Skocz do zawartości

Jak silne szkwały wytrzyma markiza ?


kopczyn

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jacek00 napisał:

To waga samych silników. Całość waży już z 30 kg czyli jak reszta. Takie zagrywki marketingowe żebyś myślał że jest lekko :P 

dokładnie, nawet :

Nowość hiper lekki napęd
wykonany ze specjalnych stopów.
Waga zestawu z silnikami ramą 30kg.
Bezpieczna max masa przyczepy 1 osiowej  2250kg
ENDURO EGO-400 LIGHT TITANIUM

w rzeczywistości waży trzydzieści parę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, tomekk napisał:

Witam

Tyle da, że będzie porządnie, a nie byle jak.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

Można rozpruć nowe auto i przyczepę żeby zrobić nową instalację. Pytam więc po co skoro nie jest to komuś w ogóle potrzebne. Chyba że dla idei ale to już idiotyzm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić jaki mam akumulator bo używam do sprzętu KF, 16kg wedłuig wagi i 100ah, jakiś koreańczyk. Też się zdziwiłem jak ledwo wytargałem z budy stary a ten z paczki jakiś za lekki się wydawał ale waga pokazała starego 28kg a tego 16.Tylko że był dośc drogi... bo prawie 1100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielpoz napisał:

Co da zmiana jak i tak korzysta z gazu jeśli chodzi o lodówkę? 

teoretycznie większą niezależność, być może zabezpieczenie pożarowe, ja dużo jeżdżę z lodówką na gazie, ale osobiście tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kopczyn napisał:

standardowo na gniezdzie moze byc nie wiecej niz 10A. zdaje mi sie ze producent redukuje moc sprzetu na 12V pod ta wartosc zabezpieczenia

Na pewno masz 10A?

Ja mam 15A, właśnie w książce sprawdzałem.

EDIT:

Co nie zmienia faktu że maksymalne moce mojej lodówki kształtują się następująco. 

12v - 205W

230v - 240W

Gaz - 420W

EDIT2: Tak, to nie jest literówka, 420W na gazie. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maarec napisał:

teoretycznie większą niezależność, być może zabezpieczenie pożarowe, ja dużo jeżdżę z lodówką na gazie, ale osobiście tego nie lubię.

Niezależność to raczej jest gdy korzystamy właśnie z gazu?

 

Większość jeździ z lodówką na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

AGM 150Ah waży prawie 50kg, chińczyki połowę a nawet mniej?

NIe wnikam, ważyłem, pojemnośc się zgadza, zaplaciłem 1100 zł  wymiarowo nie wiele mniejsze są od standardu 100ah. Zaś w przyczepie LMC mam nowy 100ah i waży 22kg i jest na nim AGM.. szczerze mam to w nosie jeżeli deklaracje się zgadzają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bob Duży napisał:

NIe wnikam, ważyłem, pojemnośc się zgadza, zaplaciłem 1100 zł  wymiarowo nie wiele mniejsze są od standardu 100ah. Zaś w przyczepie LMC mam nowy 100ah i waży 22kg i jest na nim AGM.. szczerze mam to w nosie jeżeli deklaracje się zgadzają..

Jeśli to renomowany producent to nie ma co szukać dziury w całym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

Na pewno masz 10A?

Ja mam 15A, właśnie w książce sprawdzałem.

EDIT:

Co nie zmienia faktu że maksymalne moce mojej lodówki kształtują się następująco. 

12v - 205W

230v - 240W

Gaz - 420W

EDIT2: Tak, to nie jest literówka, 420W na gazie. 

A tu dla zainteresowanych  Dometic w Fendzie 

20190403_163700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Suzu4x4 napisał:

a jak sprowadziłeś pojemność że ma deklarowane 100 Ah ?

zrobiłeś test obciążeniowy do napięcia końcowego i dokonałeś pomiaru  czy przy pomocy testera ?

Tak, używam go praktycznie do granicznego punktu rozładowania więc przyjmując parametry sprzętu,i parametry baterii i parametru ładowarki to tak wychodzi +-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bob Duży napisał:

Tak, używam go praktycznie do granicznego punktu rozładowania więc przyjmując parametry sprzętu,i parametry baterii i parametru ładowarki to tak wychodzi +-

no to git :yes:

w noname z dalekiego wschodu często parametry w realu nie idą w parze z deklaracjami producentów.

jak padnie mój AGM 100 Ah to następny będzie LiFePO4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator chemiczny nie daje energi z powietrza tylko z reakcji jakie w nim zachodzą. Siarka z kwasu wędruje do płyt i z tego mamy prąd. Aby uzyskać właściwą ilość energii musi mieć gdzie ona powędrować a jak płyty małe (lekki aku) to oznacza ni mniej ni więcej że chcąc uzyskać sporo energi muszą one być mocno wyperforowane i przez to są cieńsze a akumulator będzie miał małą trwałość mechaniczną i cykliczną. Dodatkowo rozładowywując go niemal w 100% dokładamy dodatkowy gwóźdź do jego trumny. Cudów w tym temacie nie ma i czasem producenci próbują zaklinać rzeczywistość. Jaka firma i model tego aku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.