Skocz do zawartości

Karawaning w zimie


Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z nadchodzącym okresem mam pytanie. Czy któryś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z zimowym "karawaningowaniem" ?

Do lata jeszcze daleko :] a ja chętnie ruszyłbym gdzieś w świat :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie, ciekawy temat. Oglądając strony internetowe campingów w Austrii, Szwajcarii wielokrotnie można wybrać opcje "sezon zimowy". Ciekawe jak to wszystko funkcjonuje w niskich temperaturach. Sama przyczepa jest bardzo dobrze izolowana i sądzę że przy skutecznym ogrzewaniu to nie problem. Ale to z czego się korzysta na zewnątrz (budynki sanitariatów, itp) wieje chłodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam zamiar pojeździć też zimą,ale chyba raczej trzeba się zdać na siebie jeśli chodzi o kempingi-większość jest pozamykana.Planuję wybrać się w Karkonosze na narty i zastanawiam się gdzie się ulokować żeby wszystko miało ręce i nogi.Znalazłem w Jeleniej Górze całoroczny kemping,ale to trochę daleko do najbliższych stoków.Myślę też o gospodarstwach agroturystycznych.Zawsze przecież można się dogadać.Zima to też ciekawy okres do podróżowania,niekoniecznie daleko.Z drugiej strony patrząc, to jest nas już trochę na forum i może warto by było pomyśleć o wzajemnej pomocy w kwestii lokowania naszych kempingów w kraju.Mieszkamy w różnych ciekawych miejscach i dlaczego by nie pogodzić tych rzeczy ze sobą.Wiadomo,że nie każdy ma możliwość przyjęcia na swoje podwórko,ale nawet sprawdzona informacja albo pomoc miejscowych w znalezieniu miejsca też będzie bardzo przydatna.

To takie moje nieśmiałe rozważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; polecam kamping "Pod klonem" w Szklarskiej Porębie.Warunki bardzo dobre,do Skiarena Szrenica ok.1km.

 

Również polecam ten kemping.Miejsce znakomite,obsługa sympatyczna,na narty biegowe parę kroków.Nie wiem,czy działają zimą.Byłem tam już kilka razy i napewno powrócę.Do Zakopanego nic nie mam,ale jakoś jak i do stolycy mnie nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; mam pytanie w jakim celu powstał ten temat.Maciej,Bodek1968,czy wybieracie się gdzieś zimą? Czy aby nie było podobnie jak ze zlotem.My jesteśmy (żona)gotowi na taką wyprawę.BodzioŁ,Robin czy Wy podzielacie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W zeszłym roku wybraliśmy się na Sylwestra do Wiednia (z racji "położenia" mamy bliżej do Wiednia niż do Warszawy , he,he). Postanowiliśmy spędzić "Sylwka" pod gołym niebem na jakimś placu lub rynku. Wybraliśmy podróż osobówką i hotel ( 20 euro hotel). Jakież było nasze zdziwienie, gdy zobaczyliśmy w centrum Wiednia kampery i przyczepy poustawiane szpalerem według wzrostu i zarostu. Bractwo bawiło się super. Tylko my jak nie powiem co... wsiedliśmy do auta o suchym pysku by dojechać do hotelu...a kamper-brać bawiła się super.

Zima nie jest taka groźna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; mam pytanie w jakim celu powstał ten temat.Maciej,Bodek1968,czy wybieracie się gdzieś zimą? Czy aby nie było podobnie jak ze zlotem.My jesteśmy (żona)gotowi na taką wyprawę.BodzioŁ,Robin czy Wy podzielacie moje zdanie.

 

Ja z uwagi na charakter pracy planuję jeździć na max 2 dniowe wypady w niedalekie okolice.Na dłuższy wyjazd zimowy nie jestem jeszcze przygotowany logistycznie(ale mi się napisało).Dlatego się nie deklaruję na ileś tam procent ,dopuki nie będe pewien,że jestem już gotowy.Przyczepę mam dopiero 4 dni i musimy się trochę lepiej poznać :] -może korespondencyjnie? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam kamperka,ale mam nadzieję,że niebawem już będzie i wiele,wiele czasu sobie w nim spędzę.Mam na szczęście taką pracę,że mogę mieć wolne o każdej niemal porze (wcześniej uzgodnionej).Lubię wyprawy bardziej dzikie i ekstremalne i wyjazdy zimą napewno mnie nie wystraszą.W ubiegłym roku zrobiłem sobie wypad w góry w połowie stycznia do Szklarskiej Poręby i poza jednym dniem na nartach biegowych wcale nart nie używałem.Temperatura na wysokości Szklarskiej była powyżej zera a ja robiłem średnio dziennie około 30 km.Było rewelacyjnie i jakie widoki.Wierzę,że w tym lub na początku nowego roku też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; mam pytanie w jakim celu powstał ten temat.Maciej,Bodek1968,czy wybieracie się gdzieś zimą? Czy aby nie było podobnie jak ze zlotem.My jesteśmy (żona)gotowi na taką wyprawę.BodzioŁ,Robin czy Wy podzielacie moje zdanie.

 

Temat powstał z mojej ciekawości. Chciałem wiedzieć jak "starsi" koledzy patrzą na karawaning zimowy i czy wogóle ktoś jeżdzi bo do tej pory miałem wyobrażenie tylko o letnich wypadach. Tej zimy raczej się nigdzie nie wybiorę gdyż podobnie jak Bodek nie jestem przygotowany. Ogólnie to jestem za wszelkimi tego typu "dziwactwami" bo wszystko co inne niż nie do końca racjonalne jest dla mnie fajne. Więc może przyszła zima ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.