Skocz do zawartości

Lodówka Electrolux RM 4360


Gevaar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiem że tamatów o niedziałających lodówkach jest całe mnóstwo ale ja jednak postanowiłen się upewnić przed rozbiórką i kupnem nowej grzłaki.

Przyczepe mam drugi rok  i jak sięgam pamiecią jak załączyłem lodówkę poprzedniego dnia to na następny już było pyszne zimne piwko w środku.

Niestety w tym roku najpierw ratowałem się i truneczki lądowały w zamrażalce bo lodówka niedomaga. Myślałem że to przez upały w tym roku.

Niestety jeszcze miesiąc temu zamkniete piwko na noc w zamrażalce było rano zamrożone dziś już piwo leży 3 dni i jest takie sobie.

Sytuacja ma się tak samo na 220v 12v i gazie. Lodówka pali na gazie, wszystko działa ale naprawdopodomniej do wymiana grzałka tak?

Jeżeli tak to czy zwykły gość który potrafi zmienić koło czy naprawić spłuczke w domu albo zamontować napęd do cepki da rady wymienić taką grzałke?

 

Dla pytających czy mam coś oprócz piwka w lodówce to tak czasem też coś jem :)

Chociaż w lodówce zaczyna się psuć jedzenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się czy lodowka cokolwiek działa na kazdym z rodzajów zasilania ale bardzo słabo czy na którymś wcale? Jak dane źródło działa to lodówka będzie z tyłu ciepła. Jak działają źródła to wyjmij lodówkę z przyczepy odwróć ją jak będzie już zimna z tyłu do góry nogami i tak zostaw na 24h. Można opukać wężownicę młotkiem gumowym. Potem postaw normalnie i odczekaj kilka godzin i uruchom. Lodowka do poprawnego działania musi być wypoziomowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany, lodówka ogólenie kiepsko chłodziła niezależnie od zródła zasilania.

 

Przez weekend leżała do góry nogami, poźniej ją założyłem polatałem trocję  po dziurach itp.

Dziś załaczam lodówkę i wdzę znaczną poprawę jeżeli o zasilanie 220vi 12v niestety na gazie nadal jest słabo, plomień jest z tyłu robi się gorąca niestety bardzo słabo chłodzi na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie updejt dalej mecze tą lodówkę :)

 

Co zauważylem 

Raz jak się przejadę normalnie działa a raz jest tak że obojętnie na jakim zasilaniu lodówka nie działa ale zamrażalnik normalnie mrozi. 

Zrobię kilka km i znowu lodówka chodzi niezależnie jakie ma źródło zasilania. 

Pomocy co może być przyczyną? :)

 

Druga sprawa piecyk trauma jak jest zapalony widać poszczególne płomienie jak się odkręca to coraz więcej się pali na listwie. Niestety w tym roku jakoś słabo to działa polowa się ich nie pali, są chyba zatkane i można to jakoś wyczyścić (przetkac?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.