsze wiedziałem że oznaczenie w Hobby to długość użytkowa (w środku) po podłodze +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje... +/- 0,5m w przypadku mojej przyczepy. 

Mieszkałem kiedyś kilka dni w 2 letniej przyczepie Hobby 650 KMFE i nawet wiem gdzie te pół metra jest u mnie, których nie było w tamtej przyczepie.  

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

Masz racje... +/- 0,5m w przypadku mojej przyczepy. 

Mieszkałem kiedyś kilka dni w 2 letniej przyczepie Hobby 650 KMFE i nawet wiem gdzie te pół metra jest u mnie, których nie było w tamtej przyczepie.  

;)

Aj bo jedni klasę pojazdu liczą z podłogą przedniej bakisty, a inni bez. Nie ma nigdzie jasno sprecyzowanej definicji to można kombinować :bzik: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Masz racje... +/- 0,5m w przypadku mojej przyczepy. 

Mieszkałem kiedyś kilka dni w 2 letniej przyczepie Hobby 650 KMFE i nawet wiem gdzie te pół metra jest u mnie, których nie było w tamtej przyczepie.  

;)

Bo oni podają z parapetem okna czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2020 o 23:17, vrs napisał:

Premium to w ogóle jest ciekawy temat, tam był gruby problem z tymi ciemnymi oknami. One się pod wpływem temperatury odkształcały i robiły się nieszczelne. Może to potem poprawiono w późniejszych rocznikach. Poza tym przyczepa premium a podpory najtańsze itd.

To ciekawe o czym piszesz... Dla mnie właśnie te ciemne okna dają największy efekt wizualny z zewnątrz. I to jeden z powodów wyboru akurat tego modelu... 

W dniu 16.09.2020 o 07:26, peja76 napisał:

Nie miałem Premium ale Excellent 2015r, też się nasłuchałem niestworzonych historii że co to się nie dzieje i to przeważnie od osób które nie miały ale słyszały , pojechaliśmy w tamtym roku na targi z zamiarem zakupu Knausa a wyszliśmy z zamiarem zakupu Hobby. Zrobiliśmy przez sezon jakieś 7tyś km, tylko po Polsce tydzień w tydzień jechaliśmy na weekend, i powiem że nic nie chciało się spierdzielić ani rozsypać, z tego co zauważyłem wszystko wygląda że jest delikatne ale jednak działa i jest wytrzymałe, co jest najlepsze w tym wszystkim że nawet jak lampę zbijesz albo co to wszędzie kupisz, czy to nową czy to używaną, bo tego tyle jeżdzi że szok. Wejdż na obojętnie jakie pole, to więcej jak połowa to Hobby, 40% Angielki reszta to reszta. Jak tyle tego jest to niestety jest jak jest jeden dba i jedzie drugi nie dba ale wymaga i oczywiście jak trafisz. Następna sprawa to odsprzedaż nasza sprzedała się w 3 dni, kupujący szukali tylko Hobby, Fendt i Tabberta, więc jeśli ktoś myśli również kiedyś o odsprzedaży to lepiej wybrać z tych marek, takie jest moje zdanie.

Jeszcze jedno, że niby z takich słabych materiałów zrobione Hobby, moi klienci dzień wcześniej byli oglądać Fendt i mówili że  fronty szafek się marszczyły, a rocznik też był 2015.

Dobrze rozumiem, że kupiliście nową przyczepę? 

Napewno dużo w tym racji jak się dba oraz w tym, co też poruszyłem, że jeśli użytkowanych jest najwięcej Hobby to wpływa to na ilość obiegowych informacji, że coś się popsuło...

Dziękuję za odpowiedzi, proces decyzyjny u nas cały czas trwa, więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia, którymi może i chce się podzielić to chętnie poczytam.

Edytowane przez DjPedro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DjPedro napisał:

To ciekawe o czym piszesz... Dla mnie właśnie te ciemne okna dają największy efekt wizualny z zewnątrz. I to jeden z powodów wyboru akurat tego modelu... 

Dobrze rozumiem, że kupiliście nową przyczepę? 

Napewno dużo w tym racji jak się dba oraz w tym, co też poruszyłem, że jeśli użytkowanych jest najwięcej Hobby to wpływa to na ilość obiegowych informacji, że coś się popsuło...

Dziękuję za odpowiedzi, proces decyzyjny u nas cały czas trwa, więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia, którymi może i chce się podzielić to chętnie poczytam.

Przyczepę kupiliśmy 4 letnią, używaną od pierwszego właściciela, mieliśmy ją od listopada 2019r do września tego roku, sprzedaliśmy tylko dla tego że chcemy kupić kampera.

Jedz na targi w Nadarzynie i zobaczysz która marka  będzie ci odpowiadać, oraz układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy nowe Hobby,Fendta,Tabberta i Knausa. Wybraliśmy Fendta ale Tabbert wykończenie miał na mega poziomie tylko inne układy niż nam pasowało. Hobby  jak dla nas zbyt delikatne wrażenie sprawiała i ogólnie leciało kiczem. Knaus wyglądał fajnie ale mi osobiście waga nie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peja76 napisał:

Jedz na targi w Nadarzynie i zobaczysz która marka  będzie ci odpowiadać, oraz układ.

Taki mam plan. Do Poznania też się wybieram ?

4 godziny temu, Bob Duży napisał:

Oglądaliśmy nowe Hobby,Fendta,Tabberta i Knausa. Wybraliśmy Fendta ale Tabbert wykończenie miał na mega poziomie tylko inne układy niż nam pasowało. Hobby  jak dla nas zbyt delikatne wrażenie sprawiała i ogólnie leciało kiczem. Knaus wyglądał fajnie ale mi osobiście waga nie pasowała.

Ja do tej listy dodałem jeszcze Dethleffs'a. Dethleffs 540 QMK w linii Camper na ten moment najbardziej nam odpowiada pod kątem rodziny 2+2. W październiku 2 targi i liczę bardzo na możliwość obejrzenia i "pomacania" wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voku napisał:

Osobiście kupował bym co ci się podoba. Pewnie i tak za za rok max 3 lata wymienisz na inną.

Przy pierwszej przyczepie jest to wysoce prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 07:20, Voku napisał:

Osobiście kupował bym co ci się podoba. Pewnie i tak za za rok max 3 lata wymienisz na inną.

To jak ze wszystkim z czym do tej pory za bardzo nie miało się do czynienia. Natomiast daję sobie czas na dłuższą analizę przed kupnem żeby nie okazało się zaraz po kupnie, że mnóstwa rzeczy nie wziąłem pod uwagę i od razu wiele rzeczy przeszkadza i jest nie tak. Okres dobry na analizę rynku, noża na gardle nie mamy z kupnem więc czytam, pytam, oglądam, zastanawiam się i wyciągam wnioski ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.