Skocz do zawartości

Eriba Nova Hymer - przyczepy wyjątkowe


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni przyglądam się uważniej marce przyczep Hymer Eriba i znalazłem kilka ciekawostek. Szukam przyczepy dużej więc nie o np. Trolach tutaj a o przyczepach bardziej "standardowych" np. Eriba Nova. 

Na forum znalazłem jeden wątek gdzie chaotycznie pojawia się kilka cennych informacji

Jednak dotyczy zakupu konkretnego egzemplarza, więc postanowiłem założyć nowy wątek, w którym może da się wszystko usystematyzować. 

Wiem już, że w pewnym okresie przyczepy miały stalowy szkielet ale nie wiem w jakim zakresie i jak długo. 

W katalogu na 2021 nie widzę już elementów stali ale jest podłoga z GFK 

IMG_20200914_174938.thumb.jpg.719c88d54e300d94f8f6323958f024c4.jpg

Są też dachy podnoszone w Eribie Nova z sypialnią na poddaszu. 

Marka wydaje się ciekawa a rozwiązania nietuzinkowe. 

Mnie interesują roczniki około roku 2000. 

Będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą, źródłami wiedzy a szczególnie doświadczeniem z użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Eriba Nova to konstrukcja ta sama co Dethleffs czy Burstner- to jedna grupa. Chyba obecnie Touring jeszcze czerpie z przeszłości Eriby bo reszta robiona jest na jedno kopyto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to Eriba z tamtych lat też trzymała się innych rozwiązań. Ocieplenie nie było wykonane za pomocą styropianu,  a swojego rodzaju "pianki" . No minus w Eribach że używali swoich patentów -np. okna dachowe nie wszechobecne  Heki, a ich wynalazki , co niestety owocowało droższymi częściami i trudniejszym do nich dostępem. Ale ogólnie fajne przyczepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacek00 napisał:

Obecnie Eriba Nova to konstrukcja ta sama co Dethleffs czy Burstner- to jedna grupa. Chyba obecnie Touring jeszcze czerpie z przeszłości Eriby bo reszta robiona jest na jedno kopyto

Eriba Nova tak, ale Eriba Nova SL to zupełnie co innego i jest to nadal oryginalna konstrukcja. Inne łączenie ścian i dachu itp, mam teraz sąsiada na kempigu i sobie patrzę.

14 godzin temu, Pierzasty napisał:

Z tego co pamiętam, to Eriba z tamtych lat też trzymała się innych rozwiązań. Ocieplenie nie było wykonane za pomocą styropianu,  a swojego rodzaju "pianki" . No minus w Eribach że używali swoich patentów -np. okna dachowe nie wszechobecne  Heki, a ich wynalazki , co niestety owocowało droższymi częściami i trudniejszym do nich dostępem. Ale ogólnie fajne przyczepki

Zgadza sie, pianka a nie styropian, czy to lepsze trudno powiedzieć. Okno duże dachowe rzeczywiście jest konstrukcja własną hymera i występuje w przyczepach i kamerach hymera przez wiele lat. Za to samo okno jest w porównaniu do plastikowego Heki pancerne, cały mechanizm jest 100% metalowy. Oprócz konserwacji nie ma się tam co zepsuć nawet ze starości. Po latach można jedynie zdemontowac, oczyścić i zakonserwować i zamontować z pwrotem. Sam daszek natomiast można nowy dokupić i wymienić za 600-800 zł. Uważam to za duży plus. Pozostałe małe okna to już zawsze standard MPK albo Heki. 

16 godzin temu, filipert napisał:

 

Pozostałe wyposażenie to już nie ma nic nietypowego, to samo co wszędzie Truma,Thetford,Dometic itp itd.

16 godzin temu, filipert napisał:

Wiem już, że w pewnym okresie przyczepy miały stalowy szkielet ale nie wiem w jakim zakresie i jak długo. 

Wydaje mi się że stalowy szkielet miały tylko Troll, Touring i Triton. Eriba Nova czy np Eriba Swing miały klasyczna konstrukcje derwniana. 

Wielkim specjalista nie jestem ale moim zdaniem przynajmniej te Eriby z okolic 2000 są dużo solidniej zbudowane niż np. hobby.  Materiały są solidne w tych latach.

Czytam trochę niemieckie forum Eriby i już nowe modele wiadomo mają jakieś usterki jak każda marka ale dalej nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, golob napisał:

Eriba Nova tak, ale Eriba Nova SL to zupełnie co innego i jest to nadal oryginalna konstrukcja. Inne łączenie ścian i dachu itp, mam teraz sąsiada na kempigu i sobie patrzę.

Ale Eriba Nova SL nie jest już oferowana. Została Eriba Nova i Eriba Nova Light. Chociaż przy Eriba Nova faktycznie piszą, że mają jakiś innowacyjny system technologii "CLIMADUR"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał:

Ale Eriba Nova SL nie jest już oferowana. Została Eriba Nova i Eriba Nova Light. Chociaż przy Eriba Nova faktycznie piszą, że mają jakiś innowacyjny system technologii "CLIMADUR"

Być może, nie śledziłem na bieżąco co teraz w ofercie, jeszcze chwilę temu były i ludzie kupowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.