Skocz do zawartości

Atak na zachodnią flankę Krakowa


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Miesiąc temu zahaczyłem Brandysówkę i tak mi się spodobało, że planuję trochę bardziej zbadać okolicę. Mój dwutygodniowy urlop chciałem zacząć od tych rejonów i polecieć na zachód, jednak wygląda na to, że w dwa tygodnie nie zaliczę całej tej okolicy. Tak więc dzięki Wam forumowicze nakreśliłem z grubsza taki szturm:

image.thumb.png.b22c6466885c6103c7b0b022e6f94d6f.png

Od piątku do niedzieli atakujemy północ Ojcowskiego Parku Narodowego - główny cel trasa rowerowa polecana przez @Łza Włóczynutka

Następnie przemieszczamy się na południe parku - znalazłem jakiś Alpin Camp. Jak ktoś był to niech coś napisze. Tam także jakaś traska rowerowa, ewentualnie piesza.

W czwartek przypuszczę atak na Energylandię (mimo niechęci chłopaków).

Piątek z rana przemieszczam się do Beskidu Małego na pole "Rodzinne" - tam jest co zwiedzać. Jednak w jednym miejscu nie wysiedzę więcej niż 4 dni więc muszę jeszcze znaleźć dodatkowe miejsce. Jak macie propozycje w okolicy to będę wdzięczny - idealna by była miejscówka z fajnymi trasami rowerowymi.

W  kończący urlop weekend chcę podbić Pustynię Błędowską.

Plan wymyślony na szybko - mogą być modyfikacje.

 

Jak ktoś ma podobne plany to fajnie by było się spotkać. Lecę z dwójką chłopaków 10 i 12 lat. Główny cel to średnie trasy rowerowe i delikatne wspinaczki a wieczorem relaks :piwo:

 

Do zobaczenia na froncie :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Możecie też dla odprężenia wybrać się Chilloutowa trasą Doliną Pądnika -  od razu z kempingu "Nasza Dolina", albo jeśli nie lubicie ruchu samochodowego, to można podjechać autem na Parking do Ojcowa. (płatny i w weekendy pewnie nie będzie miejsca do zaparkowania, lepiej w zwykły dzień. po 18 już nikt nie pobiera opłat). Trasa Cały czas bardzo lekko w dół, z powrotem lekko w górkę. 

https://www.komoot.com/plan/tour/d05Av6zrwEtuu4=FxkABLKp-3oCoQO5mQA=/@50.2010778,19.8213959,12z

Alpin camp nie znam, ale kojarzę to miejsce - tam kiedyś był tor dla samochodów 4x4 i quadów. Zresztą na fotkach widać pozostałości  po tymże torze ;) To jest zaraz przy bardzo uczęszczanej drodze krajowej i będzie tam hałas 24/24, więc być może lepiej zostać dłużej w spokojnej naszej dolinie i dojechać te kilkanaście km autem, chyba że wam nie przeszkadza sapiący tir co 60 sekund. Z Białego Kościoła jest super pętelka MTB, jak znajdę mapkę to podlinkuję.
 

Edit: jest mapka.
Trasa jest dosyć wymagająca, (dużo ostrych, jurajskich podjazdów - ewentualnie możesz podzielić na dwa razy, albo po prostu nastawić wcześniej zawodników że parę km trzeba będzie popchać rowery) ale bardzo ciekawa technicznie (drogi szutrowe, polne, leśne, wąskie lokalne asfalty ale też i ścieżki a'la singletrack; tam właśnie złamałem siodełko ;)). I malownicza - zwiedza się za jednym zamachem wszystkie najważniejsze i najładniejsze dolinki podkrakowskie. Po drodze a to jakieś dzikie lasy, a to jakieś pola, a to wiata do odpoczynku czy ławeczki. Dużo urozmaiceń.

https://connect.garmin.com/modern/course/36310099

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostanie czasu, możesz pomyśleć o fragmencie szlaku "dookoła Tatr" Nowy Targ - Trstena - Nowy Targ, po dawnej linii kolejowej, 35km w jedną stronę. Asfalt tylko dla rowerów, bardzo fajna trasa. 

https://www.komoot.com/plan/tour/d05AvLg2AExeMM=F0kABM6E1KiqAA==/@49.4167806,19.8172760,12z

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Łza Włóczynutka , wiedziałem, że na Ciebie mogę liczyć :dzieki::dzieki::dzieki:

Trasa Doliną Pądnika zapisana - do zrobienia albo z z kempingu "Nasza Dolina" albo z Alpin camp (jeszcze rozważę to miejsce ale kusi mnie, by tam pojechać). Choć z drugiej strony z Alpin Camp by było blisko do Twojej drugiej trasy.

