Skocz do zawartości

KamperVan


meri9213

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.08.2020 o 09:05, meri9213 napisał:

Hej! Coraz częściej zastanawiam się nad zmianą kampera na kampervana i cały czas zastanawiam się, czy jest to dobra opcja. Skorzystaliście może kiedyś z takiej oferty? Wydaje mi się, że to nowość.

Witaj, a ja zastanawiam się nad wymianą przyczepy na kampera, czemu chcesz wymieniać kampera na kampervana, jakie są powody, jak dla mnie kampervan ma tylko jeden plus jest szybszy i nic więcej, potem to tylko minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

kampervan ma tylko jeden plus jest szybszy i nic więcej,

Potrzebuje mniejszego miejsca parkingowego.

Przyjemniej się jedzie na wąskich, ciasnych drogach.

Na campingach, gdy nie ma wolnego miejsca na hasło "mini lub kleines" miejsce się znajduje.

Bywa że nie traktują cię jak kampera, a jak busa i jest taniej.

Możesz parkować w zwykłym czy prawie zwykłym garażu.

W zależności od wykonywanej pracy, może doskonale służyć za mobilne biuro.

 

Tak więc trochę plusów jest, chociaż mieszkanie w nim jest mniej wygodne niż w "prawdziwym kamperze".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cathay napisał:

Potrzebuje mniejszego miejsca parkingowego.

Przyjemniej się jedzie na wąskich, ciasnych drogach.

Na campingach, gdy nie ma wolnego miejsca na hasło "mini lub kleines" miejsce się znajduje.

Bywa że nie traktują cię jak kampera, a jak busa i jest taniej.

Możesz parkować w zwykłym czy prawie zwykłym garażu.

W zależności od wykonywanej pracy, może doskonale służyć za mobilne biuro.

 

Tak więc trochę plusów jest, chociaż mieszkanie w nim jest mniej wygodne niż w "prawdziwym kamperze".

 

No tak i wszystko jasne, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też myślę nad tym samym. Dla jednych osób są one gorsze, ale dla mnie również taki kampervan ma dużo więcej możliwości. Przede wszystkim opłaty są mniejsze, no i można wjechać w dużo więcej miejsc. Myślę, że dla dwójki osób taki kampervan może być po prostu wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciek002 napisał:

Myślę, że dla dwójki osób taki kampervan może być po prostu wystarczający.

Tu dotknąłeś własnie sedna sprawy - tak puszka z założenia jest dwuosobowa, masz większa rodzinę i np 2 dzieci - puszka nie jest dla Ciebie - wynika to z jej wielkości.
Zalety i wady ma i puszka i alkowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie po 5 latach zamieniliśmy przyczepę na kampervana i jest dużo  lepiej i wygodniej z obsługą. Prawie wszędzie wjedzie i wycofa (teraz stoimy nad samym brzegiem jeziora Drawskiego gdzie z przyczepą nie mielibyśmy odwagi wjechać) , szybsze przemieszczanie się ,  testujemy ale na razie same plusy.

Oczywiście jeździmy we dwójkę i pies średniej wielkości co też jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze co najmniej jedna, ale b. ważna zaleta - bezpieczeństwo. O ile w półintegrze szoferka chroni prawie tak samo kierowcę i pasażera o tyle już pasażerów z tyłu nic nie chroni. W razie wywrotki/dachowania/strzału w bok - w kampervanie czy buskamperze (jak zwał tak zwał) wszyscy mają znacznie większe szanse przeżycia tudzież wyjścia ze znacznie mniejszym szwankiem...

Ja na ten przykład rozważam opcję blaszaka (pomimo dwóch córek), bo myślę, że sprawdził by się jako drugi samochód, który bardzo sporadycznie potrzebuję, ale jednak, jak mam gdzieś dalej wyjazd służbowy. Spokojnie można się nim wybrać nawet do dużego miasta i znaleźć miejsce parkingowe gdzieś w centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mundek28 napisał:

Bozka a zdradż tajemnicę gdzie nad drawskim konkretnie stoicie?

W Czaplinku , następny wjazd za Mariną jadąc z południa wczoraj i  dzisiaj wróciliśmy  na tą miejscówkę.  Tu nie ma nic trawa, trochę betonowej jakieś starej nawierzchni ale w miarę równo. ok.  10 m od linii brzegowej. Jak .jesteś w okolicy to przybywaj . Miejsca jest dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada porównanie kampervana z kamperem np.półintegry jeżeli chodzi o ich ładowność. Tzn. oba są 6 metrowe oba nie mają łóżka opuszczanego czyli spanie tylko na tyle 2 osoby? Chodzi mi o to czy przy podobnym wyposażeniu któryś z nich jest wyrażnie lżejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.