Skocz do zawartości

Toyota Land Cruiser


zbyniekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Pojawił się pomysł zmiany holownika na Toyotę Land Cruiser 3.0 diesel 163 KM  przyczepa do ciągnięcia to Hobby 495 (masa 1175 kg) i obawa dotycząca automatycznej skrzyni biegów. Może ktoś posiada podobny zestaw i podpowie jak radzą sobie te skrzynie na stromych zjazdach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego

Ja mam Land Cruisera troszkę mocniejszego 4,5 V8 nie wiem czy skrzynie są w obu takie same, natomiast mój ma 300 000 km przejechane i nic się ze skrzynią nie dzieje. Serwisuję ją co roku w ASO i chłopaki robią co trzeba. Moja przyczepa 1500 DMC i trochę z nią jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Miałem, ciągałem przyczepę Dethleffs 650, jechał jak szalony spalanie 14-15l, skrzyni bym się nie obawiał tylko ramę przed zakupem bym sprawdził, bo ruda ostro się za nią bierze. Przy wymianie oleju zawsze odkręcałem dolną metalową miskę i sprawdzałem co się z smokiem dzieje, czy jest czysty, z spod wtrysków potrafi się mazut wydostawać i zapchać smok, wtedy niema zmiłuj zaciera się na amen.

Miałem dwie sztuki, jednego 3 letniego w dawnych czasach i trzy lata temu drugiego, ten pierwszy nowe auto żadnych problemów nie robił, ten drugi miał 14 lat, przez pół roku użytkowania przebieg 300tyś km  zawory na pompie, koszt 1000zł, półośki przednie nie pamiętam ile.

Rozrząd co 150tyś km wymiana auto samo sygnalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

LC 120 163 km ma automat 4 biegowy, jak możesz poszukaj wersji po lifcie 166 lub później 173 km, tam jest już 5 biegowy automat. Do tego wersja 166 Ma niby 3 km więcej, ale sporo Nm więcej. Wazne, zeby zmieniac olej w skrzyni, przy jezdzie z przyczepa nawet co 60 tys.

Miałem LC 150 i szła z budka elegancko. Raz na bardzo długim podjeździe na autostradzie z butem w podłodze pokazało kontrolke temp. oleju w skrzyni, ale po odpuszczeniu gazu (akurat zaczął się zjazd) po 15 sekundach zgasła.

Edytowane przez Zeng (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LC 150 140kw 190km 5biegowa - daje rade bez problemu choc na stromych podjazdach i zjazdach przerzucam na manuala, ale to tylko na naprawde ostrych odcinkach - jezdzimy glownie po Norwegii, budka nie za ciezka 1400kg, ale dojezdzamy do miejsc, gdzie chyba z czyms wiekszym raczej bym sie nie zdecydowal :) spalanie bez cepy przy miejscowej jezdzie 10l(czyt raczej wolno :) ), z cepa po prostej 12 i hard core 14-15l no i dosc czesto sie wypala i wtedy dosc mocno czuc, jakby spalona guma z pod podwozia, ale przy takich przeciazeniach i temperaturach silnika to normalne i opony BF Good AT, nie raz zeby wyjechac lub sie dobrze ustawic, mokre ''nawierzchnie'' wywozilem na biezniku, ale po to to auto jest!!! PS . rowniez z parkowaniem jest duzo latwiej, naprawde - jesli przyczepe ma sie na campie i jest sie na objazdowce to jesli tylko nie ma wolnych miejsc parkingowych- tym zaparkujesz na pobliskiej budowie, czy gdzies na schodach czy skarpie- oczywiscie zachowujac zasady bezpieczenstwa i stosujac przepisy ruchu drogowego - a wzrok i miny  przechodniow - bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.