Skocz do zawartości

Czy Lancer Sportback da radę?


scorpion

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Cathay napisał:

@peja76


 

@danielpoz

 

@scorpion
Proponuje posać maila do serwisu w Niemczech. Może tak być że tam założą normalny hak, chociaż ceny poniżej 10-12 to na pewno nie będzie.

Marne szanse .  Wpisz na YT :Mercedes S 63 AMG .   Jakie właściciel ma perypetie z autem za 1000000 zł !!!   global motors 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, scorpion napisał:

Taka informacja przyszła z Mercedesa.

Ja już w tej sprawie odbiłem się od centrali Mercedesa i czterech dealerów. Bo dla mnie to jest żart, że haka w aucie nie można zamontowac.

Chyba się walnęli z tymi 400kg obciążenia haka. Ja mam 350kg w D3, hak mam wpinany do ramy i nie jest to zwykły hak wypinany jaki można spotkać w osobówkach (pod katem grubości i ciężaru). A sam samochód ma amortyzator jak panczenista nogę w udzie.

a w temacie to pojedź Lancerem jak nie da rady albo będzie bardzo niekomfortowo to Ci łatwiej przyjdzie wydać te 14 koła na hak po powrocie. Może w tej cenie jest nie tylko hak ale coś jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maras napisał:

Marne szanse .  Wpisz na YT :Mercedes S 63 AMG .   Jakie właściciel ma perypetie z autem za 1000000 zł !!!   global motors 

To zwyłe szoł i nakręcanie publiki na YT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielpoz napisał:

To zwyłe szoł i nakręcanie publiki na YT?

 

14 minut temu, Cathay napisał:

@Maras

Ten film widziałem do połowy, dalej było szkoda czasu. 

Nie ma to jednak żadnego zwiàzku z omawianą sprawą. Podejście w dwóch serwisach w Polsce może być różne, a co dopiero w tóżnych krajach. 
 

Rozumiem, że te filmy na YouTube'a o tym samochodzie to są nakręcone fake ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

 

Rozumiem, że te filmy na YouTube'a o tym samochodzie to są nakręcone fake ?

Nie nie nie, poprostu sposób prowadzenia rozmowy i maniery tego gościa jutubera są pod publikę.

Auto za milion i wynajmujesz jutubera? Czy kancelarię prawniczą? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją jest dokładnie, jak ktoś tu wyżej napisał - ingerencja w elektronikę, cokolwiek się stanie, to powiedzą, że to od haka i wiązki.

Zawszę mogę poczekać ten rok i gwarancja zleci, hak sam zamontuje. To też jest zagwostka poczekać ten rok i ciut i kupić przyczepę, jaka najbardziej pasuje, czy jednak szukać czegoś z DMC 1300 i katować Lancera już "teraz". Pytanie tylko co w DMC 1300 jest w miarę świeże i spełniające moje wymagania (łóżka piętrowe dla dzieci. osobny prysznic itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją jest dokładnie, jak ktoś tu wyżej napisał - ingerencja w elektronikę, cokolwiek się stanie, to powiedzą, że to od haka i wiązki.
Zawszę mogę poczekać ten rok i gwarancja zleci, hak sam zamontuje. To też jest zagwostka poczekać ten rok i ciut i kupić przyczepę, jaka najbardziej pasuje, czy jednak szukać czegoś z DMC 1300 i katować Lancera już "teraz". Pytanie tylko co w DMC 1300 jest w miarę świeże i spełniające moje wymagania (łóżka piętrowe dla dzieci. osobny prysznic itd.).
Na jakiej podstawie masz stracić gwarancję na elektrykę. Bujdy na resorach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją jest dokładnie, jak ktoś tu wyżej napisał - ingerencja w elektronikę, cokolwiek się stanie, to powiedzą, że to od haka i wiązki.
Zawszę mogę poczekać ten rok i gwarancja zleci, hak sam zamontuje. To też jest zagwostka poczekać ten rok i ciut i kupić przyczepę, jaka najbardziej pasuje, czy jednak szukać czegoś z DMC 1300 i katować Lancera już "teraz". Pytanie tylko co w DMC 1300 jest w miarę świeże i spełniające moje wymagania (łóżka piętrowe dla dzieci. osobny prysznic itd.).
Nie odpowiedziałeś na najważniejsze. Ile masz wpisane w DR w polu O1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, infer napisał:

Na jakiej podstawie masz stracić gwarancję na elektrykę. Bujdy na resorach

A na jakiej podstawie ma nie stracić? 

Nie może być tak że jakiś sztukmistrz będzie lutował kabelki w aucie za 300-400 tysiaków, będzie wiercił dziury i kroił zderzak, a producent mimo to będzie dawał gwarancję.

 

@scorpion

Nie po to kupowałeś E abyś się katował przez rok starym miśkiem, Weź w tym roku budę z wypożyczalni pod miśka, a na spokojnie wybierz coś idealnego pod mercedesa na przyszły rok. Będziesz miał czas aby zamówić w fabryce co chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w polu O1 00 to nic nie zrobisz, Mercedes tłumaczy to tym że jak wyjeżdża auto z serwisu z hakiem to automatycznie ma większą chłodnice, mocniejszy wentylator chyba oryginalny 500w a do wersji z hakiem 800w ale głowy nie dam  uciąć, do tego inaczej zestrojone zawieszenie i mocniejsze hamulce, o elektronice nawet nie wspomnę bo to norma.

Co do rozkładu mas w tej Hobby o której pisałem, to mamy dobrze, jak ktoś wie jaki układ środka ma ta przyczepa to wie że na przodzie przyczepy jest łózko pod które można zapakować dużo i nie ma problemu z wyważeniem nawet jak na tyle są rowery, bez rowerów niema różnicy, raz ciągną ją Oplem Vivaro i było dzień do nocy 100km/h na luzie tylko mocy brakowało bo silnik od komarytka 1.6

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mercedesie w O1 - 2100 kg

W Mitsubishi O1 - 1300 kg

Czyli Mercedes jest homologowany na 2100 kg i tyle możesz nim ciągnąć (pomijam kwestie przelicznika). Więc bajki Mercedesa, że po założeniu haka będziesz mógł ciągnąć tylko 400 kg można pominąć - no chyba że to faktycznie nacisk a nie uciąg. Jak zamontują Ci hak to nikt danych w DR zmieniać nie będzie. Diagnosta na badaniu sprawdzi poprawność założonego haka i to wszystko.

 

Z ciekawości to co wchodzi w zakres montażu haka u Merola za te 14k zł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli Mercedes jest homologowany na 2100 kg i tyle możesz nim ciągnąć (pomijam kwestie przelicznika). Więc bajki Mercedesa, że po założeniu haka będziesz mógł ciągnąć tylko 400 kg można pominąć - no chyba że to faktycznie nacisk a nie uciąg. Jak zamontują Ci hak to nikt danych w DR zmieniać nie będzie. Diagnosta na badaniu sprawdzi poprawność założonego haka i to wszystko.

 

Z ciekawości to co wchodzi w zakres montażu haka u Merola za te 14k zł?

 

Za 14k zł dostajesz hak do zamontowania :D Czy jest wiązka już się nie pytałem ;) Montażu cena nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.