Trasa z Białego Kościoła jest kusząca, jednak 1 kilometr przewyższeń to raczej nie dla mnie, a tym bardziej nie dla moich chłopaków. Może zrobię część trasy :hmm:

13 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nowy Targ - Trstena - Nowy Targ, po dawnej linii kolejowej

No i o coś takiego mi chodziło :ok: Z tym, że 35 km w jedną mańkę to może być ciut przydużo dla chłopaków, choć przewyższenia "tylko" jakieś 300 metrów. Do rozważenia, jak będzie przegięcie to może tylko do granicy? Zobaczymy. Na tą chwilę szukam jakiegoś miejsca przy tej trasie, by zatrzymać się z cepką. Są gospodarstwa agroturystyczne, ale nigdzie nie widzę wspomnienia o polu namiotowym/kempingowym. Będę szukał ;) Kurka, a stąd to już rzut beretem na kemping Łęg :o

Ale Wy tu macie mnóstwo fajnych miejsc koło siebie :mlot:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam właśnie chyba nie ma kempingów..
Po stronie Słowackiej nad jeziorem Orawskim są jakieś kempingi, dosłownie 10km od granicy, ale nie korzystałem nigdy. 
Po polskiej stronie znam tylko leśne pole biwakowe u stóp babiej góry, ponad wsią Lipnica Wielka. brak prądu/sanitariatów, jest miejsce na ognisko, dojazd z przyczepą też pewnie nie jest łatwy - stromo i wąsko. Dokładnie tutaj:

Ale z Łegu rzeczywiście blisko. W dodatku w pobliżu Łęgu, nad jez. Czorsztyńskim jest nowiutka sekcja trasy velo dunjec. Jeszcze nie jechałem, ale czytałem że bardzo positivum. I można wrócić do punktu startowego statkiem.

15 minut temu, lbuster napisał:

Ale Wy tu macie mnóstwo fajnych miejsc koło siebie

Tak!!! ;)
Małopolska jest najciekawszym, najbardziej urozmaiconym i najbardziej atrakcyjnym turystycznie województwem w PL. 6 parków narodowych - czyli ponad 1/4 wszystkich parków narodowych w PL znajduje się tutaj, w jednym województwie. ;) Tu się naprawdę dobrze mieszka, każdy weekend można gdzieś wyskoczyć, jedyny problem to zdecydować gdzie ;)

25 minut temu, lbuster napisał:

Trasa Doliną Pądnika zapisana - do zrobienia albo z z kempingu "Nasza Dolina" albo z Alpin camp

z Doliny Prądnika do Białego Kościoła jest bardzo, bardzo srogi podjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

dojazd z przyczepą też pewnie nie jest łatwy - stromo i wąsko. Dokładnie tutaj:

Z FWD i z dość ciężką i dużą budą nawet nie będę próbował - dzięki za propozycję.

34 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ale z Łegu rzeczywiście blisko. W dodatku w pobliżu Łęgu, nad jez. Czorsztyńskim jest nowiutka sekcja trasy velo dunjec.

No jeszcze chwila i będzie można objechać całe jeziorko:

image.thumb.png.2162ed29427608b4aee55862639796fd.png

38 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

I można wrócić do punktu startowego statkiem.

Znalazłem, lecz jest to przepłynięcie pomiędzy zamkami.

image.thumb.png.6287039960cfcff1cac5e48748407784.png

Ale z Łęgu fajna pętelka - kilka kilometrów rowerkiem, przeprawiamy się statkiem i znowu kilka kilometrów rowerkiem. To jest to. Świetna propozycja :ok:

 

43 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Małopolska jest naj...

:):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurokemping zamknięty z powodu koronaświrusa.

20200814_202900.thumb.jpg.2e62a20690b0d77188112dde63cef805.jpg

Stoimy na dzikusa pod kempingiem z innym kamperem ?

20200814_204122.thumb.jpg.61f461eda73e6612fe88bd1cfb2f9cbd.jpg

Jutro chyba podjedziemy z budą na jakiś parking, przejdziemy się po pustyni i jazda dalej ☹

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pustyni masz dwa fajne parkingi na których śmiało można przekimać

Punkt Widokowy Pustyni Błędowskiej
Górna 46, 32-310 Klucze
32 642 85 08
https://maps.app.goo.gl/GCExuKWcD3dEXDPy9


Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów
Bolesławska, 32-310 Klucze
32 642 85 08
https://maps.app.goo.gl/GbzoT8GDjZotASJJ7


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Suzu4x4, właśnie ten pierwszy punkt obrałem za miejsce docelowe z relacji @Kasia Kempinguje KazikTV

Plan na jutro jest, tylko nie wiem, czy pozostanę na noc w tym punkcie czy przemieszczę się dalej :niewiem:

A w ten drugi punkt dojadę z budą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki @Suzu4x4, chyba tam przenocuję.

Aktualnie piesza wycieczka na kładkę nad bagnami i na wieżę widokową.

https://maps.app.goo.gl/g6DRMqjH8jodxYZn8

Przyczepa za zgodą pracowników kempingu czeka na nas pod płotem bez opieki☹

20200815_113828.thumb.jpg.d349a7d27d1d07382a0849de4bca1c6c.jpg

20200815_120057.thumb.jpg.e861feaf82c856a1dcacb5336a759f14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.