Skocz do zawartości

Nie zapchana spłuczka?


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli sprawdzając umiejętnie nic nie porysujesz i nie uszkodzisz, to nikt nie powie, że coś tam robiłeś. Sprawa prosta. Sprawdź bezpieczniki, bo ten elektrozawór na pewno jest zasilany przez jakieś zabezpieczenie. Poza tym, możesz zdjąć konektory ze złączy zaworu (przez to gwarancji nie stracisz) i podłączyć tam na chwilę zasilanie 12 V, np. z akumulatora. Jak usłyszysz pyknięcie, to powinien działać i może jest coś ze sterowaniem w panelu toalety, że nie podaje zasilania w chwili uruchamiania spłuczki. Jeśli podasz zasilanie na zawór i naciśniesz spłukiwanie, aby uruchomić pompkę, to przy sprawnym zaworze, woda powinna popłynąć. Jeśli okaże się, że jest niesprawny, to wtedy wymiana w serwisie. Rozkręcenie tego, co pokazujesz na zdjęciu wydaje się trywialne, więc zdiagnozowanie i sprawdzenie w kolejności, jak pisał Krzysztof, nie powinno zająć więcej, niż 10 min :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kristofer napisał:

Dokładnie :ok:, ale myślę, że to oczywiste.

no właśnie nie do końca oczywiste

jak patrzę na techników od napraw różnych sprzętów to wielu fachowców bierze się do roboty albo chaotycznie albo wręcz do d00py strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chris_66 napisał:

jak patrzę na techników od napraw różnych sprzętów to wielu fachowców bierze się do roboty albo chaotycznie albo wręcz do d00py strony

Dla nas oczywiste :skromny:, a to, o czym teraz wspomniałeś, to zupełnie inna para kaloszy - niestety, muszę potwierdzić Twoje obserwacje, mam podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i naprawione. Usłyszałem że przedmuchali układ i działa...

Zapytałem czy coś wypadło itp...

-Nie,ale myślimy ze to kamień odkładający się z wody.(przyczepkia nowa kupiona w czerwcu:))... 

-Przecież tam jest sitko... 

-Nie wiemy, ale może po przedmuchaniu zawor się otworzył... 

Ninc, ważne że na razie działa... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 20:31, w79 napisał:

Swoja droga spłuczka była naprawdę mało użytkowana bo w większości korzystamy z kempingowych wygod... 

To może być rozwiązanie samo w sobie, skoro rzekomo przedmuchanie pomogło.

Mogła być woda, która odparowała w czasie nieużywania, i "skleiło" zawór (woda też nie jest destylowana, więc zawsze jakieś składniki mineralne tworzące osad ma, jak pod naciskiem [zamknięty zawór] woda odparuje do sucha, to odkleja się to z oporem że aż słychać moment oderwania). Albo sklejenie iglicy lub membrany zaworu z gniazdem/korpusem - świeża guma/silikon z produkcji, świeżo wyprodukowana część z wtryskarki, które uwalniają jeszcze przez czas jakiś jakąś chemię/rozpuszczalniki. 

Urok części długotrwale stykających się ze sobą (guma, silikon, tworzywa, a nawet i metal), plus  "czysta" woda wodociągowa. Jeśli nie mają styczności z żywnością itp, to przeważnie są jako nowe przesmarowane fabrycznie jakąś wazeliną/smarem silikonowym na zasadzie tymczasowego separatora (może był ktoś nowy przy taśmie i nie "smarnął" paluchem tam gdzie powinien).

Nie raz, nie dwa takie rzeczy się zdarzały w różnych urządzeniach. Popracuje, na tworzywie zrobi się trochę nalotu, powierzchnie się trochę utwardzą, woda przepłucze, tworzywa się ustabilizują, i... będziesz Pan przez lata zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał:

To może być rozwiązanie samo w sobie, skoro rzekomo przedmuchanie pomogło.

Mogła być woda, która odparowała w czasie nieużywania, i "skleiło" zawór (woda też nie jest destylowana, więc zawsze jakieś składniki mineralne tworzące osad ma, jak pod naciskiem [zamknięty zawór] woda odparuje do sucha, to odkleja się to z oporem że aż słychać moment oderwania). Albo sklejenie iglicy lub membrany zaworu z gniazdem/korpusem - świeża guma/silikon z produkcji, świeżo wyprodukowana część z wtryskarki, które uwalniają jeszcze przez czas jakiś jakąś chemię/rozpuszczalniki. 

Urok części długotrwale stykających się ze sobą (guma, silikon, tworzywa, a nawet i metal), plus  "czysta" woda wodociągowa. Jeśli nie mają styczności z żywnością itp, to przeważnie są jako nowe przesmarowane fabrycznie jakąś wazeliną/smarem silikonowym na zasadzie tymczasowego separatora (może był ktoś nowy przy taśmie i nie "smarnął" paluchem tam gdzie powinien).

Nie raz, nie dwa takie rzeczy się zdarzały w różnych urządzeniach. Popracuje, na tworzywie zrobi się trochę nalotu, powierzchnie się trochę utwardzą, woda przepłucze, tworzywa się ustabilizują, i... będziesz Pan przez lata zadowolony :) 

Ma to sens.. Zwłaszcza że przez jakieś 6 tygodni stała nie używana we włoskich tropikach:))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens.. Zwłaszcza że przez jakieś 6 tygodni stała nie używana we włoskich tropikach:))) 

Ziarno prawdy może być w tym. U mnie w pralce zawiesił się zawór i cały czas brała wodę rozebrałem zawór i nic nie znalazłem wszystko czyste i sprawne zawór działa normalnie

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam podobny problem w 25 letniej angielskiej przyczepie. Stała wiele miesięcy nie używana u pana od którego kupiłem. Cała woda była spuszczona zeby mrozy czegoś nie rozsadziły. 

Chcąc sprawdzić czy dziala nalałem wody. Na wskaźniku poziomu wody spłuczki pojawiły się jakiś ciemne nieczystości. Spłuczka działa przez chwilę prawidłowo spłukując i przestała lecieć woda choć w zbiorniku jest. 

Pompke słychać ale woda nie leci, doczytałem ze u kolegi przedmuchali w serwisie. Dla mnie to  rozwiązanie prowizoryczne. Brud który cofnę sprężonym powietrzem do zbiornika, kiedyś znowu zaciągnie.

Jakim preparatem rozpuścić taki brud żeby nie uszkodzić elementów pompki i spłuczki i zarazem oczyścić uklad z osadów. 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.