Skocz do zawartości

Jak silne szkwały wytrzyma markiza ?


kopczyn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Bob Duży napisał:

Za 2 tyg odieramy naszą też ten sam model i jesteśmy ciekaw jak to będzie przeskok z 2001r lmc na Fendta,mają nam doposażyć o klime,mover markize 6m akusy i solary.

550 kmg ?

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maarec napisał:

super masz to zrobione, zarówno cień jak i przewiew, o porządku pod markizą nie wspominam. Brawo

Plus jeszcze taki że widać wszystko z wewnątrz a nie widać z zewnątrz co się dzieje w wewnątrz :) Ja polecam, zdjęcie duużo powiększone ,  jakość słaba bo bardzo przybliżone . 

20200816_192429 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bob Duży napisał:

Za 2 tyg odieramy naszą też ten sam model i jesteśmy ciekaw jak to będzie przeskok z 2001r lmc na Fendta,mają nam doposażyć o klime,mover markize 6m akusy i solary.

Zamów duże okna w dachu bo będzie trochę norka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bob Duży napisał:

Tak.

bedziesz zadowolony z trumy combi bo fajnie to na gaz dziala ustawiasz temperature i cala noc jednakowo grzeje jak bedzie za zimno/cieplo przestawisz temp. telefonem bez wstawania z lóżka. wygodne jest tez pakowanie rowerow po podniesieniu lozka dzieciakow, ale trzeba dobrze zabezpieczyc aby w drodze nie poobijac mebli. wadą jest lodowka ktora na 12v dziala slabo, wiec musialem zmienic reduktor na taki z szoksensorem aby lodowka dzialala na gaz podczas jazdy. kup odrazu przejsciowke na czysty propan domlight bo zimowa porą propanbutan sie nie nadaje. nie wiem jak czesto planujesz byc poza kempingami - my zamiast solara zamontowalismy modul ladujacy aku podczas jazdy wiec solar jest zbedny. jak montujesz mover to i zasilanie z aku na przyczepe. w pierwszym roku na pierwszym przegladzie kilka drobiazgow bylo wymienionych na gwarancji w kolejnym juz bylo ok. ogolnie przyczepa spoko. a kupujesz w bieruniu czy leborku ? serwis z bierunia mam wrazenie ze jest nieco bardziej doswiadczony

52 minuty temu, Bob Duży napisał:

Nie już nie mam zamiaru dokładać. Sporo wyszła poza budżet i zmiana okien nie wchodzi w grę.

przyczepa jest bardzo jasna w srodku jest duzo swiatla naprawde nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maarec napisał:

Lodówka musi działać na 12v. Łaski nie robi. Zwyczajnie za cienkie przewody od samochodu. 

Na gazie ok, po zakupie reduktora i węża.

wiesz niekoniecznie jest to wina kabli zbyt cienkie by sie poprostu upaliły. standardowo na gniezdzie moze byc nie wiecej niz 10A. zdaje mi sie ze producent redukuje moc sprzetu na 12V pod ta wartosc zabezpieczenia dlatego na gaz i 230v moze dzialac wydajniej niz 12v

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kopczyn napisał:

wiesz niekoniecznie jest to wina kabli zbyt cienkie by sie poprostu upaliły. standardowo na gniezdzie moze byc wiecej niz 10A. zdaje mi sie ze producent redukuje moc sprzetu na 12V pod ta wartosc zabezpieczenia dlatego na gaz i 230v moze dzialac wydajniej niz 12v

Kupiliśmy w Lęborku, niestety odbiór się przesunie bo okazało się że nie mają markizy takiej jak w doposażeniu i będzie dopiero pod koniec miesiąca.Klima będzie wstawiona  pomiędzy okna więc świetliki zostają oryg.Jaki jest koszt przeglądu corocznego? bo tego nie pytałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kopczyn napisał:

wiesz niekoniecznie jest to wina kabli zbyt cienkie by sie poprostu upaliły. standardowo na gniezdzie moze byc nie wiecej niz 10A. zdaje mi sie ze producent redukuje moc sprzetu na 12V pod ta wartosc zabezpieczenia dlatego na gaz i 230v moze dzialac wydajniej niz 12v

Nic nie redukuje. Po zrobieniu instalacji od akumulatora w samochodzie do grzałki 12v w lodówce na przewodach 10mm zamiast 2,5 napięcie podczas pracy lodówki to 12,5-12,7 V. Mrozi jak na gazie.

1 minutę temu, Bob Duży napisał:

Kupiliśmy w Lęborku, niestety odbiór się przesunie bo okazało się że nie mają markizy takiej jak w doposażeniu i będzie dopiero pod koniec miesiąca.Klima będzie wstawiona  pomiędzy okna więc świetliki zostają oryg.Jaki jest koszt przeglądu corocznego? bo tego nie pytałem.

 

Podobno brak markiz na rynku, wszystko porządne sprzedane i trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bob Duży napisał:

Kupiliśmy w Lęborku, niestety odbiór się przesunie bo okazało się że nie mają markizy takiej jak w doposażeniu i będzie dopiero pod koniec miesiąca.Klima będzie wstawiona  pomiędzy okna więc świetliki zostają oryg.Jaki jest koszt przeglądu corocznego? bo tego nie pytałem.

 

my tez kupilismy w leborku ale serwis po pierwszym roku robilem w bieruniu, dokladalem jeszcze ten modul ladowania podczas jazdy wiec rachunek byl kilkaset zł z tym modulem wiec koszt przegladi to raczej groszowa sprawa, wiecej kosztowalo paliwo na zaciagniecie na serwis. klima bedzie obok lodowki bo tam jest fabryczna dziura odrazu wzmocniona pod ten cel. mam nadzieje ze dometic lub truma - sinclair slabo sie nadaje. na naszym kanale YT jest troche filmow z wyjazow ta przyczepa...wiec zapraszam choc o samej przyczepie duzo nie opowiadam. tu jest w filmie kawalek jak zabezpieczyc rowery 

 

33 minuty temu, maarec napisał:

Nic nie redukuje. Po zrobieniu instalacji od akumulatora w samochodzie do grzałki 12v w lodówce na przewodach 10mm zamiast 2,5 napięcie podczas pracy lodówki to 12,5-12,7 V. Mrozi jak na gazie.

mozliwe, mam fabryczna instalacje zarowno w aucie jak i w przyczepie

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bob Duży napisał:

Nie już nie mam zamiaru dokładać. Sporo wyszła poza budżet i zmiana okien nie wchodzi w grę.

Ja sobie zamówiłem, lubie mieć jasno? Zresztą do tego tematu zawsze można wrócić. 

Też odbierałem w Lęborku ostatniego września?

5 godzin temu, Bob Duży napisał:

.Jaki jest koszt przeglądu corocznego? bo tego nie pytałem.

 

Chyba 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.