Skocz do zawartości

Jak silne szkwały wytrzyma markiza ?


kopczyn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proponuję złożyć bo szkwałów nie wytrzymuje, a przynajmniej ja mam takie doświadczenie. Nie nad morzem, a w Giżycku, kamper i chyba mocniejszy stelaż Omnistor . Oczywiście przywiązana, ale podmuch uniósł , nóżka się podwinęła i całość "żagla" docisnęło do ziemi. Z dwojga złego to dobrze że w dół bo tylko się złamała markiza, a nie wyrwało pół dachu jakby podwiało w górę.

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie testuj, szkoda budki, markizy, nerwów i pieniędzy. Masz możliwość złożyć, jesteś na miejscu to składaj. W najlepszym wypadku zostawiając narazisz się na rozerwanie pokrycia dachu, lub zniszczenie elementów konstrukcyjnych markizy.

stoisz dobrze, bokiem do wiatru, ale nie ryzykuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Daniel DJR napisał:

Będąc w tym roku na wakacjach, staliśmy na otwartej plaży, pasy linki pozakładane, ale po sąsiedzku poznany Niemiec miał dodatkowo pas sztormowy przerzucony wzdłuż rolety po środku i to zdawało egzamin. Nie tylko nogi miał przymocowane ale i po długości.

Dodatkowy pas.jpg

super masz to zrobione, zarówno cień jak i przewiew, o porządku pod markizą nie wspominam. Brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bob Duży napisał:

Zadowoleni z przyczepy?

no tak ogolnie spoko, z poprzedniej tez bylismy zadowoleni :)

1 godzinę temu, Daniel DJR napisał:

Będąc w tym roku na wakacjach, staliśmy na otwartej plaży, pasy linki pozakładane, ale po sąsiedzku poznany Niemiec miał dodatkowo pas sztormowy przerzucony wzdłuż rolety po środku i to zdawało egzamin. Nie tylko nogi miał przymocowane ale i po długości.

Dodatkowy pas.jpg

yyy ale pas szedł na materiale markizy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w tym roku na wakacjach, staliśmy na otwartej plaży, pasy linki pozakładane, ale po sąsiedzku poznany Niemiec miał dodatkowo pas sztormowy przerzucony wzdłuż rolety po środku i to zdawało egzamin. Nie tylko nogi miał przymocowane ale i po długości.
1255000729_Dodatkowypas.thumb.jpg.05c482e2dec07551b4f7777343b15762.jpg
Witam

W tym roku nawiedził mnie właśnie pomysł, żeby dodatkowy pas po środku daszka, to jedno, ale dodatkowo dwa słupki po środku ramiona daszka, właśnie na linii dodatkowego pasa sztormowego. Co Wy na taki koncept ? Chodzi mi o to żeby daszka nie wydymało do góry jak żagla po całej szerokości. Oczywiście składanie jest obowiązkowe jeśli będzie wiało mocno, ale chodzi o raczej takie niezbyt silne podmuchy które dość silnie napierają na daszek.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Za 2 tyg odieramy naszą też ten sam model i jesteśmy ciekaw jak to będzie przeskok z 2001r lmc na Fendta,mają nam doposażyć o klime,mover markize 6m akusy i solary.
Bob, przeskok to będzie, że tak powiem, olbrzymi. Myślę że będziecie bardzo zadowoleni, nowe, to nowe. Ja że względu na bliskość dealera zdecydowałem się na Dethleffsa Nomada i jestem bardzo zadowolony, szczególnie porównując do Knausa Sporta. Oczywiście niesiony doświadczeniem z poprzedniej budki wzmocniłem łóżka piętrowe, sypialniane, oraz te rozkładane w jadalni. Daszek, napęd, akumulator, pierdoły to już sam zrobiłem, gwarancji nie tracę.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tomekk napisał:

Witam

W tym roku nawiedził mnie właśnie pomysł, żeby dodatkowy pas po środku daszka, to jedno, ale dodatkowo dwa słupki po środku ramiona daszka, właśnie na linii dodatkowego pasa sztormowego. Co Wy na taki koncept ? Chodzi mi o to żeby daszka nie wydymało do góry jak żagla po całej szerokości. Oczywiście składanie jest obowiązkowe jeśli będzie wiało mocno, ale chodzi o raczej takie niezbyt silne podmuchy które dość silnie napierają na daszek.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Bob, przeskok to będzie, że tak powiem, olbrzymi. Myślę że będziecie bardzo zadowoleni, nowe, to nowe. Ja że względu na bliskość dealera zdecydowałem się na Dethleffsa Nomada i jestem bardzo zadowolony, szczególnie porównując do Knausa Sporta. Oczywiście niesiony doświadczeniem z poprzedniej budki wzmocniłem łóżka piętrowe, sypialniane, oraz te rozkładane w jadalni. Daszek, napęd, akumulator, pierdoły to już sam zrobiłem, gwarancji nie tracę.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj mi powiedziano że solary jak sam założe tracę gwarancję na szczelność 12 letnią, koszt za założenie movera to 300zł więc jak mam sam się kłaść to... Ogólnie ceny nie były złe za montaż. W jaki sposób wzmocniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tomekk napisał:


W tym roku nawiedził mnie właśnie pomysł, żeby dodatkowy pas po środku daszka, to jedno, ale dodatkowo dwa słupki po środku ramiona daszka, właśnie na linii dodatkowego pasa sztormowego. Co Wy na taki koncept ? Chodzi mi o to żeby daszka nie wydymało do góry jak żagla po całej szerokości. Oczywiście składanie jest obowiązkowe jeśli będzie wiało mocno, ale chodzi o raczej takie niezbyt silne podmuchy które dość silnie napierają na daszek.

https://www.thule.com/pl-pl/caravans-accessories/awning-accessories/thule-fabric-clamps-_-309698

i problem z głowy, nic nie wydyma i nie wali po rurkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mi powiedziano że solary jak sam założe tracę gwarancję na szczelność 12 letnią, koszt za założenie movera to 300zł więc jak mam sam się kłaść to... Ogólnie ceny nie były złe za montaż. W jaki sposób wzmocniłeś?
Witam

Do łóżka piętrowego dodałem beleczki w narożnikach, tak, że dorosły się położy. Łóżko sypialniane to francuz 140 cm więc dodałem grubą beleczkę po środku, oraz w narożnikach. Stelaż jadalnio-łóżka wzmocniłem 8 dodatkowymi podporami. W poprzedniej jak było wszystko nowe to było ok, ale po jakimś czasie zaczęło siadać więc wszystko wzmocniłem, teraz zrobiłem to zaraz po zakupie.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Klips fajny, ale to za mało.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.