Skocz do zawartości

Problem z baterią w toalecie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim ?

Mam mały problem z baterią w toalecie przy korzystaniu z prysznica muszę odkręcić delikatnie baterię przy kuchence aby woda leciała w toalcie. Dodam że regulacja temp wody działa normalne pod warunkiem że włączę baterię przy kuchence wtedy dopiero załącza się pompka wody i daje wodę na oba krany 

8 minut temu, Maniek0508 napisał:

przy korzystaniu z prysznica muszę odkręcić delikatnie baterię przy kuchence aby woda leciała

Padł Ci mikrostyk przy baterii łazienkowej albo masz gdzieś przerwę na instalacji między kranem, a pompką.

Witam

Tutaj masz wszelkie informacje z podobnego problemu 

podzielę się informacją w tym te macie i moimi doświadczeniami, miałem podobnie:

- Zwarcie przewodów instalacji do baterii powodowało, że pompka się załączała, więc problem jest w baterii od zlewozmywaka.

- Mikrowłącznik styka słychać jak się otwiera kran i zamyka.

- Miernik piszczykiem piszczy i przestaje piszczeć niby bateria ok. 

- Zdemontowałem baterię rozebrałem mikrowłącznik dobry popsikałem i zamontowałem.

- Złożyłem wszystko ok sobota ok niedziela bateria startuje z opóźnieniem lub odmawia posłuszeństwa, aby korzystać ze zlewozmywaka posiłkuję się otwarciem baterii w łazience i woda leci tylko szkoda tej co w łazience wylatuje.

- ponowny demontaż na mierniku wszystko ok podłączyłem żarówkę i baterie przepuściłem przez akumulator jedyną z nóżek żarówki do minusa w akumulatorze drugi do plusa i połączyłem w ten obieg baterię mikrowłącznik słychać jak pyka ale żarówka się nie zaświeca ewidentne uszkodzenie mikrowłącznika do wymiany. 

kupiłem w https://www.tme.eu/pl/details/1010.0101/mikroprzelaczniki-snap-action/marquardt/    za 23 zł z przesyłką 24 godz od zamówienia do domu kurier.

- Złożenie baterii podłączenie pod akumulator i żarówka zapala się i gaśnie non stop myślę, że wszystko ok zamontuję w sobotę bo przyczepka od majówki do jesieni nad jeziorem stoi, a jak wyjeżdżam to zabieram i wracam spowrotem, w sobotę założę i musi być ok.

Myslę, że ten opis wyczerpie wszelkie wątpliwości i rozterki pechowców z uszkodzoną baterią Jeżeli po zwarciu przewodów dochodzących do baterii pompka startuje instalacja ok i problem jest w baterii, jeżeli pompka nie startuje szukamy problemu w instalacji przyczepki. 

pozdrawiam kz 

1010.0101 MARQUARDT

Mikroprzełącznik SNAP ACTION; SPDT; 2A/250VAC; Rstyku max: 100mΩ

Marquardt 1010.0101 - Mikroprzełącznik SNAP ACTION

Symbol TME: 1010.0101
Oznaczenie producenta: 1010.0101
Producent: Marquardt

Cześć wszystkim ?

Dziś udało mi się wyciągnąć baterie i dostałem się do tego mikrowłącznika. Wyciągnąłem go poprawiłem ponieważ te dwie blaszki rozgiely się(jedną wysunęła się z drugiej) i przestały ze sobą współpracować, zrobiłem test zwarłem blaszki i pompka ruszyła. Złożyłem wszystko, podjąłem próbę kilka razy ruszyła za każdym razem. Także jestem zadowolony i bardzo dziękuję za pomoc. Chcę jeszcze zamówić sobie na zaś włączniku który polecał kolega kuzzb. Pzdr ? 

• 1 rok później...

Witam

Padła bateria. Na krótko pompę załącza. Jak dostać się do mikrostyku, żeby czegoś nie popsuć. Poniżej zdjęcie baterii. Pacjent już na stole.;)

20220412_195005.jpg

Edit:

Już sobie poradziłem. Wystarczy pociągnąć pokrętło i zeskoczy. Nie da rady raczej nic popsuć. Mikrostyk na wierzchu. Raczej ładnie wygląda, więc jutro zostanie pryśnięty "make contact" i musi działać. 

Dziękuję wszystkim za pomoc :D

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)

• 3 tygodnie później...

Koledzy potrzebuję pomocy jak zdemontować tą białą maskownice której są poprowadzone przewody zasilające dla prysznica.

Wydaje mi się że tunel składa się z dwóch części z jednej przytwierdzony do ściany i części zewnętrznej.

Poddałem się bo już niewiele brakowało żeby coś pękło ? 

Pacjent to Adria Altea 2018 rok

IMG_20220430_193545.jpg

IMG_20220430_193537.jpg

IMG_20220430_193533.jpg