Skocz do zawartości

Nowa przyczepa Niewiadów N-Cross


szantymen

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

To jest właśnie zagadnienie, które mnie nurtuje od lat (nie tylko odnośnie przyczep) - Dlaczego w PL, poza jabłkami, prawie nic się nie produkuje. A jak się produkuje, (owszem są wyjątki) to jest to droższe niż takie samo coś wyprodukowane na zachodzie, gdzie koszty pracy fizycznej, najmu powierzchni, wybudowania budynków, kadry inżynierskiej itd. są kilkukrotnie wyższe. Brakuje mocnych mózgów do organizacji produkcji czegokolwiek? 

Poza kosztami produkcji jest jeszcze coś co bardzo mocno uniemożliwia wszelki rozwój i mnoży koszty  . Absurdalne przepisy  - i co ważniejsze ich "interpretacje " przez urzędników . Żadne mocne mózgi nie pomogą czasem  przeskoczyć ich stanu umysłu .
Wychodzi to co wychodzi - na zachodzie drożej ale możliwe , u nas taniej ale czasem legalnie wiele tematów nie do ugryzienia .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

To jest właśnie zagadnienie, które mnie nurtuje od lat (nie tylko odnośnie przyczep) - Dlaczego w PL, poza jabłkami, prawie nic się nie produkuje. A jak się produkuje, (owszem są wyjątki) to jest to droższe niż takie samo coś wyprodukowane na zachodzie, gdzie koszty pracy fizycznej, najmu powierzchni, wybudowania budynków, kadry inżynierskiej itd. są kilkukrotnie wyższe. Brakuje mocnych mózgów do organizacji produkcji czegokolwiek? 

Albo za dużo TVN.... albo sam nie wiem.

Nocy by brakło aby mówić o tym co się produkuję w samej Małopolsce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 10:26, jacek00 napisał:

Ta przyczepa ma kosztować 55k zł. Za tyle albo mniej mamy dużo lepiej wyposażoną konkurencję w postacie Adrii, Weinsberga czy Sterckemana. Przecież ten Niewiadów to jest jakiś prototyp - brak drabinki do łóżka, brak ogrzewania, brak rolet na oknach.

Ta przyczepa powinna kosztować maks 40k zł.

Witam.

Już wszystko wiadomo.

IMG_20200916_214029.thumb.png.64cd25c3147f0f171ad2ee04f7139697.png

IMG_20200916_214138.thumb.png.09f1a29b76f6e9e432820ba44b50dd20.png

https://www.facebook.com/groups/kampery.przyczepy.kempingowe.caravaning/permalink/2774121562870668/?sale_post_id=2774121562870668

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  zewnątrz jeszcze ujdzie , w środku jak dla mnie dramat.

Mój były Eiffeland miał identyczny układ (395 TK) i w środku pomimo swoich kilkunastu lat wyglądał o niebo lepiej nie mówiąc już o funkcjonalności (okno w kuchni, piec truma z rozprowadzeniem ciepłego powietrza, składany tylny piętrus z możliwością rozłożenia stolika itd. )

No i ta cena ... chyba dla fanatyka marki .

Obecnie produkowany Weinsberg 400LK w identycznym układzie startuje od 11.688e.

jak dla mnie bez porównania.

nie wiem czym oni chcą zawalczyć o klienta  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było siermiężnie, i niestety nadal jest. Wyposażenie owszem, już nie Predom, a markowe, rama al-ko, więc koszty podobne jak w importowanych.

Ale pole do tego żeby zrobić coś przyjemniejszego dla oka, zwłaszcza wewnątrz, było, trochę polotu w fazie projektu.

Chociaż inne okleiny, obicia, niż to co na zdjęciach, pliiizzz... Oczy bolą.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  zewnątrz jeszcze ujdzie , w środku jak dla mnie dramat.
Mój były Eiffeland miał identyczny układ (395 TK) i w środku pomimo swoich kilkunastu lat wyglądał o niebo lepiej nie mówiąc już o funkcjonalności (okno w kuchni, piec truma z rozprowadzeniem ciepłego powietrza, składany tylny piętrus z możliwością rozłożenia stolika itd. )
No i ta cena ... chyba dla fanatyka marki .
Obecnie produkowany Weinsberg 400LK w identycznym układzie startuje od 11.688e.
jak dla mnie bez porównania.
nie wiem czym oni chcą zawalczyć o klienta  ...
Zwróć uwagę, że okienka nad piętrusem nie mają ani rolety ani moskitiery. Jak dzieci mają w ten sposób spać? Nie kumam logiki tych ludzi od Niewiadowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Było siermiężnie, i niestety nadal jest. Wyposażenie owszem, już nie Predom, a markowe, rama al-ko, więc koszty podobne jak w importowanych.



Rama al-ko przy seryjnej produkcji, taka jak ma Niewiadów kosztuje 800 EUR netto... To nie generuje kosztów. Wiem bo wysyłałem zapytanie do Niemców bo był plan na wdrożenie produkcji z laminatu.
Szybko to upadło bo wróciły nam seryjne zamówienia na co innego a na dodatek aktualnie najdroższa jest homologacja...



Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie wieków wydział przyczep był do wzięcia za przysłowiową czapkę gruszek. Znajomi którzy pojechali oglądać fabrykę wrócili bardzo zniesmaczeni. Tam był pełen Gierek. Ludzie absolutnie niereformowalni. Praktycznie 100% załogi do wywalenia. Tą rzeczoną czapkę gruszek warto było dać za budynek, za linię do produkcji bagażówek oraz za know how 126-ki.

Niestety to był okres gdy wszyscy chcieli na wakacje latać na "olka" czy pruć na Chorwackie kwatery a nie z budą się telepać. 

Szkoda że nikt z jajami wówczas tego nie wziął. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Commander napisał:

Nie z jajami a z portfelem....bez kredytu.

Aby w roku 2000 wziąć tą fabrykę to były potrzebne własnie jaja i przekonanie do tego biznesu.

Pieniądze na zakup były potrzebne małe i wielu średnio sytuowanych było na to stać. A na rozwinięcie produkcji można było się wspomagać kredytem, tym bardziej że było co zastawić pod ów kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To Forbes "W 2013 r. prywatny przedsiębiorca Adam Staruszkiewicz kupił od syndyka zakłady Niewiadów, producenta przyczep kempingowych, w których naród i odpoczywał, i prowadził pionierską małą gastronomię. Dziś przyczepy mają swoją drugą młodość

To lokalny biznesmen rocznik 75. To już starość? Pierwsze co zrobił, to zwolnił kadrę, choć sporo w tej sprawie zrobił za niego syndyk. 

538160555_Zrzutekranu(61).thumb.png.b78d840f902e48ad8fe3bc99e94f97d4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.