Skocz do zawartości

Jak silne szkwały wytrzyma markiza ?


kopczyn

Rekomendowane odpowiedzi

dokonales dobrego wyboru jesli chodzi o przyczepe i wyposazenie. Fendt jest liderem jesli chodzi o gwarancje na szczelnosc ( dlatego i ja go wybrałem ), wyposazenie spoko. nie martw sie tym straszeniem o dmc, jak bedziesz przekraczal to raczej niewiele. bedziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, kopczyn napisał:

dokonales dobrego wyboru jesli chodzi o przyczepe i wyposazenie. Fendt jest liderem jesli chodzi o gwarancje na szczelnosc ( dlatego i ja go wybrałem ), wyposazenie spoko. nie martw sie tym straszeniem o dmc, jak bedziesz przekraczal to raczej niewiele. bedziesz zadowolony. 

Nie martwie się, według danych kat. zostaje mi około 100kg ładowności. Producent nie podaje sobie ot tak o wag towaru więc jak ktoś napisał tutaj że to jest zaniżone to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bob Duży napisał:

Nie martwie się, według danych kat. zostaje mi około 100kg ładowności. Producent nie podaje sobie ot tak o wag towaru więc jak ktoś napisał tutaj że to jest zaniżone to..

Wagi w katalogach dotyczą podstawowej wersji. Każde doposażenie ekstra poza tym co jest seryjnie to już dodatkowe kg. Przykładowo wymieniasz małe okno na większe i to z automatu x jakieś 5 kg (strzelam) - itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 08:53, jacek00 napisał:

Wagi w katalogach dotyczą podstawowej wersji. Każde doposażenie ekstra poza tym co jest seryjnie to już dodatkowe kg. Przykładowo wymieniasz małe okno na większe i to z automatu x jakieś 5 kg (strzelam) - itd. 

bardzo fajnie jest w konfiguratorze Tabberta bo każde akcesorium jest wycenione w kasie i kg

przykład z oknem (mnie zdziwił bo nie sądziłem, ze to tyle kg na +) :

Dachhaube (Hebe-Kipp) 40 cm x 40 cm mit Insektenschutz und Verdunklung, klar (Bug)
 
Serie
Dachhaube (Hebe-Kipp) 96 cm x 65 cm mit Insektenschutz und Verdunklung (Bug)
 
+9 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bob Duży napisał:

Nie martwie się, według danych kat. zostaje mi około 100kg ładowności. Producent nie podaje sobie ot tak o wag towaru więc jak ktoś napisał tutaj że to jest zaniżone to..

Nawet podniesienie ładowność - w przypadku zmiany osi - wiąże się ze wzrostem wagi... ? Zaufaj tym, którzy to przerabiali i nie wierz w to co mówi Ci sprzedawca. A najlepiej pojedź od razu na wagę i daj znać o wyniku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 09:05, filipert napisał:

bardzo fajnie jest w konfiguratorze Tabberta bo każde akcesorium jest wycenione w kasie i kg

przykład z oknem (mnie zdziwił bo nie sądziłem, ze to tyle kg na +) :

Dachhaube (Hebe-Kipp) 40 cm x 40 cm mit Insektenschutz und Verdunklung, klar (Bug)
 
Serie
Dachhaube (Hebe-Kipp) 96 cm x 65 cm mit Insektenschutz und Verdunklung (Bug)
 
+9 kg

U innych producentów też tak jest już od jakiegoś czasu. Jak konfigurowalnem swoją przyczepę to na pewno było to już w Hobby, Dethleffsie i Tabbertcie. Nie pamietam czy w Fendt też.

Chyba nawet na końcu zliczało ile kg dodatkowego wyposażenia będzie i jaka ładowność została.

Te kg są podane trochę na sztukę ale jakieś ogólne wyobrażenie można sobie wyrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - to na pewno cenne informacje w temacie: "Jak silne szkwały wytrzyma markiza?"...

Nie dziwcie się nowym, że zakładają wątki w sprawach, które już były, bo jak ma przebrnąć przez 90% postów w temacie poza tematem to nie mają siły...

