Skocz do zawartości

Parkowanie przyczepy w hali garażowej


Ciapek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mój pierwszy temat pozostał bez echa więc spróbuję zapytać o inną sprawę :)

Czy ktoś z Was parkuje przyczepę w hali garażowej?
Będę miał możliwość przechowywania przyczepy na takowym parkingu. Przed zakupem ogarniam już ten temat.
Nie wiem dokładnie jaka to hala ponieważ będę miał kilka takich opcji, ale wiem że nie może być mała, a zjazd/podjazd stromy.
Skoro Vany wjezdzaja do wiekszosci hal to przyczepa tym bardziej powinna.
Czy macie jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdź sobie hamulec najazdowy bo parkowanie do tylu pod górkę jest trudne a sprzęgło śmierdzi, ja zrobiłem sobie blokadę na hamulec najazdowy i jak mam cofać to ja zakładam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem oczywiście ogarniam to gdzie trzymać przyczepe i pytam tu i tam. Osoba która mi to zaproponowała ma na myśli halę garażową pod budynkiem etc. Nie wiem dokładnie jaką, ale domyślam się, że to może być coś al'a parking podziemny pod budynkiem mieszkalnym. Wiem, że te hale często się różnią, ale nieznacznie. On był pewny, że się zmieści mówiąc, że parkują tam spore vany. Wydaje mi się, że przyczepy są trochę wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

a przyczepę wjazd musi być min 2,7m

Pod warunkiem ,że mamy równiutko na odcinku na którym stoi auto i przyczepa więc około 12/14 metrów. No chyba ,że mamy movera to mniej.

Ja mam 2,81  i wizualnie wygląda ciasnawo ale się mieści. Nie wiem czy z klimą bym wjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jacekzoo napisał:

Na przyczepę wjazd musi być min 2,7m

Witam. 

Zgadzam się z @jacekzoo. U mnie jakoś tak wyszło że jest 2,62. Luzu jest ok 10cm.

Brama.jpg.9bba4451b47af1dbdddc7daa7a54876d.jpg

A teraz się zastanawiam czy jak zamontuje antenę tv to wjadę bez upuszczania powietrza w oponach?A pierwotnie myślałem o 2,5m. Jako ciekawostkę dodam ze zwiększenie  wysokości o 60 cm w stosunku do standardu, to wzrost o ok 25% ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cathay napisał:

Hale garażowe w budynkach mieszkalnych są zbyt niskie aby zmieściła się tam przyczepa. Normalne pojedyncze miejsca postojowe są też zbyt krótkie, jeśli jest to coś więcej niż niewiadówka.

i szerokość tej "parceli" nie powala ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 21.08.2020 o 23:06, Tofel napisał:

Witam. 

Zgadzam się z @jacekzoo. U mnie jakoś tak wyszło że jest 2,62. Luzu jest ok 10cm.

Brama.jpg.9bba4451b47af1dbdddc7daa7a54876d.jpg

A teraz się zastanawiam czy jak zamontuje antenę tv to wjadę bez upuszczania powietrza w oponach?A pierwotnie myślałem o 2,5m. Jako ciekawostkę dodam ze zwiększenie  wysokości o 60 cm w stosunku do standardu, to wzrost o ok 25% ceny?

Celuję w wysokość 3 m ze względu na wysokość mojej Avivy 2,6 m oraz dodatkowo wysokość klimatyzatora dachowego. Cena nie gra roli. Jutro zaczynam dzwonienie po producentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.