Skocz do zawartości

Uszczelnienie okna.. ale nie cepka ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych,

 Wybaczcie, że temat odbiega od przyczep, ale istota rzeczy pozostaje ta sama ;)

 Otóż syn kupił niedawno Volvo 460, z roku 1993, w stanie w zasadzie idealnym. Jednak jedną z niewielu usterek jest przeciekanie wody przez uszczelkę tylnego, bocznego okna. To "zwykła" szyba i "zwykła", wciskana uszczelka bez klina. Szyba, delikatnie naciskana, rusza się w uszczelce ok 3mm - tędy pompuje się woda. Zdobycie nowej jest praktycznie niemożliwe, więc pozostaje "klasyczne" uszczelnienie, czyli wstrzyknięcie czegoś w przestrzeń spoczywania szyby, pod uchyloną gumę / a może także między gumę a nadwozie/ - co byście polecali do tego celu ?? Coś w miarę rzadkiego, niezastygającego..?? Bo raczej nie widzę tu kleju do szyb ;) ..

 Miłego dnia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.oring.pl

Oring Szczecin - sprzedaż i produkcja uszczelek w Szczecinie. Dorabiałem u nich różne dziwolągi z gumy itp. Zapytaj telefonicznie, wyślij zdjęcia oryginału, jak będzie możliwość techniczna to Ci zrobią nawet jedną sztukę.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

tylko kwestią ceny

Tak. I do sprowadzenia ze Stanów.. u "nas" nie ma - sprawdzone.

 

Godzinę temu, patriks napisał:

www.oring.pl

Oring Szczecin - sprzedaż i produkcja uszczelek w Szczecinie. Dorabiałem u nich różne dziwolągi z gumy itp. Zapytaj telefonicznie, wyślij zdjęcia oryginału, jak będzie możliwość techniczna to Ci zrobią nawet jedną sztukę.

Pozdro

 

O, to jest myśl.. dzięki !!

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

nawet nie wiesz do jak starych aut są dostępne jeszcze części.

Oj wiem.  Trochę zajmowałem sie zabytkami.. . 

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarekvolvo napisał:

Tak. I do sprowadzenia ze Stanów..

Ale to problem? Jak ściągałem graty do jeepa to niedość że cena 1/3 tego co u nas już z przesyłką to przyszło w 7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarekvolvo napisał:

Nie sądź Waść, byś osądzonym nie był.... . Wiem, że język masz cięty - i chwała Ci za to.... jednak dysputy nie podejmę...

Tu nie ma nad czym dyskutować, zamawiaj nową uszczelkę i już, nie kombinuj i nie odwalaj rzeźby, jeżeli faktycznie się na tym znasz to zrób to dobrze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, w kilkunastoletniej Asteroidzie też tylne okno ciekło i naprawiłem zwykłym silikonem sanitarnym. Zdjąłem tylko plastiki, szyby nie ruszałem, wyczyściłem stary brud jakimś rozpuszczalnikiem czy benzyną potem "obsmarkałem" silikonem. (Po ząłożeniu plastików nic nie było widać, że taka januszowa fuszerka). Nie ciekło, trzymało kilka lat, aż sprzedałem auto.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie można zrobić masą uszczelniającą, a jeśli ma być lalka- oryginał to nowa uszczelka (o ile tylko kupi nową pasującą). Silikon sanitarny to jak sama nazwa mówi do sanitariatów. Takie silikony często są na bazie octu i potem ruda żre pojazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ma się stal utleniać jak silikon odcina ją od tlenu? 

12 godzin temu, Cezarr napisał:

to trzeba zrobić ładnie.

hehe, no rejczel! Nowa uszczelka podniesie kilkukrotnie wartość pojazdu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

hehe, no rejczel! Nowa uszczelka podniesie kilkukrotnie wartość pojazdu ;) 

Silikonem, trytytkami srebrną taśmą czy szpachlą to możesz rzeźbić przy Astrze, Golfie czy Passerati, ale mimo że to Volvo to nie jest żaden kalsyk należy zrobić to dobrze bez rzeźby, o ile stan auta jest tak jak opisuje auto tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.