Skocz do zawartości

Nie zapchana spłuczka?


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jest problem ze spłuczka Dometica. Nowy sprzęt, spluczka jest zabudowana i pobiera wodę bezpośrednio z głównego zbiornika. Naciskam przycisk, słyszę ze woda dochodzi, ale nie leci w muszli. Jakby gdzieś, coś się zatkało, albo zawiesił jakiś pływak podczas jazdy. Nie wiem nawet czy pływak tam jest i gdzie grzebać bo wszystko zabudowane...a przyczepa na gwarancji... Ktoś, coś? 

DSC_5250.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest problem ze spłuczka Dometica. Nowy sprzęt, spluczka jest zabudowana i pobiera wodę bezpośrednio z głównego zbiornika. Naciskam przycisk, słyszę ze woda dochodzi, ale nie leci w muszli. Jakby gdzieś, coś się zatkało, albo zawiesił jakiś pływak podczas jazdy. Nie wiem nawet czy pływak tam jest i gdzie grzebać bo wszystko zabudowane...a przyczepa na gwarancji... Ktoś, coś? 
DSC_5250.thumb.JPG.2cb3cf48d7420cae333d1b6f1d335893.JPG
A może gdzieś się coś rozłączyło i woda zwyczajnie się wylewa? U mnie w Thetfordzie rurka z wodą idzie od strony drzwiczek do kasety, i tam jest do niej dostęp. Sprawdź może to miejsce u siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem filtr jest w tym białym pierścieniu? Ale woda przez pierścień przechodzi, bo widzę ja w tej przezroczystej części... 

5 minut temu, chris_66 napisał:

Sitko na wlocie do elektrozaworu. Odkręć węża od dołu, wyjmij filtr i wyczyść emoji106.png 

 

Wysłane z telefonu emoji12.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem filtr jest w tym białym pierścieniu? Ale woda przez pierścień przechodzi, bo widzę ja w tej przezroczystej części... 
 


To zdejmij też sprężysty pierścień i węża z góry, zobacz czy woda wychodzi z zaworu. Bo też wężyk to nie wygląda na solidny, zbrojony i mógł się załamać gdzieś wyżej. Szczególnie jak masz obrotowy wazon


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam zawór w ogóle załącza się (umożliwia przepływ) w chwili naciśnięcia przycisku spłukiwania :hmm: Zdarzają się jego awarie.

10 godzin temu, chris_66 napisał:

Bo też wężyk to nie wygląda na solidny, zbrojony i mógł się załamać gdzieś wyżej. Szczególnie jak masz obrotowy wazon

 

Dokładnie. Mógł też się zsunąć z dyszy, a woda zbiera się gdzieś w obudowie toalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam zawór w ogóle załącza się (umożliwia przepływ) w chwili naciśnięcia przycisku spłukiwania default_hmm.gif

Dlatego kierunek diagnostyki jest ważny. Najpierw filterek (bo łatwo), potem czy woda przechodzi przez elektrozawór (bo to główny element systemu) a na koniec wężyk i wylot (bo dalej już nic nie ma). Bo założyć trzeba że ciśnienie w układzie jest (czynnik najbardziej potrzebny )

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chris_66 napisał:

Dlatego kierunek diagnostyki jest ważny.

Dokładnie :ok:, ale myślę, że to oczywiste.

5 godzin temu, w79 napisał:

Ale mam już termin na naprawę gwarancyjna lodówki Dometica Ti i kibelek zgłoszę... ? 

Dlaczego nie jestem zdziwiony, gdy to czytam ;)

Znak obecnych czasów. Tak wygląda jakość teraz produkowanych przyczep i ich osprzętu. Strach gdzieś wyjechać nową przyczepą, bo wszystko przestaje działać. Padają ogrzewania, lodówki, kibelki i kuchenki, przeciekają "uszczelnienia". Jeszcze chwila, a przeczytamy, jak to komuś ściany się złożyły w czasie jazdy :D , a to wszystko kupujemy przecież za naprawdę grubą kasę.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer a może to też trochę podejścia a nie lichej jakości. Kiedyś to bardziej się naprawiało, a teraz jest gwarancja to po co sobie ręce brudzić. Zawieźć niech zrobią, za to też przecież się płaci żeby takie rzeczy usuwali. Zwłaszcza jak i tak będzie w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wyraźnie licha jakość! Moim zdaniem, jeśli takie usterki zdarzają się w okresie gwarancji, to oznacza, że dany producent produkuje/montuje ewidentne buble i to dla mnie, jako klienta jest skandal. Za te naprawy płaci w całości producent, a więc nie jest to w jego interesie. Po gwarancji tak, ale nie w czasie jej trwania! Właśnie ten fakt świadczy o lichej produkcji i akceptacji lichej jakości komponentów. A tak na marginesie, dzieje się to obecnie nawet w markach najwyższej klasy premium ... - zarówno przyczep, jak i wyposażenia i wszelkich komponentów i to jest przerażające.

49 minut temu, jacekzoo napisał:

przecież się płaci żeby takie rzeczy usuwali. Zwłaszcza jak i tak będzie w serwisie

Płaci się za dobrej jakości wyrób (przecież nie był przeceniony) i usterki, jeśli się zdarzą, powinny być rzadkością, również w interesie producenta, który nie utrzymuje ASO charytatywnie. ASO ma przynosić zysk, a ten jest osiągany z przeglądów i napraw pogwarancyjnych, a nie usterek na gwarancji. Oczywiście w trakcie gwarancji nikt nam łaski nie robi, że naprawi usterkę, ale to niechciany koszt dla producenta i oczywiście dla klienta, bo jeden ma serwis pod nosem, a inny musi jechać np. przez pół Polski i to w dwie strony.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacekzoo napisał:

@Kristofer a może to też trochę podejścia a nie lichej jakości. Kiedyś to bardziej się naprawiało, a teraz jest gwarancja to po co sobie ręce brudzić. Zawieźć niech zrobią, za to też przecież się płaci żeby takie rzeczy usuwali. Zwłaszcza jak i tak będzie w serwisie

Gdzyby nie gwarancja, to zabrałbym się za rozkręcanie, ale ze jest gwarancja to wolę nie grzebać, bo potem powiedzą ze sam to zwalilem...

Swoja droga spłuczka była naprawdę mało użytkowana bo w większości korzystamy z kempingowych wygod... 

Zobaczymy... Na szczęście do serwisu Dometica nie mam daleko, gorzej z Knausem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.