Przez ostatnie 3 strony 5-stronicowego póki co wątku, tylko raz Kuba nieśmiało zboczył do wątku w jednym wpisie...;)

Jeśli można więc zboczyć do wątku - obecnie warto śledzić lokalne prognozy pogody na weather, windy, ventusky etc. i zwijać markizę za każdym razem, gdy są jakieś sygnały o zmianie pogody, silnym wietrze, szkwałach - zwłaszcza jak staje się w tak pięknych okolicznościach przyrody i niepowtarzalnej "first row to the sea" i jak się zostawia dobytek na dłużej. Nad morzem czy oceanem (a już zwłaszcza w Chorwacji u podnóża Velebitu) zmiana pogody może być gwałtowna i do ewentualnych zapowiedzi warto dodać jeszcze ze 20%, nie mówiąc już o tym, że trzeba pamiętać o tym, że prognoza siły wiatru to nie wszystko - ważniejsza jest prognoza podmuchów, która jest baaardzo nieprecyzyjna. Warto to przypominać nowicjuszom - nie warto testować wytrzymałości markizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kopczyn - źle zadałeś pytanie - żadna prędkość wiatru nie będzie dobra do składania markizy. Za dużo czynników o tym decyduje: miejsce rozbicia, ustawienie cepki względem wiatru, a przede wszystkim sposób zakotwiczenia stopek, naciągów, zwłaszcza pasów sztormowych - rodzaj podłoża, śledzi, itp...

Warto też ustawić się - jeśli się staje tak jak Ty w pierwszym rzędzie - w taki sposób, żeby ewentualnie zaczepić się o jakieś elementy stałe (drzewa), no i tez trzeba pamiętać o tym, że jeśli się nawet 100% zakotwiczy, to po prostu może porwać materiał. Wprawdzie to jednak najmniejsze straty, ale i tak możliwe do uniknięcia złożeniem markizy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

Hmmm - to na pewno cenne informacje w temacie: "Jak silne szkwały wytrzyma markiza?"...

No przecież to istotne do ilu kg tę markizę przymocowano, jak jest za mało wyposażenia dodatkowego i przyczepa nie jest przeładowana, to może ją porwać ?

 

Dobra, dobra, temat popłynął ostro. Może ktoś posprząta a na przyszłość potrzeba więcej samodyscypliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.09.2020 o 11:56, Daniel DJR napisał:

Będąc w tym roku na wakacjach, staliśmy na otwartej plaży, pasy linki pozakładane, ale po sąsiedzku poznany Niemiec miał dodatkowo pas sztormowy przerzucony wzdłuż rolety po środku i to zdawało egzamin. Nie tylko nogi miał przymocowane ale i po długości.

Dodatkowy pas.jpg

Twoje pojedyncze pasy instrukcja zaleca rozpinać równolegle do przyczepy a nie prostopadle jak masz na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adamdiver napisał:

Twoje pojedyncze pasy instrukcja zaleca rozpinać równolegle do przyczepy a nie prostopadle jak masz na zdjęciu.

o ile pamiętam to nie ma takiej możliwości ze względu na sposób mocowania do markizy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, adamdiver napisał:

Oczywiście, że jest. Mam taką samą, pasy również.

Wydaje mi się że "blaszki" nie można włożyć wzdłuż markizy, ale nie będę się kłócił.

 

hdssk_f1l_sized_156x104_rev_3.jpg

To chyba nie jest noga z 1200, ale system jest raczej podobny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, w79 napisał:

 

Wydaje mi się że "blaszki" nie można włożyć wzdłuż markizy, ale nie będę się kłócił.

 

hdssk_f1l_sized_156x104_rev_3.jpg

To chyba nie jest noga z 1200, ale system jest raczej podobny... 

Blaszka wchodzi jak na zdjęciu, haczyk (S) za to daje możliwość poprowadzenia pasa równolegle do przyczepy. Nie spieram się, tylko daję info jak zaleca producent. Ja tak robię i jak narazie chorwackie podmuchy wtyrzymuje ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.