Skocz do zawartości

indukcja


DarkWater

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, automaciek napisał:

Ostatnio gdy bylismy w Grzybowie - Bursztynku, to tak indukcje szły w ruch że ciągle wywalało bezpieczniki na kempingu :)

otóż to i stąd pewnie ironia u kolegi @vrs 

Nie używam  na kempingu elektrycznych odbiorników wysokiego poboru prądu jak czajnik czy kuchenka a indukcja jest najgorsza - patrz pobór prądu. Często instalacje na kempingach nie wytrzymują takiego obciążenia nie wspominając o dostosowaniu instalacji przyczepy.

Dlaczego nie gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, filipert napisał:

otóż to i stąd pewnie ironia u kolegi @vrs 

Nie używam  na kempingu elektrycznych odbiorników wysokiego poboru prądu jak czajnik czy kuchenka a indukcja jest najgorsza - patrz pobór prądu. Często instalacje na kempingach nie wytrzymują takiego obciążenia nie wspominając o dostosowaniu instalacji przyczepy.

Dlaczego nie gaz?

Otóż to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 załóg na polu, każda indukcję w porze obiadu włączy i ?..... Nie znam kempingu z przyłączem 100kW :)
Klima 800W ok, mikrofala 900W ok, czajnik 1500W na granicy, indukcja 2.pola - 3000W ups ( a widziałem w Grybowie gościa z taką pod pachą). Dobrze że na niektórych kempingach kazde przyłącze to bezpiecznik 10A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych kempingach nawet masz 16A co nie znaczy że instalacja na kempingu jest przygotowana na to żeby większość osób te 16A wykorzystywała. Nam na jednym kempingu zimą rozpuściło się gniazdko bo bezpiecznik był 16A ale przewody położyli za cienkie i się grzały. 

Jeżeli taka kuchenka pobiera 3KW to na bezpieczniki 16A spokojnie pójdzie. To jest pewnie wartość skrajna. Podczas gotowania na polowe mocy jest pewnie dużo mniej KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem kuchenkę elektryczną na 2 palniki to automatycznie skreśleniem indukcję.

Dziwna sprawa bo kuchenka  1000+1000 Wat była 30% droższa na amazon od tej samej kuchenki 1000+1500 Wat choć ta była by idealna , przekonałem się w Włoszech nad Garda że nawet 1000 Wat  nie tyle że wybija bezpieczniki ale eliminuje podłączenie a to przecie zaledwie z 4 Amper/

 

W Słowenii natomiast pewien idiota Austriak cieszył się i mi chwalił że włączył 3 x farelkę na całą noc po 1500Wat w październiku , wszystko w okół grzał farelkami i korki nie wybiły.(grzał przedsionek ,pod przyczepą i oczywiście w środku przyczepy)

 

(mi  wystarczyło  ogrzewanie wtedy 500Wat włączane przez termostat  na 15min raz na kilka godzin czyli jakieś dziesiątki razy mniej )

 

Edytowane przez pasza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pasza napisał:

pewien idiota Austriak cieszył się i mi chwalił że włączył 3 x farelkę na całą noc po 1500Wat w październiku , wszystko w okół grzał farelkami i korki nie wybiły.

może być ale pewnie dlatego, że 

6 godzin temu, pasza napisał:

w październiku

wtedy z reguły jest mniejsze obciążenie, bo kempingujących mniej ;)

8 godzin temu, vrs napisał:

Podczas gotowania na polowe mocy jest pewnie dużo mniej KW

no właśnie wydaje mi się, że indukcja jak i tradycyjna grzałka nie ma czegoś takiego jak pobór chwilowy mniejszego prądu. Praca na połowie mocy to tylko utrzymanie mniejszej temperatury pola grzewczego, czyli rzadziej się grzałka załączy ale jak się załącza to zawsze pobiera znamionowy prąd. 

Jeszcze mi się przypomniało, że gdybym chciał stosować indukcję to musiałbym zmienić lekkie garnki Tefala Ingenio, które zajmują mało miejsca, na jakieś cięższe ferromagnetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, filipert napisał:

otóż to i stąd pewnie ironia u kolegi @vrs 

Nie używam  na kempingu elektrycznych odbiorników wysokiego poboru prądu jak czajnik czy kuchenka a indukcja jest najgorsza - patrz pobór prądu. Często instalacje na kempingach nie wytrzymują takiego obciążenia nie wspominając o dostosowaniu instalacji przyczepy.

Dlaczego nie gaz?

używam tez gazu ale czasami w przedsionku wolałbym indukcje  lub jeśli wieje wiatr np oglądałem indukcje  2 x 1250 w  c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.