Jump to content

Recommended Posts

SHEMMY

Dzień dobry wszystkim.

Jestem tu nowym  użytkownikiem i mam do was pytanie.Czy ktoś podwyższał w przyczepie dach ???

Spytacie pewnie dlaczego,już odpowiadam.

Standardowo wysokość przyczepy to około 193-196 cm.Przy wzroście 195 ciężko egzystować w przyczepie przez okres 7-8 tygodni ,tym bardziej że jest to okres przygotowawczy do sezonu sportowego.

Wiem że są Laundhausy jednak ceny nowych przyczep co jest zrozumiałe są wysokie, a starsze trochę nie ładne. U mnie okres użytkowania to max 2.5 miesiąca.

Dlatego zrodził się pomysł podniesienia dachu.Dodam że przyczepę użytkujemy stacjonarnie.

Będę wdzięczny za każdą poradę.

Pozdrawiam SHEMMY

PolariS

Przy standartowej przyczepie to będzie wyzwanie - trzeba podnieść ściany razem z dachem 

vrs

Nie, no co Ty. 

Bierzesz diaxa i jedziesz w koło, potem podnosisz dach i wstawiasz w dziurę materiał na zszywki :]

a tak na poważnie to może to jest jakiś pomysł, tylko przyczepa musiałby stać pod dachem albo musiała by mieć jakiś dach zamówiony z laminatu. Można by wyciąć dach powiedzmy 10cm w stronę środka od szafek i zrobić podnoszony tak jak to robią w przyczepach np eriba Troll albo w jakichś australijskich.

taki pomysł , pewnie wymaga dopracowania...

mundek28

Jaki problem ja mam 193 i jest dobrze

chris_66
6 godzin temu, SHEMMY napisał:

.......... a starsze trochę nie ładne.......

myślisz, że podniesienie dachu podniesie estetykę przyczepy ???

wszystko da się zrobić , tylko czy warto ??

vrs

Zmierzyłem u siebie i jest 200 albo 205cm wiec powinno być spoko..

lbuster
13 godzin temu, mundek28 napisał:

Jaki problem ja mam 193 i jest dobrze

Ja mam (przynajmniej ostatni miałem) tyle samo i także nie czuję dyskomfortu egzystując w przyczepie. Najniższych chyba punktem w mojej przyczepie jest obudowa centralnego szyberdachu i tam wystarczy schylić głowę - robię to automatycznie i nigdy się nie walnąłem w głowę. Wysokie osoby mają automatyczny odruch pochylania głowy przed przeszkodami u góry. Kiedyś byliśmy w jaskini dużą grupą i wszyscy się walnęli w głowę oprócz mnie :D

Tak więc wypożycz, przetestuj, bo podniesienie dachu to zmiana konstrukcji przyczepy. 

19 godzin temu, SHEMMY napisał:

Dodam że przyczepę użytkujemy stacjonarnie.

Jeżeli przyczepa ma stać w jednym miejscu bez rejestracji, to można zrobić jakieś druciarstwo. Natomiast jeżeli ma czasami się przemieszczać, to według mnie gra nie warta świeczki dla Twojego wzrostu. Mój kumpel na jakieś 205 i u niego warto rozważać taki patent, bo jak wszedł do mojej budy to cały czas chodził z pochyloną głową.