Jump to content
be-ja

Padła instalacją gazowa

Recommended Posts

be-ja

Witam. Kochani padła mi instalacja gazowa nie mam ogrzewania kuchenki i lodówki . Po miesiącu nie obecności coś się stało 

Butla pełna reduktor sprawny przewód pod przyczepa drozny gaz dochodzi do kolanka 

Przyczepa Dethlefs Nomad 1991r 

Może to awaria tego rozdzielacz z pokrętłami 

Proszę o jakieś sugestie prykolica stacjonarna więź jazda do serwisu wykluczona

Z góry dzięki za rady

Pozdr Janusz 

Malinki

Potrzeba więcej informacji:

Ile lat ma reduktor (może fofo), Dochodzi do kolanka = którego, może foto, jak to sprawdziłeś?

Obstawiam: pozakręcałeś zawory, sprawdź w jakim położeniu są otwarte a w jakim zamknięte.

Jeśli masz reduktor z bezpiecznikiem zamknięcia w wyniku awarii czyli dużego wypływu gazu z instalacji = to może być przyczyną awaria instalacji lub samego reduktora.

be-ja

Zawory główne są odkrecone w pozycji poziomej, reduktor ma tyle samo lat co przyczepa. Gaz dochodzi do kolanka z którego prowadzi przewód już do wnętrza przyczepy tu gdzie jest kuchnia lodówka i zlewozmywak.Dalej nie sprawdzałem, za dwa  tygodnie zrobię zdjęcie reduktora.

Wszystko działało ok, nie było żadnej nieszczelności, jak wyjezdzam zakrecam butle sporadycznie uzywam zaworów po to zeby się  nie zastaly

Pozdr Janusz 

sebka34

Widzę za kolaga nieświadomy. Reduktor ma swój czas eksploatacji .91 r to stanowczo zbyt wiele. Pokrętła w pozycji poziomej nie zawsze oznaczają pozycje otwartą powinna być tabliczka instruująca. Zazwyczaj zawór otwarty jest w pozycji ruwnej do odchodzącej gałązki instalacji.

Jak sprawdziłeś instalacje ze dochodzi do kolana pod przyczepą a juz dalej nie i jak sprawdziłeś reduktor ?

be-ja

Sebka przyczepę exploatuje już dobrych kilkanaście lat wiem w jakiej pozycji są zamknięte zawory a w jakiej otwarte .

Wiele rzeczy robiłem do tej pory sam naprawę lodówki zasilanie gazem i wymiany grzałki w lodówce, uruchamialem nie działającą ogrzewanie. Czyscilem palniki i wymieniłem pod nimi podkładki .Tabliczka jest w jakiej pozycji jest otwarty zawor i są otwarte

Będę szukał dalej za dwa tygodnie dam znać co i jak , ale i tak czekam na sugestie co może być przyczyną zaistniałej sytuacji

Pozdr Janusz

sebka34

Rozkręć główną rurkę wchodzącą do rozdzielacza i zobacz sprawdź czy jest gaz jeśli tak to po kolei na kuchenkę. 

Lecz ja zaczął bym od wymiany reduktora